fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 61 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مهندس محمد سلطان پس از سالها خدمت در دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران و بستری شدن در بیمارستان شهید مدرس تهران بر اثر ابتلا به کرونا به لقاءالله پیوست.

مرحوم محمد سلطان ۲۳ شهریور ماه ۱۳۲۳ در کاشان دیده به جهان گشود و پس از پایان تحصیلات دبیرستان در کاشان و تهران به سال ۱۳۴۱ در آزمون ورودی نیروی دریایی رتبه اول را کسب کرد و با بورسیه این نیرو به انگلستان اعزام شد و در آن کشور به تحصیل در رشته مهندسی برق و مخابرات پرداخت و به ایران بازگشت.

امیر دریادار بازنشسته محمد سلطان همچنین دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت دولتی ایران (دانشگاه امام صادق علیه‌السلام فعلی) بود.

مهندس سلطان از اولین گروه افسران نیروی دریایی است که به نهضت امام خمینی (ره) پیوست و به دنبال فعالیت های مخفی علیه رژیم گذشته اولین اطلاعیه پیوستن نیروی دریایی به انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ با امضای ناخدا سوم محمد سلطان از رادیو صدای انقلاب اسلامی پخش شد.

شادروان مهندس محمد سلطان در سمت هایی مانند معاونت خودکفایی فرماندهی نیروی دریایی رییس واحد دریایی سازمان صنایع دفاع (ساعد) و مشاور دریایی وزیر دفاع جمهوری اسلامی به انجام وظیفه پرداخت و در سال ۱۳۷۱ با درجه امیری از نیروی دریایی باز نشسته شد.

پیکر مرحوم محمد سلطان پس از تشییع در چهار راه جواد الائمه (ع) کاشان در مقبره جد بزرگوارش علامه ملاحبیب الله شریف به خاک سپرده شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از کانال تلگرامی اخبار رهبر انقلاب؛ چندی قبل بود که انتشار اخباری درباره‌ی گشایش واردات محصولات لوازم خانگی خارجی بعضی از شرکت‌های کره‌ای باعث شد تا جمعی از تولیدکنندگان داخلی نگرانی خود از این موضوع را با رهبر انقلاب در میان گذاشته و از ایشان درخواست چاره‌جویی کنند.
درخواست تولیدکنندگان کالا‌های داخلی از رهبر انقلاب برای ممنوعیت واردات از کره‌ی جنوبی در حالی صورت می‌گیرد که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال‌های اخیر با تأکید ویژه بر حمایت از تولید داخل و دسترنج کارگر ایرانی بر ممنوعیت واردات کالا‌هایی که نمونه‌های مشابه داخلی دارند تأکید کرده بودند.
بر همین مبنا ایشان براساس رویه همیشگی خود در حمایت از تولید ملی، ضمن تایید درخواست تولیدکنندگان ایرانی در نامه‌ای خطاب به ریاست محترم جمهوری چنین تاکید کردند: «این موضوع بسیار مهمی است. اگر این خبر -گشایش واردات از دو شرکت کره جنوبی- راست باشد، به معنی شکستن کمر شرکت‌های لوازم خانگی داخلی است که تازه توانسته‌اند قدری روی پا بایستند. جدا جلوی این مشکل را سد فرمایید.»
پیرو این نامه نیز رئیس جمهور، دستور جلوگیری از واردات را به وزرای صمت و اقتصاد ابلاغ کرد. [ بیشتر بخوانید ]
زمزمه‌ی واردات از کره جنوبی در حالی مطرح می‌شود که دولت این کشور در سال‌های اخیر از پرداخت بدهی ۷ میلیارد دلاری خود به ایران خودداری کرده است.

حدود 1400 سال پیش پیامبرعظیم الاشان اسلام اقتصاد مقاومتی را در نیروی کار دانسته واز کاسب به عنوان حبیب خدا یاد کرده ست واینکه تا عرق کارگرخشگ نشده بایدحق الزحمه آنرا پرداخت کرد که با این اقدام اعتماد عمومی در جامعه افزایش می یابد, وتوصیه های رهبران الهی همواره بر این نکته بوده که تلاش وکوشش وافزایش درآمدبرای رفاه خانواده ومردم عبادتست و برای سرای دیگر مفید تر است .

