جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 151 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

    دوشنبه بیست و یکم بهمن ٩٨ مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز  و مدیر نوسازی مدارس کاشان به اهوازسفر کردند، در این سفر یک روزه جلسه ای در محل اداره کل نوسازی مدارس استان خوزستان با مدیرکل و معاونین محترم مشارکتهای مردمی و فنی آن اداره تشکیل و مقدمات اجرایی ساخت ، مدرسه ۳کلاسه در یکی از روستاهای سیل زده شوش فراهم و پیمانکار پروژه انتخاب گردید.پروژه مذکور با مشارکت خیرین محترم کاشانی و دولت بنحوی انجام میگردد تا انشااله در سال تحصیلی آتی شاهد بهره برداری از آن باشیم.در طی این سفر ضمنا از پروژه مرمت هنرستان خواجه نصیرالدین طوسی که به همّت سرکار خانم زهره اصفهانیان خیر کاشان ، تامین اعتبار شده است بازدید گردید.این هنرستان با ٢٥٠ دانش آموز در مهر ٩٨ به بهره برداری رسیده است .

تهران- ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرد که به علت شیوع ویروس کرونا، ملاقات بیماران در کلیه بیمارستان‌ها ممنوع است.

قاسم جان بابایی روز شنبه در این نامه خطاب به معاونان درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور نوشت: ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بی دریغ مدیران، پرسنل و کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه دانشگاه‌ها در خدمت رسانی به هموطنان در درمان و پیشگیری از بیماری کرونا، به منظور حفظ ایمنی بیماران و پیشگیری از همه گیری کرونا">ویروس کرونا در سطح جامعه، تا اطلاع ثانوی ملاقات همراهان و بستگان بیماران در کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه آن دانشگاه ممنوع است.

به گزارش ایرنا،  تعداد مبتلایان قطعی به کرونا">ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر هستند که ۱۲۳ نفر ترخیص شده و بهبود یافته و ۴۳ نفر فوت کرده‌اند.ش

شفقنا – درکنار توصیه های بهداشتی و پزشکی جهت مقابله با بیماری های مختلف که باید جدی گرفته شوند، در این شرایط توجه به دعاها ومناجات با خداوند ضرورت داشته و دارد.

صحیفه سجادیه به «زبور آل محمد(ص)» معروف بوده و شامل زمزمه‌های عارفانه و نیایش‌های امام چهارم شیعیان، حضرت زین‌العابدین(ع) با خداوند یکتا است.

در ادامه دعای پانزدهم صحیفه سجادیه که خواندن آن هنگام بیماری توصیه شده، می آید:

۱. اللَّهُمَّ لَک الْحَمْدُ عَلَی مَا لَمْ أَزَلْ أَتَصَرَّفُ فِیهِ مِنْ سَلَامَهِ بَدَنِی، وَ لَک الْحَمْدُ عَلَی مَا أَحْدَثْتَ بی‌مِنْ عِلَّهٍ فِی جَسَدِی
۲. فَمَا أَدْرِی، یا إِلَهِی،‌ای الْحَالَینِ أَحَقُّ بِالشُّکرِ لَک، وَ‌ای الْوَقْتَینِ أَوْلَی بِالْحَمْدِ لَک
۳. أَ وَقْتُ الصِّحَّهِ الَّتِی هَنَّأْتَنِی فِیهَا طَیبَاتِ رِزْقِک، وَ نَشَّطْتَنِی بِهَا لِابْتِغَاءِ مَرْضَاتِک وَ فَضْلِک، وَ قَوَّیتَنِی مَعَهَا عَلَی مَا وَفَّقْتَنِی لَهُ مِنْ طَاعَتِک
۴. أَمْ وَقْتُ الْعِلَّهِ الَّتِی مَحَّصْتَنِی بِهَا، وَ النِّعَمِ الَّتِی أَتْحَفْتَنِی بِهَا، تَخْفِیفاً لِمَا ثَقُلَ بِهِ عَلَی ظَهْرِی مِنَ الْخَطِیئَاتِ، وَ تَطْهِیراً لِمَا انْغَمَسْتُ فِیهِ مِنَ السَّیئَاتِ، وَ تَنْبِیهاً لِتَنَاوُلِ التَّوْبَهِ، وَ تَذْکیراً لِمَحْوِ الْحَوْبَهِ بِقَدِیمِ النِّعْمَهِ
۵. وَ فِی خِلَالِ ذَلِک مَا کتَبَ لِی الْکاتِبَانِ مِنْ زَکی الْأَعْمَالِ، مَا لَا قَلْبٌ فَکرَ فِیهِ، وَ لَا لِسَانٌ نَطَقَ بِهِ، وَ لَا جَارِحَهٌ تَکلَّفَتْهُ، بَلْ إِفْضَالًا مِنْک عَلَی، وَ إِحْسَاناً مِنْ صَنِیعِک إِلَی.
۶. اللَّهُمَّ فَصَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ حَبِّبْ إِلَی مَا رَضِیتَ لِی، وَ یسِّرْ لِی مَا أَحْلَلْتَ بِی، وَ طَهِّرْنِی مِنْ دَنَسِ مَا أَسْلَفْتُ، وَ امْحُ عَنِّی شَرَّ مَا قَدَّمْتُ، وَ أَوْجِدْنِی حَلَاوَهَ الْعَافِیهِ، وَ أَذِقْنِی بَرْدَ السَّلَامَهِ، وَ اجْعَلْ مَخْرَجِی عَنْ عِلَّتِی إِلَی عَفْوِک، وَ مُتَحَوَّلِی عَنْ صَرْعَتِی إِلَی تَجَاوُزِک، وَ خَلَاصِی مِنْ کرْبِی إِلَی رَوْحِک، وَ سَلَامَتِی مِنْ هَذِهِ الشِّدَّهِ إِلَی فَرَجِک
۷. إِنَّک الْمُتَفَضِّلُ بِالْإِحْسَانِ، الْمُتَطَوِّلُ بِالامْتِنَانِ، الْوَهَّابُ الْکرِیمُ، «ذُو الْجَلالِ وَ الْإِکرامِ».

