fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 66 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

از قدیم الایام گفته اند بروکار می کن مگو چیست کار = که سرمایه جاودانی است کار حدود 1400 سال پیش پیامبرعظیم الاشان اسلام اقتصاد مقاومتی را در نیروی کار دانسته

چراگرانی وچراارزش تومان پائینه/مقصرچه کسی است

پنج شنبه, 08 مهر 1400 ساعت 20:05

حدود 1400 سال پیش پیامبرعظیم الاشان اسلام اقتصاد مقاومتی را در نیروی کار دانسته واز کاسب به عنوان حبیب خدا یاد کرده ست واینکه تا عرق کارگرخشگ نشده بایدحق الزحمه آنرا پرداخت کرد که با این اقدام اعتماد عمومی در جامعه افزایش می یابد, وتوصیه های رهبران الهی همواره بر این نکته بوده که تلاش وکوشش وافزایش درآمدبرای رفاه خانواده ومردم عبادتست و برای سرای دیگر مفید تر است .

دوست عزیز به زبان ساده بگم , اگر دریک خانواده 7 نفره همه کار کنند رفاه بیشتری دارند یا یکنفر کار کند وخرج دیگران را بدهند. طبیعی است که اگر 7 نفر کار کنند, درآمد خانواده بیشتر می شود وتولید درآمد ونتیجه ان کاهش ارزش دلار میشه . حال بررسی کنیم که در جامعه اسلامی وانقلابی ما فعالیت چگونه است وچه فرهنگی حاکم است وانتظار داریم همه بخوریم وبخوابیم وبگردیم وکار هم نکنیم وهر وقت هم حال داشتیم همدیگر را متهم کنیم وایجاد یاس وناامیدی ایجادبکنیم وبهم فحش وناسزا بگیم که چرا گرونیه و تورمه ودهها چراهای دیگر .

آیا می دانید بیش از 50 در صد ملت ایران کهنسال ومریض وتوان کاری ندارند وازحقوق بازنشستگی استفاده می کنند وبایدازحمایتهای دولتی ومردمی بهره مند باشند . آیا می دانید بخش وسیعی از جوانان ما چه دختر وچه پسر بجای کسب مهارتهای فنی حرفه ای , صنعتی , هنری,ویا مهارتهای زندگی حدود 7 تا 8 ساعت وقتشان راشب تاصبح در فضای مجازی بطور رایگان برای دلشون عاشقانه تلف می کنند ودر آخر هم هیچی به دست نمیارن ومتعاقب آن افسرده ومعتاد به این فضاوازمسئولیت پذیری وتشکیل خانواده فراری و اگر هم سرمایه بادآورده هم داشته باشند به خوش گذرانی وتن پروری می گذرانند .آیا می دانید آنهائی هم که درادارات ونهادها فعالیت می کنند, بدلیل خط وخط بازیهای سیاسی وگروهی بعضآ تخصص وتوان کاری لازم راندارند وکار مفیدی نمیتوانند انجام بدهند و پاسخگوی امینی برای مردم نیستند ومراجعین برای انجام کار باید به پول وپارتی متوسل شوند .

آیا می دانید بیش از نیمی از سال, مردم ایران در فضای مناسبتهای ملی , مذهبی وانقلابی ورسما در تعطیلی به سر می برند و باید به همه مناسبتها اهمیت داد وهمواره توصیه می شویم به دنیا دل نباید بست وباید برای آخرتمان توشه ای داشته باشیم , یکماه به نوروز عملا برای حسابرسی سال وتا دوماه بعد هم کارها شروع نمی شود , ماههای محرم وصفر ورمضان برگزاری جلسات ومحافل ومجالس هفتگی ماهانه , فوت وختم ودفن ومراسم بزرگداشت هم بگذریم با این وجود عنایات خداوندی شامل حالمان بوده که علیرغم این موارد وافزایش توقعات رفاهی دراین کشورهمه چیز فراوان است , برای به دست آوردن آن هرخانواده ای که بیشترتوانست افزایش درآمد خود را مدیریت کند طبیعی است که رفاه بیشتری خواهد داشت وآنهائی هم که ندارند اگر ساده زیستی وقناعت را توشه راهشان کنند می توانند از پس این گرانی وتورم عبور کنند .

از سوئی دیگر وبنا به اظهارات کارشناسان مربوطه حدود 20 درصد مشکلات اقتصادی مربوط به تحریمهای عهد شکنانه دشمنان انقلاب اسلامی ناشی می شود 80 درصد آن مربوط به داخل می باشد , که این مهم جز با وحدت وهمیاری کلیه نهادها ودلسوزان انقلاب اسلامی تحت رهبری ولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای وبا رعایت تقوای سیاسی برای رسیدن به قدرت به نیت خدمت صادقانه که درآن کینه وفساد وجود ندارد البته اگر شیطان نفس بگذارد میسر نمی شود .گفته اند درچین در طول سال فقط 4 روز تعطیلی دارند واز کودکی افراد به بازار کار جذب می شوند وتاهنگام مرگ کار می کنند ومالکیت مسکن راهم ندارند . 17/03/97

خواندن 519 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.