دوست عزیز به زبان ساده بگم , اگر دریک خانواده 7 نفره همه کار کنند رفاه بیشتری دارند یا یکنفر کار کند وخرج دیگران را بدهند. طبیعی است که اگر 7 نفر کار کنند, درآمد خانواده بیشتر می شود وتولید درآمد ونتیجه ان کاهش ارزش دلار میشه . حال بررسی کنیم که در جامعه اسلامی وانقلابی ما فعالیت چگونه است وچه فرهنگی حاکم است وانتظار داریم همه بخوریم وبخوابیم وبگردیم وکار هم نکنیم وهر وقت هم حال داشتیم همدیگر را متهم کنیم وایجاد یاس وناامیدی ایجادبکنیم وبهم فحش وناسزا بگیم که چرا گرونیه و تورمه ودهها چراهای دیگر .

آیا می دانید بیش از 50 در صد ملت ایران کهنسال ومریض وتوان کاری ندارند وازحقوق بازنشستگی استفاده می کنند وبایدازحمایتهای دولتی ومردمی بهره مند باشند . آیا می دانید بخش وسیعی از جوانان ما چه دختر وچه پسر بجای کسب مهارتهای فنی حرفه ای , صنعتی , هنری,ویا مهارتهای زندگی حدود 7 تا 8 ساعت وقتشان راشب تاصبح در فضای مجازی بطور رایگان برای دلشون عاشقانه تلف می کنند ودر آخر هم هیچی به دست نمیارن ومتعاقب آن افسرده ومعتاد به این فضاوازمسئولیت پذیری وتشکیل خانواده فراری و اگر هم سرمایه بادآورده هم داشته باشند به خوش گذرانی وتن پروری می گذرانند .آیا می دانید آنهائی هم که درادارات ونهادها فعالیت می کنند, بدلیل خط وخط بازیهای سیاسی وگروهی بعضآ تخصص وتوان کاری لازم راندارند وکار مفیدی نمیتوانند انجام بدهند و پاسخگوی امینی برای مردم نیستند ومراجعین برای انجام کار باید به پول وپارتی متوسل شوند .

آیا می دانید بیش از نیمی از سال, مردم ایران در فضای مناسبتهای ملی , مذهبی وانقلابی ورسما در تعطیلی به سر می برند و باید به همه مناسبتها اهمیت داد وهمواره توصیه می شویم به دنیا دل نباید بست وباید برای آخرتمان توشه ای داشته باشیم , یکماه به نوروز عملا برای حسابرسی سال وتا دوماه بعد هم کارها شروع نمی شود , ماههای محرم وصفر ورمضان برگزاری جلسات ومحافل ومجالس هفتگی ماهانه , فوت وختم ودفن ومراسم بزرگداشت هم بگذریم با این وجود عنایات خداوندی شامل حالمان بوده که علیرغم این موارد وافزایش توقعات رفاهی دراین کشورهمه چیز فراوان است , برای به دست آوردن آن هرخانواده ای که بیشترتوانست افزایش درآمد خود را مدیریت کند طبیعی است که رفاه بیشتری خواهد داشت وآنهائی هم که ندارند اگر ساده زیستی وقناعت را توشه راهشان کنند می توانند از پس این گرانی وتورم عبور کنند .

از سوئی دیگر وبنا به اظهارات کارشناسان مربوطه حدود 20 درصد مشکلات اقتصادی مربوط به تحریمهای عهد شکنانه دشمنان انقلاب اسلامی ناشی می شود 80 درصد آن مربوط به داخل می باشد , که این مهم جز با وحدت وهمیاری کلیه نهادها ودلسوزان انقلاب اسلامی تحت رهبری ولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای وبا رعایت تقوای سیاسی برای رسیدن به قدرت به نیت خدمت صادقانه که درآن کینه وفساد وجود ندارد البته اگر شیطان نفس بگذارد میسر نمی شود .گفته اند درچین در طول سال فقط 4 روز تعطیلی دارند واز کودکی افراد به بازار کار جذب می شوند وتاهنگام مرگ کار می کنند ومالکیت مسکن راهم ندارند . 17/03/97

 
نماینده ولی فقیه در کاشان: فرهنگ‌سازی شایسته‌ای در حوزه آتش‌نشانی صورت نگرفته است‌

گروه استان‌ها- نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن انتقاد از عدم توجه به فرهنگ‌سازی حوزه آتش‌نشانی گفت: فرهنگ‌سازی شایسته‌ای در حوزه آتش‌نشانی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از آتش نشانان کاشانی ضمن گرامیداشت این روز اظهار داشت: دولت برای تامین امکانات آتش نشانی در حد توان تلاش می‌کند اما آنچه که بیش از پیش اهمیت دارد نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در میان جامعه است.