ترجمه دعای پانزدهم صحیفه سجادیه:

۱. بارخدایا، تو را سپاس بر نعمت تندرستی بدن که همواره و پیوسته از آن برخوردار بودم و سپاس تو را بر آن بیماری که در جسمم پدید آورده‌ای.
۲. ای خدای من نمی‌دانم که کدام‌یک از این دو حال برای شکر به درگاهت سزاوارتر است و کدام‌یک از این دو وقت حمد تو را شایسته‌تر؟
۳. آیا زمان سلامت که روزی‌های پاکیزه‌ات را بر من گوارا ساخته‌ای و به سبب آن برای به دست آوردن رضایت و نعمت‌هایت به من نشاط بخشیده‌ای، و به سبب آن تندرستی به من نیرو داده تا به طاعتت توفیق یابم
۴. یا به هنگام بیماری که مرا به آن پاک می‌سازی، و نعمت‌هایی که به من تحفه داده‌ای، تا گناهانی را که از آن گرانبار شده‌ام تخفیف دهی و مرا از سیئاتی که در آن فرو رفته‌ام پاک نمایی و آگاهی‌ام دهی که پلیدی گناه را به توبه از دل بشویم، و با یادآوری نعمت قدیم، گناه بزرگم را از پرونده‌ام محو نمایم
۵. و در خلال این بیماری از جمله تحفه‌ها که به من عنایت می‌کنی این است که فرشتگان به حساب من اعمال پاکیزه‌ای نوشته‌اند که فکر آن به خاطری نگذشته و بر زبانی نرفته و هیچ‌یک از اعضا در انجامش رنجی نبرده، بلکه این همه از باب تفضل و احسان تو بر من نوشته شده.
۶. بارخدایا بر محمد و آلش درود فرست، و آنچه را برایم پسندیده‌ای در نظرم محبوب ساز و تحمل آنچه را بر من وارد نموده‌ای آسان ساز و مرا از آلودگی اعمال گذشته پاک کن و شرّ اعمال گذشته‌ام را از من بزدای و از لذّت عافیت کامیابم فرما، و گوارایی تندرستی را به من بچشان و لطفی کن که از بستر این مرض به سوی عفو و بخشایش تو راه خلاص یابم، و از این زمین‌گیری به گذشت تو انتقال یافته و از این اندوه و گرفتاری به راحت تو خلاص یابم، و از این دشواری به فَرَج و گشایش تو سلامت یابم
۷. که همانا تو بی‌استحقاقِ ما احسان روا می‌داری و نعمت بی‌دریغ نثار می‌کنی، و بخشنده‌ای کریمی که عطایت را پایانی نیست، و دارای جلال و اکرامی.

در حالی که این ویروس طی چند ماه گذشته به ۵۰ کشور سرایت کرده است، از ۵۴ کشور آفریقایی فقط در کشورهای مصر، الجزایر و نیجریه یک تن به این ویروس مبتلا شده اند.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ ویروس جدید کرونا اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی برای اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی و گزارش شد و پس از آن به سرعت به کشورهای مختلف جهان به جز آفریقا سرایت کرد؛ حالا در خصوص این موضوع بسیاری می پرسند "چرا در حالی که این ویروس طی چند ماه گذشته به ۵۰ کشور سرایت کرده، ولی آفریقا را تحت تاثیر قرار نداده است؟

به گزارش سازمان جهانی بهداشت طی نزدیک به سه ماه گذشته بیش از  ۸۰ هزار تن در ۵۰ کشور جهان به این ویروس مبتلا شده اند. بورس های جهانی فقط در چند روز گذشته بیش از ۳۳۰۰ میلیارد دلار ارزش خود را از دست داده اند،  ولی گویی در آفریقا از کرونا خبر چندانی نیست!

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، در چین که کانون اصلی شیوع این بیماری محسوب می شود بیش از ۷۹ هزار تن در کره جنوبی بیش از ۳ هزار تن در ایتالیا ۹۰۰ تن ، در ژاپن ۲۴۰ تن ، در آمریکا ۷۰ تن ، در فرانسه ۶۰ تن ، در آلمان ۵۵ تن ، در اسپانیا بیش از ۴۰ تن و .... به این ویروس مبتلا شده اند .

این در حالی است که از ۵۴ کشور آفریقایی فقط در کشورهای مصر، الجزایر و نیجریه یک تن به این ویروس مبتلا شده اند . فرد مبتلا در نیجریه یک ایتالیایی است که به این کشور سفر کرده است!

نکته حایز اهمیت و قابل تامل اینکه قاره آفریقا درسه دهه اخیر و بویژه درسالهای گذشته بیشترین مراودات و مبادلات را با چین به عنوان کانون انتشار ویروس کرونا داشته ولی از ابتلا فراگیر به این بیماری مصون مانده است؛ و این پرسشی است که ذهن تحلیلگران را به خود مشغول کرده است.

این پرسش هنگامی جدی تر مطرح می شود که بدانیم در حدود ۲ میلیون چینی در کشورهای مختلف آفریقا کار و یا زندگی می کنند. بیش از ۱۰ هزار شرکت بزرگ و کوچک چینی در سراسر آفریقا فعالیت دارند و نزدیک به ۵۰ درصد از بازار ساخت و سازهای آفریقا را در اختیار خود گرفته اند و بیش از ۳ هزار پروژه مهم زیر ساختی در آفریقا توسط چینی ها در حال اجرا است؛ با این وجود آفریقا همچنان از ابتلا به این ویروس مصون مانده است.

تا چند روز پیش ، روزانه ۸ پرواز بین چین و کشورهای آفریقایی انجام می شد و صدها مسافر را  از چین به آفریقا و بالعکس منتقل می کرد. مسافران چینی بزرگترین گروه مشتریان خطوط هوایی اتیوپی یعنی بزرگترین شرکت هواپیمایی آفریقا را تشکیل می دهند. این میزان سفر از چین به آفریقا بهترین راه برای انتقال ویروس کرونا به این قاره بود ولی چنین نشد.

نبود امکانات تشخیص

در پاسخ به این ابهام (نبود امکانات تشخیص) ممکن است گفته شود که کشورهای آفریقایی فاقد امکانات لازم برای تشخیص این ویروس هستند ، ولی اعلامیه سازمان جهانی بهداشت با این فرضیه مطابقت نمی کند. براساس اعلام این سازمان ، کیت های شناسایی ویروس کرونا در اختیار ۱۹  کشور آفریقایی از جمله در نیجریه، گابون، کامرون، اتیوپی، کنیا، زامبیا، سیرالئون قرار گرفته است.

ضمن اینکه کشورهای قاره آفریقا پیش از این با ویروس هایی نظیر سارس و ابولا دست به گریبان بودند و تجربه بسیاری در شناسایی اینگونه بیماری ها دارند.

از سوی دیگر حتی اگر امکانات شناسایی این ویروس در آفریقا وجود نداشت، مرگ و میر ناشی از این بیماری کافی بود که موارد ابتلا به راحتی شناسایی و گزارش شود.

گرما مانع ابتلا به ویروس کرونا

برخی در پاسخ به سوال یاد شده اینگونه مطرح می کنند که گرمای محیط  مانع ابتلا و شیوع ویروس کرونا می شود و به همین دلیل کشورهای آفریقایی تا کنون از این ویروس در امان مانده اند . با این وجود این فرضیه براساس مشاهدات محیطی مطرح می شود و تاکنون بصورت علمی و آزمایشگاهی  به اثبات نرسیده است. هیچیک از متخصصین و نهادهای  بهداشتی جهان تا کنون این فرضیه را تایید نکرده اند.

اینکه کشورهای آفریقایی تا کنون از شیوع و گسترش این بیماری در امان مانده اند قطعا موجب خشنودی جامعه بشری است و در آن تردیدی نیست. نکته حایز اهمیت این است که برای این پدیده باید یک توضیح علمی و منطقی وجود داشته باشد. آیا آفریقا نسبت به این ویروس مصونیت دارد یا ... ؟!

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با تشکر صمیمانه از وزارت بهداشت و همکاران وزیر، پزشکان، پرستاران و کادر‌های درمانی و مجموعه دست اندرکاران پزشکی کشور در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا، خاطرنشان کردند: این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده است و اجر و ثواب الهی را به دنبال خواهد داشت.

متن سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

بنده می‌خواهم صمیمانه تشکر کنم از پزشکان و پرستاران و مجموعه‌ی دست‌اندرکاران پزشکی در مواجهه و مبارزه‌ی با این بیماری‌ای که اخیراً در کشور به‌وجود آمده. همچنین تشکر کنم از وزارت بهداشت و درمان و مجموعه‌ی همکاران آقای وزیر بهداشت در این مجموعه به خاطر تلاش‌هایی که می‌کنند و زحمتی که می‌کشند. من برنامه‌ی امروز را فقط ترتیب دادم برای همین که این تشکر را بکنم در حضور آقای دکتر مرندی رئیس محترم فرهنگستان علوم پزشکی. دوست داشتم که این تشکر قلبی خودم را به همه‌ی برادران و خواهران محترم پزشک و پرستار و کادر‌های درمانی عرض بکنم. ان‌شاءالله که موفق باشید.
کارتان بسیار با ارزش است. هم ارزش جامعه‌ی پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده، هم مهم‌تر از این، ثواب الهی است که خدای متعال قطعاً به شما اجر خواهد داد و ثوب خواهد داد و امیدواریم که ان‌شاءالله این کار برجسته و سنگین خیلی هم طولانی نشود و ان‌شاءالله زودتر کلک این ویروس منحوس گرفته بشود ان‌شاءالله. ان‌شاءالله همه‌تان موفق باشید.»

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته

انتهای پیام/

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،حضرت رسول (ص) هنگامی که فضیلت ماه رجب را برای اصحاب خود بیان می‌کردند، درباره‌ «لیلة الرغائب» فرمودند:«از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید که فرشتگان آن را «لیلة الرغائب» نامیده اند.»

ثواب نماز شب لیله الرغائب

پیامبر اکرم (ص) در فضیلت این نماز می‌فرماید: کسی که این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می‌فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید:‌ای حبیب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختی نجات یافتی.


بیشتر بخوانید:لیلة الرغائب، شب گذشتن از رغبت‌های دنیایی است


میّت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین‌تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو به مشامم نرسیده است. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند.

منبع:اقبال الاعمال - المراقبات

اعمال شب لیله الرغائب

مهم‌ترین عمل «لیلة الرغائب» به جا آوردن ۱۲ رکعت نماز است؛ روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه می‌گیرید، چون شب جمعه داخل شود ما بین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می‌گذاری، هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه «سوره قدر» و دوازده‏ مرتبه «سوره توحید» مى‏‌خوانى و هنگامى که از نماز فارغ شدى هفتاد مرتبه مى گویى:

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الْأُمِّیِّ وَ عَلَى آلِهِ [وَ آلِ مُحَمَّدٍ].

خدایا! بر محمّد پیامبر درس ناخوانده و خاندانش درود فرست

سپس به سجده مى‏ روى و هفتاد مرتبه می‌گویى:

سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَ الرُّوحِ

پاک و منزّه است پروردگار فرشتگان و روح

آنگاه سر از سجده بر مى ‏دارى و هفتاد مرتبه مى‏ گویى:

رَبِّ اغْفِرْ وَ ارْحَمْ وَ تَجَاوَزْ عَمَّا تَعْلَمُ إِنَّکَ أَنْتَ الْعَلِیُّ الْأَعْظَمُ

پروردگارا! مرا بیامرز و بر من مهرورز و از آنچه از من مى‏ دانى بگذر، تو خداى برتر و بزرگترى.

دوباره به سجده مى‏ روى و هفتاد مرتبه مى‏ گویى:

سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَ الرُّوحِ

پاک و منزّه است پروردگار فرشتگان و روح

سپس حاجت خود را مى‏ طلبى که به خواست خدا برآورده خواهد شد.