وی ضمن اشاره به ایثار و از خودگذشتگی نوجوان فداکار علی لندی برای نجات هموطنان افزود: هرچه زمان می‌گذرد بافت‌ها و زندگی اجتماعی تنیده‌تر و خطرات زندگی اجتماعی و بافت‌ها بیشتر می‌شود و آیا فرهنگ عمومی نیز به موازات نیاز رشد می‌کند یا نه؟

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن اشاره به اهمیت ارتقاء فرهنگ در جامعه امروزی ابراز داشت: امروز بنا است از شهر متمدن و برجسته سخن بگوئیم که در همه عرصه‌ها حرف برای گفتن دارد و حد نصاب خود را در انقلاب به جای آورده است اما عموم مردم از فرهنگ آتش‌نشانی به خوبی آشنایی ندارند.

مراسم ترحیم آیت‌الله حسن‌زاده آملی در کاشان از سوی آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان در مسجد صفاری این شهر با حضور مردم دارالمومنین کاشان برگزار شد.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ضمن اشاره به ویژگی‌های بارز این عالم ربانی اظهار داشت: بی‌تردید، فقدان این شخصیت ممتاز و چهره نادر و متبحر در علوم مختلف، نظیر تفسیر، فقه و اصول، کلام و فلسفه و عرفان، ریاضیات و نجوم برای تمام بهره‌مندان از منبع پرفیض این دردانه روزگار، جبران‌ناپذیر است.

 

وی افزود: مواضع انقلابی و خلقیات والای انسانی این عالم پارسا برای سالکان، الهام بخش بوده و آثار ارزشمند این گنجینه نادر بزرگانی همچون علامه شعرانی و علامه طباطبایی قدس الله نفسهما سیراب‌ کننده جان‌های جویای حقیقت است.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ارتحال این عالم ربانی ابراز داشت: ارتحال این عالم ربانی در ایام اربعین حسینی نشان از جایگاه والای آیت‌الله حسن زاده آملی است و آثار این عالم بزرگوار بی شک موجب بهره‌مندی نسل‌های آینده می‌شود.

       به مناسبت ایام حزن واندوه فاطمیه مراسم ویژه عزاداری در بیت خادم الحسین ع حاج عباس دیمکار برگزار شد .

     در این مراسم که سابقه چندین ساله دارد پس از قرائت زیارت پر فیض عاشورا استاد واجدی در سخنانی ضمن گرامیداشت ایام شهادت زهرای اطهر س در خصوص نقش زن در ساختار اجتماعی جامعه مطالبی بیان داشت .

   آنگاه مداح اهلبیت س شیرخدائی درفضائی آکنده از معنویت به سینه زنی ونوحه خوانی پرداخت .

مراسم عزاداری امسال که با شیوع ویروس منحوس کرونا توام بود علیرغم رعایت پروتکلهای بهداشتی بااستقبال خوب مردم مواجه بود .

ایت الله عباسعلی سلیمانی، پیش از ظهر امروز در بازدید از بنیاد شهید امور ایثارگران کاشان با تاکید بر برگزاری جلسات مسئولین با خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان به منظور بررسی و رسیدگی به مشکلات آنها، گفت:

         به دلیل اینکه به خاطر شرایط کرونایی امکان گردهمایی همه خانواده شهدا ، ایثارگران و جانبازان کاشان امکان پذیر نیست، تعدادی به نمایندگی از آنان، مشکلات را در یک نشست ویژه با مسئولان در میان بگذارند.

نماینده ولی فقیه در کاشان تصریح کرد: نباید خدمت به خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان مورد غفلت مسئولان قرار گیرد

عضو خبرگان رهبری، حضور بیشترین شهید مدافع حرم استان اصفهان در گلزار شهدای دارالسلام کاشان را نیازمند ثبت ملی دانست و ابراز داشت: ثبت ملی گلزار شهدای دارالسلام کاشان نیازمند تصویب در شورای فرهنگ عمومی است.

گفتنی است، آیت الله سلیمانی در بازدید دو ساعته از بخش های مختلف بنیاد شهید و امورایثارگران کاشان، به درد دل تعدادی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران گوش داد.

علی اکبر مرتضایی گفت: "با اجرای طرح تعطیلی و کاهش نیروی انسانی در ادارات و سازمان های شهرستان کاشان و همچنین استفاده کارکنان و مراجعان از ماسک در هفته گذشته، در مجموع ۹۰ درصد محدودیت های ابلاغی رعایت شده‌است."