امید آن است که در پایان این نماز، محتاجان به دعا را فراموش نکنید.

به همین بهانه، شما مخاطبان محترم می‌توانید آرزو‌های  خود را در بخش نظرات همین گزارش مطرح کنید.

انتهای پیام/

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سیدعلیرضا مروجی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به شناسایی 36 مورد مشکوک به کرونا ویروس جدید در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل اظهار داشت: 29 نفر از این افراد در شهرستان کاشان و هفت مورد مشکوک نیز در آران و بیدگل شناسایی شدند در حالی که شش نفر از این افراد در کاشان و دو نفر در آران و بیدگل به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و احتمال بهبودی این افراد وجود دارد.

وی با بیان اینکه افراد مشکوک به کرونا دارای علائمی همچون تب، سرفه و تنگی نفس هستند، افزود: از میان افرادی که در کاشان و آران و بیدگل مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند از 27 تا 80 سال سن دارند و یک بیمار نیز 81 سال سن داشت که پیش‌تر به فشار خون مبتلا بود و به‌طور قطع و یقین نمی‌توان گفت که علت فوت وی ابتلا به ویروس کرونا بوده است.

بیشتر بخوانید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تأکید به اینکه افراد باید از تماس‌های غیرضروری و حضور میان ازدحام جمعیت پرهیز کنند، ابراز داشت: مرجع تعطیلی مدارس در کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است و بر همین اساس اگر قرار به تعطیلی مدارس در کاشان باشد، دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان به مراجع مربوطه اعلام می‌کند.

وی ضمن اشاره به وجود پزشکان و کادر درمانی مجرب در کاشان گفت: این افراد تمامی آموزش‌های لازم برای مقابله با ویروس کرونا را از ابتدای سال میلادی جدید طی کردند و از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد و نظام مراقبت و سلامت شهرستان کاشان به‌صورت 24ساعته وضعیت را پیگیری و رصد می‌کنند.

نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل اعلام شد نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل در اجرای ماده ۲۴قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۲آیین نامه اجرایى آن ، به اطلاع کلیه اهالی حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل می رساند که در انتخابات مجلس شورای اسلامی که در روز جمعه در حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل برگزار شد جمع آرای مأخوذه در این حوزه انتخابیه ۱۳۵۳۸۷بود. 

به گزارش کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی انتخابات کاشان، طبق آگهی نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل در اجرای ماده ۲۴قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۲آیین نامه اجرایى آن ، به اطلاع کلیه اهالی حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل می رساند که در انتخابات مجلس شورای اسلامی که در روز جمعه در حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل برگزار شد جمع آرای مأخوذه در این حوزه انتخابیه ۱۳۵۳۸۷بود که اشخاص به ترتیب ذیل می باشند.

اینک در اجرای ماده ۶۸قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ انتشار این آگهی به مدت دو روز هیأت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه در محل فرمانداری شهرستان کاشان برای قبول شکایات آماده می باشد .

در ضمن به استناد تبصره های ۲ ، ۱و ۳ماده مذکور کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند ، می توانند ظرف هفت روز از تاریخ اخذرأی شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان نیز تـسلیم دارند و شکایـاتی قابل رسیـدگی خواهـند بـود که مشـخصات شاکـی یا شاکـیان شـامل نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، شغل ، نشانی کامل ، شماره تلفن ( در صورت داشتن تلفن ) و اصل امضای شاکی را داشته باشد .هم چنین در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک کسی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است .

1= سیدجواد ساداتى نژاد نام پدر حسن دارای ۸۸۹۴۶رأی 2= حسین یزدی جوشقانى نام پدر ماشاا... دارای ۱۵۶۳۹رأی

3= خانم زهرا روحى نوش آبادی نام پدر ماشاالله دارای ۲۳۴۶رأی 4=آقای على رضازاده نام پدر خیراله دارای ۱۵۱۲رأی

5= آقای محمدرضا نجفى نام پدر میرزا آقا دارای ۱۴۰۱رأی 6= آقای محسن نبوتى نام پدر حسین دارای ۱۳۹۶رأی

7= آقای حسن زاهدی بیدگلى نام پدر ماشاا... دارای ۱۳۸۵رأی 8= آقای مهدی انصاری نام پدر عقیل دارای ۸۲۹رأی

9= خانم افسانه جباری نام پدر حسین دارای ۷۵۷رأی 10= آقای حسین على پورمدنى نام پدر عباس دارای ۶۶۵رأی

11= آقای حسین حنطه نام پدر محمد دارای ۶۵۸رأی 12= آقای عباس عسلى نام پدر خلیل دارای ۵۴۵رأی

13= سیداحمد مصطفوی کاشانى نام پدرابوالقاسم دارای ۵۳۶رأی 14= آقای ماشااله مشکینى نام پدر یوسف دارای ۴۴۲رأی

15= آقای حمیدرضا دهقانى نام پدر على دارای ۴۳۳رأی 16= آقای ابوالفضل عباسى درئى نام پدر حسین دارای ۴۳۳رأی

17= خانم زهرا فخاریان کاشانى نام پدر جسین دارای ۴۱۰رأی 18= آقای ابراهیم کشاورز نام پدر محمد دارای ۳۶۳رأی

19= آقای مهدی رزاق زاده نام پدر محمد دارای ۲۶۱رأی  20= آقای سیدعلى خوارزمى نام پدر سیدجواد دارای ۲۴۷رأی

21= محبوبه خدادادی زاده مهابادی نام پدر رضا دارای ۲۴۶رأی 22=حمیدرضا حاج عباسى نام پدررحمت اله دارای ۱۷۹رأی

23= آقای امید سبحانى مفرد نام پدر حیدر دارای ۱۶۲رأی 24= آقای محسن حسین پور نام پدر على اکبر دارای ۱۳۷رأی

راهپیمائی یوم الله 22 بهمن مردم کاشان با عنوان حماسه حضور , عظمت ملت وتکریم سردار دلها قاسم سلیمانی با حضور قشرهای مختلف مردم در میدان جهاد کاشان با شکوه فراوان برگزار شد .

دراین مراسم جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه امام علی (ع) گفت: پیام انقلاب اسلامی کفرستیزی، خداباوری، باور کردن شرافت انسان‌های امروزی و ظلم‌ستیزی است و اینکه جامعه را می‌توان با دین خدا مدیریت کرد.

سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب‌پرور در این مراسم با اعلام این مطلب گفت: پیام انقلاب اسلامی این بود که مسلمانان نوکر اجنبی نباشند و امام راحل هوشمندانه و خردمندانه این مهم را کامل انجام دادند که البته همه قدرت‌های بزرگ جهان در برابر آن ایستادند.

وی افزود: انقلاب درخشندگی اسلام را بار دیگر پرفروغ و تابان کرد و ضمیر همه انسان‌های پاک را در جهان مخاطب قرار داد و توانست به همه بگوید که بیایند زیر پرچم دین خدا درس آزادگی، رهایی و تعالی بیاموزند و به آن عمل کنند .

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه امام علی (ع) یادآور شد: روزی در ۴۰ سال گذشته نبود که دشمن دست از توطئه و فتنه بر ضد نظام جمهوری اسلامی بردارد.

وی با گرامیداشت یاد شهیدان والامقام دستغیب، صدوقی، مدنی، اشرفی‌اصفهانی، قاضی طباطبایی، مطهری، بهشتی، رجایی و باهنر اظهارداشت: این شخصیت‌های ارزشمند انقلاب، از سوی دشمنان نظام با ترور به شهادت رسیدند.

غیب‌پرور با تجلیل از شهیدان دوران دفاع مقدس اضافه کرد: این دوران هشت ساله صحنه‌ای از دشمنی آمریکا با ایران بود که جوانان مرز و بوم کشور پای کار آمدند و در دفاع از دین خدا و اسلام جان دادند و شهید شدند.

وی ادامه داد: پس از دوران دفاع مقدس نیز دشمن دست از پلیدی برنداشت و ایران را در محاصره اقتصادی قرار داد، از جنبه فرهنگی نیز بر ضد انقلاب تاخت و تاز کرد اما چون نتوانست نظام جمهوری اسلامی را به صورت مستقیم مورد هجمه قرار دهد، با بهره‌گیری از داعشی‌های تکفیری، جنگ‌های نیابتی را در سوریه و عراق به راه انداخت.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه امام علی (ع) بیان کرد: فرزندان غیرتمند و سرافراز ایران بیش از یک‌هزار کیلومتر آن سوی مرزهای ایران به دفاع از انقلاب، مکتب و قرآن پرداختند که اگر دفاع نمی‌کردند، اسلام در خطر بود و مردم امنیت و آرامش کنونی را نداشتند. وی تاکید کرد: دشمنان تا به امروز به طور مداوم وعده ساقط کردن انقلاب اسلامی را می‌دهند و خواب‌های آشفته برای نظام تعبیر می‌کنند اما چشم دیدن حضور مردم در یوم‌الله ۲۲ بهمن را با وجود مسایل و مشکلات ندارند که صحنه دفاع از انقلاب است.

غیب‌‍‌پرور افزود: رییس جمهور قمارباز آمریکا با خوش خیالی عمیق حاج قاسم سلیمانی را شهید کرد، اگرچه در حقیقت فقدان این سردار سرافراز ضایعه‌ای برای اسلام بود اما بفرموده رهبر معظم انقلاب، سلیمانی یک مکتب است که زایش دارد، زیرا انقلاب اسلامی تولیدگرو برگرفته از آرمان‌های عاشوراست ودر آینده تاثیر برکات خون، دیدگاه، فکر و منش او را هم خواهیم دید.

وی در ادامه نیز گفت: مردم وظیفه خود را خوب انجام دادند که مسوولان هم باید قدر مردم را بدانند و اگر از ته دل نوکری مردم را قبول نداشته باشند، شک نکنند که جایگاه آنها جهنم است.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه امام علی (ع) تشریح کرد: غفلت برخی مسوولان، نمک پاشیدن روی زخم است زیرا مردم انقلاب، اسلام و رهبر خود را دوست دارند و در راه خدا با شهیدان والامقام پیمان وفاداری بستند.

وی انزجار مردم از لبخندهای تصنعی آمریکا و اروپا را یادآور شد و اضافه کرد: مردم به خادم، مقاومت، ایستادگی و اسلام نیاز دارند و نباید با باورهای آنها بازی شود، چرا که به اندازه کافی دشمن وجود دارد.منبع ایرنا

در دومین جلسه از سلسله نشست های کاشان در انقلاب اسلامی، از رهبر مبارزات انقلابی مردم منطقه کاشان ، استاد بازنشسته دانشگاه کاشان، روحانی مجاهد و رزمنده مبارز ، ابوالشهید حجت الاسلام و المسلمین اسحاق مشکینی که توانسته بود با تدبیر انقلابی خود علما وروحانیت کاشان را بهمراه مردم با دیدگاههای مختلف برعلیه رژیم ستمشاهی بسیج و به صحنه بیاورد قدر دانی شد .

این اقدام ارزشمند دانشگاه کاشان اگر چه دیر بود , از آنجهت حائز اهمیت است که پس از سی وهفت سال از پیروزی انقلاب اسلامی اکثر مردم تلاشها وفداکاریهای پیش کسوتان انقلاب را به فراموشی سپرده ونسل چدید نیز از ارزشهائی که درآن دوران توانست رژیم ستمگر ومورد حمایت استکبار جهانی را سرنگون سازد اطلاع درستی ندارند .