وی میزان اجرای محدودیت های ابلاغی در حوزه های تجاری، بازرگانی و خدماتی از تاریخ یکم تا هشتم آذرماه را ۹۵ درصد اعلام کرد و افزود:" ۸۸ اکیپ بازرسی به تعداد ۱۴۲۵۰ مورد بازرسی از سطح شهرستان داشته اند که به ۲۸۵ مورد اخطار کتبی و ۱۳۹۶۵ مورد تذکر شفاهی و در نهایت به ۶۰ مورد پلمپ واحد صنفی منجر شده است."

رییس ستاد پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا شهرستان کاشان در خصوص نحوه اجرای طرح سردار شهید سلیمانی، بیان داشت: "در ۶۳ قرارگاه با مدیریت ناحیه مقاومت بسیج و با همکاری مرکز بهداشت و نماینده مساجد در ۶۳ محله شهر و روستاهای سطح شهرستان اجرایی شده که تا پایان هفته جاری این طرح در بیشتر مناطق انجام می شود."

مرتضایی هدف از اجرای طرح سردار شهید سلیمانی راآموزش راه های پیشگیری و یا درمان بیماری کرونا در بین مردم شهرستان کاشان دانست.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در ادامه از توزیع بیش از ۱۲۰ هزار ماسک با قیمت تقریبی یک میلیارد ریال و حدود ۷۰۰ میلیون ریال مواد ضدعفونی کننده با کمک خیرین در سطح شهرستان خبر داد و تصریح کرد:" ۷۰ هزار ماسک با قیمت ۷۰۰۰ ریال و ۵۰ هزار ماسک به صورت رایگان در طی هفته اخیر در سطح روستاها و حاشیه شهر کاشان توزیع شده که این امر نیز کمک بسیاری در کنترل نسبی شیوع بیماری در بین مردم داشته است."

علی اکبر مرتضایی در خصوص گیت های ایست و کنترل سطح شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: "در ۵ نقطه از ورودی های شهرستان گیت های بازرسی ایجاد شده و وضعیت عبور مرور تحت کنترل نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه و ارتش قرار دارد و متخلفین مورد اعمال قانون قرار می گیرند."

رییس شورای تامین شهرستان کاشان در پایان تصریح کرد: "در روزهای جمعه و شنبه به تعداد ۳۹۳ خودرو مورد اعمال قانون قرار گرفته است که جریمه های این طرح شامل جریمه ۲ میلیون ریالی خودرو ها از ساعت ۹ تا ۴ صبح به تعداد ۳۵۲ مورد، جریمه ۵ میلیون ریالی خودروها ۳۴ مورد و جریمه ده میلیون ریالی ۷ مورد توسط پلیس راهور به ثبت رسیده است."

رییس مرکز بهداشت شهرستان کاشان نیز در ادامه اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ مورد بستری انجام شده که همزمان نیز ۴۴ نفر از بیمارستان ترخیص شده اند.

مسعود دهقانی در پایان خواستار رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی در صنف آب میوه فروشی ها به صورت بیرون بر توسط صاحبان این صنوف شد.

 
 
 
تعداد بازدید:  

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت و فقدان دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی جناب آقای محسن فخری‌زاده، بر مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت و همچنین لزوم پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید تأکید کردند.


    متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ئی و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به‌خاطر تلاشهای علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست. دو موضوع مهم را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که وی بدانها اشتغال داشت. اینجانب به خاندان مکرم او و به جامعه‌ی علمی کشور و به همکاران و شاگردان او در بخشهای گوناگون، شهادت او را تبریک و فقدان او را تسلیت میگویم و علو درجات او را از خداوند مسألت میکنم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۸ آذر99

       یادواره69 شهید محدوده مسجد وپایگاه بسیج امام هادی ع وشهدای مدافع امنیت ایران اسلامی در محوطه باز چایخانه عاشقان امام حسین ع خیابان طالقانی کاشان با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد .

این مراسم که ازساعت 19 الی 21 دهم مهرماه وبا حضورجمعی از مسئولان وعلاقمندان مخصوصا جوانان برگزار شد پس از قرائت پرفیض عاشورا ومداحی واجرای گروه سرود حجاب توسط جمعی اردختران نوجوان حجت الاسلام سیدروح الله موسوی با ارج نهادن از مقام والای شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی پنج گام موثردر رسیدن به مقام والای شهیدان را از نشانه های ولایی بودن دانست وگفت: زیباترین ارزش شهید در اینست که ارتباطش رابا حضرات ائمه معصومین س بیشتر کند وبقول سردار شهید قاسم سلیمانی بهترین شهید , شهید بودن است .