   دراوائل قرن اخیر مخصوصا بعد از واقعه 15 خرداد42 شخصیتهای حوزوی با نفوذ در دانشگاه افکارشان را به نسل جوان که به علم آموزی روز مشغول بودند انتقال دادند واین مهم بود که در صحنه های سیاسی اجتماعی کشوریعنی حوزه ودانشگاه با بهره گیری از فرهنگ عاشورائی معارف دینی کارآئی واقعی خود را به دست آورد وعلیرغم کنترل شدید رژیم ستمشاهی شور وحال انقلابی مراکز و منابر مختلف تبلیغ را فراگرفت، و توانست دیدگاههای مختلف را جذب و فضای جامعه آن زمان رامتحول، به نحوی که رژیم مجبور شد،با دستگیری وشکنجه دادن فعالان دوقشر مورد اعتماد مردم به سرکوب مخالفین خود بپردازد . بدین لحاظ رژیم برای تست گرفتن جامعه اقدام به چاپ مطلبی موهن برعلیه حضرت امام خمینی ره در نونزدهم دیماه 56 کرد که متعاقب آن عکس العمل مناسبی برعلیه رژیم از قم آغاز ودر مدت زمان کوتاهی وبه بهانه بزرگداشت شهدای این قیام سراسر کشور را فرا گرفت، بگونه ای که در کاشان نیز علما وروحانیت این شهر هم با انتشار بیانیه ضمن محکوم کردن این حرکت توهین آمیز مردم را برای تداوم انقلاب و سرنگونی رژیم تشویق کردند، در این راستا روحانیت شهر از جمله حضرات آیات وحجج الاسلام مدنی ، صبوری ، نجفی، یثربی، خراسانی، مصطفوی ،امامی ،علم الهدی،اعتمادی ، مکی ، اسلامی، مناقب ، شریف ، حسینی ، راستی، قرائتی ،رضوی ، روحانی، صلاحیان،ودیگر روحانیت شهر ، با حضوردر راهپیمائی ها که اکثرآ ازمرکز انقلاب کاشان ، مسجد تاریخی آقا بزرگ آغاز می شد ویا باصدور اطلاعیه ویا سخنرانی مردم را به حمایت ازنهضت اسلامی به رهبری ولی فقیه زمان حضرت امام خمینی (ره) وادامه اعتصابات وحضور در تظاهرات برعلیه رژیم ستمشاهی تشویق می کردندکه در این خصوص رهبری روحانی شجاع و انقلابی حجت الاسلام والمسلمین مشکینی نقش بسزائی در هماهنگی روحانیت وتشکلهای انقلابی داشتند ومردم فریادهای مرگ برشاه ودرود برخمینی او را فراموش نخواهند کرد .

   زندگینامه : حجت الاسلام والمسلمین «اسحاق مشکینی در۱۳۱۳/۶/۷ هجری شمسی در نجف اشرف دیده به جهان گشوده است. به گفته استاد شهید “مطهری” «مشکینی‌الاصل و نجفی‌المولد» است. تا سال ۱۳۳۲ هجری شمسی در نجف مشغول تحصیل دروس حوزوی بود و با اوج گرفتن مبارزات ضد استعماری و ضد استبدادی نهضت ملی ایران به رهبری آیت‌الله «کاشانی» و دکتر «مصدق» به ایران بازگشته و در آذربایجان شرقی و اردبیل با کمک سایر روحانیون و دانشجویان به مبارزه علیه رژیم پهلوی پرداخت.

مدتی پس از کودتای ۱۳۳۲ تحت تعقیب عوامل رژیم پهلوی قرار گرفته و به ناچار مجددا عازم عراق شد. در عراق نیز به خیل مبارزان علیه کمونیسم و امپریالیسم به رهبری مرحوم آیت‌الله «حکیم» پیوست. در سال ۱۳۳۹ دوباره به وطن بازگشته و تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه گرفت و در سال ۱۳۴۵ موفق به اخذ مدرک کار‌شناسی زبان و ادبیات عرب از دانشگاه تهران و در ادامه در سال ۱۳۵۰ موفق به اخذ مدرک کار‌شناسی‌ارشد زبان و ادبیات عرب از دانشکده الهیات دانشگاه تهران شد.

زندان و شکنجه

در جریان اتفاقات ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به همراه جمعی دیگر از روحانیون مبارز دستگیر، و در کمیته مشترک ضد خراب‌کاری با حضرات آیات و حجج اسلام: «مکارم شیرازی»، شهید «غفاری»، شهید «مطهری»، شهید «هاشمی‌نژاد»، مرحوم «فلسفی»، مرحوم «خلخالی»، مرحوم «خندق‌آبادی» و «کروبی» و. هم‌بند شد، که نوشته‌های آنان در وصف مقاومت و پایداری وی، در برابر شکنجه‌های طاقت‌فرسا و قرون وسطایی ساواک، گواهی بر استقامت و روح بلند، حق‌جو و خستگی‌ناپذیر ایشان است.

تبعید به کاشان   : بعد از آزادی، به دلیل ادامه مبارزات و فعالیت‌های روشن‌گرانه‌اش بر علیه رژیم ستمشاهی، او را به کاشان تبعید کردند. اما به واقع عطیه‌ای الهی و هدیه‌ای مبارک برای مردم این دیار محسوب شد. او به تدریس در دبیرستان‌های کاشان همت گمارد و این بار در کلاس‌های درس با سخنرانی‌های انتقاد‌آمیزش علیه رژیم ستمشاهی به روشنگری پرداخت.

169= 2 // رهبری مبارزات انقلابی اسحاق مشکینی

با اوج‌گیری مبارزات آزادی‌خواهانه و ضد استبدادی ملت مسلمان ایران، او نه تنها کارگردان و سخنران، که دوشادوش مرحوم آیت‌الله صبوری، رهبری حرکت‌های اعتراضی مردم این منطقه علیه رژیم پهلوی را بر عهده گرفت.

او در کسوت روحانیت با سلحشوری مثال‌زدنی رهبری جنبش در کاشان را بر عهده داشت. درخشش او در روزهای خاطره‌انگیز و سختی که نفس‌های آزادی‌خواهان در سینه حبس شده بود، سرفصلی را در مسیر مبارزات مردم منطقه کاشان گشود. مردم، به ویژه جوانان و دانش‌آموزان ایشان را به نام «حاج آقای مشکینی» می‌شناختند.

زنان و مردان سرشار از شور و شعور با سخنان حماسی و خطابه‌های شجاعانه و آتشین‌اش، آماده حضور در صحنه‌های خطر و مبارزه با رژیم پهلوی شدند و با بیانیه‌ها، اعلامیه‌ها و اخباری که برای مردم قرائت می‌کرد و شعارهایی که او از عمق جان سر می‌داد، آنان را به امید پیروزی و بهروزی با خود همراه کرد و با سفارش مردم به ایستادگی، حق مدیریت و رهبری جنبش را در این منطقه به شایستگی ادا کرد و از جوانان می‌خواست انرژی خود را تنها برای شعار دادن صرف نکنند که روزهای سختی در پیش است و باید انرژیشان را برای روزهای حساس ذخیره کنند.

در روزگاری که برخی سر به آستا نه دربار پهلوی می‌ساییدند و مقدس‌نمایان نا‌آگاه نیز دین را از سیاست جدا دانسته و مبارزه را حرام می‌دانستند، و بعضی هم به دلیل ترس از به خطر افتادن زندگی آرامشان و یا تهدید منافعشان و یا وحشت از بازداشت و زندان و داغ و درفش عمّال شاه، به کنجی خزیده بودند، این م«شکینی »بود که پیشاپیش همه مردم، عَلَم جهاد در راه خدا و مبارزه با فساد، تبعیض و بی‌عدالتی را بر دوش گرفته بود و با ایمان و اعتقاد به هدف متعالی نهضت و پایداری و استقامت، مبارزات انقلابی در کاشان را رهبری کرد.

هیچ یک از شهروندان کاشانی که قبل از انقلاب در راهپیمایی‌های مردمی حضور داشته‌اند، این تصویر به یادماندنی و خاطره‌انگیز از حجت‌الاسلام و‌المسلمین «مشکینی» را فراموش نکرده‌اند:

«میدان مجسمه، روز تشییع جنازه آیت‌الله غروی، حضور گسترده و مسلحانه نیروهای نظامی و امنیتی؛ رهبر مبارزات انقلابی کاشان در مدار میدان و روی سکّو، پس از سخنرانی دستش را رو به مجسمه گرفته و از مردم می‌خواهد که ۱۰ مرتبه شعار مرگ بر این شاه را تکرار کنند.»

نوارهای کاست سخنرانی‌ها و شعارهای آهنگین و شورآفرین «مشکینی» به سرعت در سراسر کشور پخش می‌شد و مورد استفاده انقلابیون قرار می‌گرفت.

دشمنان این مردم بیش از هرکس از «مشکینی» ناراحت بودند. «مشکینی» برای آن‌ها کابوسی وصف ناشدنی بود که نابودی خود را در حرکات او می‌دیدند. آن‌ها در گزارشات پیوسته خود به مرکز اعلام می‌کردند که از دست این معلم تبعیدی به ستوه آمده‌اند. چرا که او بی‌محابا مردم را به مسلح شدن، مقاومت علیه دژخیمان شاه، حمله به ماموران شاه، نرفتن سربازی، اعتصاب و. دعوت می‌کند و آنان را علیه دولت می‌شوراند.

شهربانی کاشان مدت‌ها به دنبال مذاکره با او بود تا شاید او را با زور و یا تزویر وادار به سکوت و کناره‌گیری نماید. اما «مشکینی» از حضور در نشستی مشترک با آنان خودداری می‌کرد تا آنجا که برای وی پیغام فرستادند.

تصمیم به دستگیری مجدد و یا ترور : ماموران ساواک و شهربانی که از مذاکره و مصالحه با او نا‌امید شده بودند، تصمیم به دستگیری یا ترور او گرفتند تا آنجا که جایزه‌ای دو میلیون ریالی نیز تعیین نمودند. اما این مجاهد نستوه؛ سرزنده و امیدوار در کسوت همیشگی‌اش به عنوان سخن‌گو و رهبر جنبش ظاهر می‌شد، و سپس با برنامه از پیش تعیین شده، به طرز ماهرانه‌ای در بین جمعیت محو شده و صحنه را ترک می‌کرد. او همه را به وحدت، کنار گذاشتن اختلافات و تعاون اسلامی توصیه می‌کرد و با کنترل راهپیمایی‌ها و تلاش برای برقراری نظم و آرامش با شعارهای بدیع، معنا دار و آهنگینش در تهییج، ترغیب و تشجیع مردم مهارتی شگرف داشت. البته ایشان تنها به سخنرانی صرف بسنده نمی‌کرد که در پشت‌ پرده نیز با اقداماتی نظیر جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای خرید سلاح از استان‌های غربی کشور، حرکت انقلاب را جهت‌دهی کرده و شتاب می‌بخشید.

زندگی مخفی   : با جدی‌تر شدن تهدیدات و فعالیت‌های ماموران امنیتی و نظامی رژیم سابق برای دستگیری حجت‌الاسلام «مشکینی»، ایشان با اصرار همراهان به منظور پیشگیری از خطر حتمی و نیز تهیه مقدمات لازم برای مبارزه گسترده‌تر از قبیل خرید سلاح، مدتی ناگزیر به زندگی مخفی و استفاده از لباس مبدل شدند و بصورت غیرعلنی به رهبری مبارزات پرداختند.

روزگاری که در تعقیب و گریز و خانه به‌دوشی گذشت، و خانواده ایشان نیز در این روزگار سخت با صبر و صلابت ایشان را همراهی نمودند.

169=3 / / حضور «مشکینی» در تظاهرات به اندازه‌ای روحیه‌بخش و آرامش‌بخش بود که با غیبتش در مراسم‌ها به سرعت موج نگرانی و دلهره مردم را فرا گرفت و جای خالی ایشان کاملا احساس شد.

پس از مدتی و با فراگیر‌تر شدن موج انقلاب در کشور و منطقه و به تبع آن عقب‌نشینی نیروهای نظامی و امنیتی، دوباره در سنگر سخنرانی و خطابه در راهپیمایی‌ها حاضر شد و تا روز پیروزی همچنان مدبرانه سکان راهبری انقلاب در کاشان را بر عهده داشت.

پیروزی انقلاب و حضور در آموزش و پرورش : پس از سقوط فرعونی از فرعونیان و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و با تلاش، همت و استقامت مردم آزاده و مسلمان ایران، ایشان همراه دیگر یارانش به سازماندهی نیروهای انقلابی و ساماندهی و تشکیل ادارات و نهادهای نوپای انقلاب در کاشان پرداخت. در سال ۱۳۵۸ در دوره وزارت شهید «رجایی» بر آموزش و پرورش، به مدیریت آموزش و پرورش کاشان منصوب شد و در سال ۱۳۶۰ در دولت شهید «رجایی» و با حکم شهید «باهنر» با حفظ سمت به مدیرکلی آموزش و پرورش «لرستان» نیز انتخاب شد. در سال ۱۳۶۱ با حکم «علی‌اکبر پرورش» وزیر آموزش و پرورش وقت با حفظ سمت‌های قبلی، به مدیرکلی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز منصوب گردید.

تلاش مستمر و فعالیت‌های صادقانه وی در مدیریت تعلیم و تربیت آینده سازان و امیدان جامعه، تحسین و تقدیر همگان را برانگیخت. تا آنجا که نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس اول طی نامه‌ای به وزیر وقت آموزش و پرورش؛ تعهد، درایت و مدیریت ایشان را در جهت بهبود و پیشبرد کیفی و کمی آموزش و پرورش در سطح استان ستودند.

حضور در جبهه مشکینی : در دوران جنگ تحمیلی نیز همپای سایر فرزندان انقلابی امام (ره) به سوی جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و به همراه خانواده‌اش در منطقهٔ جنگی ساکن شد و بیش از ۴۰ ماه در مناطق عملیاتی جنوب و غرب حضور تاثیرگذار خود را به ثبت رسانید. ایشان با برعهده داشتن سمت‌های متعدد در ستاد قرارگاه کربلا ارتش جمهوری اسلامی (مسئول ستاد تبلیغات جبهه و جنگ، مسئول عقیدتی-سیاسی و……) و همراهی و همکاری نزدیک با امیر سپهبد شهید «صیاد شیرازی»، هیچ‌گاه از حضور در کنار رزمندگان در خطوط مقدم جبهه غافل نشد که خاطرات شیرین رزمندگان از حضور دلگرم کننده و امیدبخش ایشان خود موید این سخن است.

وی پس از آن به جهادسازندگی در جبهه جنوب پیوست و در کنار نیروهای پشتیبانی و مهندسی جنگ به انجام وظیفه پرداخت و حتی پس از پذیرش قطعنامه نیز حاضر به ترک جبهه نشد و تا عقب‌نشینی کامل نیروهای بعثی به داخل خاک عراق و برقراری آرامش و امنیت کامل مدت‌ها همراه و همپای سایر رزمندگان در مناطق عملیاتی باقی ماند.

در آن روزگار حماسه و خون، «محمد صادق مشکینی» فرزند ایشان و از افسران ارتش جمهوری اسلامی، داوطلبانه در جبهه‌ها حضور یافت و در منطقه گیلان غرب جاوید الاثر گشت و به خیل شهدا پیوست.

بازگشت به عرصه تعلیم و تربیت :   پس از پایان جنگ تحمیلی حجت‌الاسلام و‌المسلمین «مشکینی» به سنگر تعلیم و تربیت در دانشگاه کاشان بازگشت و با عضویت در هیات علمی دانشگاه به تدریس پرداخت تا به افتخار بازنشستگی نائل شد. ایشان همچنین با قبول امامت جماعت مسجد الحسین (ع) میرنشانه که به برکت حضور عالم بزرگ و مفسر قرآن مرحوم آیت‌الله حاج شیخ «علی آقا نجفی» (ره) پایگاه مبارزان و کانون تربیت آزادگان و ظلم‌ستیزان بود، تصمیم به پرورش نسل سوم انقلاب و تربیت جوانانی روشن ضمیر و روشن بین گرفت تا در این سنگر نیز بتواند دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کند.

آنچه گفته شد مختصری از زندگی مجاهدانه عالم خستگی‌ناپذیری است که بیش از نیم قرن برای نشر معارف و احکام الهی و برقراری معنویت، عدالت و آزادی مبارزه کرده و از ابتدای زندگی‌اش با جهاد و استقامت خو گرفته و به معنای واقع کلمه «یار امام (ره) و انقلاب» و «یاور مردم» است. کسی که به تعبیر شهید مطهری «مصاحبتش لذت بخش دل و دماغ است و مشکین خصال و مشکین احوال و مشکینی الاصل و نجفی المولد است» و همواره سعی داشته که برای رضای خدا گام بردارد. کسی که حاضر نشده است برای رسیدن به موهبت‌های دنیوی، اصول اخلاقی و انسانی را زیر پا گذاشته و در روزگاری که بی‌اخلاقی، بی‌انصافی و هیاهوی غافلان از خدا، فضا را آلوده، سنگین و آزار دهنده ساخته است، علی‌رغم پیگیری مستمر اتفاقات سیاسی و اجتماعی شهر و کشور، سکوتی معنادار را در روزگار بازنشستگی برگزیده است تا چون مقتدایش علی (ع) خار در چشم و استخوان در گلو این سخن معلم شهید انقلاب دکتر «علی شریعتی» را در ذهن خود مرور کند که:

«هرگز از دوباره جان گرفتن ابلیس بی‌جان شده غافل مباش که انقلاب پس از پیروزی نیز، همواره در خطر انهدام است و آن خطر ضد انقلاب است. مارهای سر کوفته، در گرمای فتح و غفلت جشن و غرور قدرت، باز سر بر می‌دارند، رنگ عوض می‌کنند. نقاب دوستی می‌زنند، غاصب همه دستاوردهای انقلاب می‌شوند و میراث‌خوار مجاهدان و تعزیه‌خوان شهیدان.» تاریخ نگارش 20/12/95