fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 128 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رسانه ها از ظرفیت سرمایه اجتماعی مردم برای حل مشکلات آب و بیان مطالبات موجود بهره بگیرند تا به اعتمادسازی منجر شود.

رسانه ها از سرمایه اجتماعی برای حل مشکلات آب بهره گیرند

دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 14:26

به گزارش ایرنا، کوروش محمدی روز سه شنبه در نشست ' نظام چالش های آب در ابعاد فرهنگی و اجتماعی' در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) افزود: اگر رسانه های مکتوب، دیجیتال و صدا و سیما خود را از جامعه و مردم جدا بدانند نمی توانند در حل مشکلات و تبعات مربوط به بحران آب اقدام موثری داشته باشند.


وی ادامه داد: مردم نسبت به برخی رسانه ها، بی اعتماد شده اند زیرا مطالبه های خود را در اخبار و برنامه های آنها نمی بینند.n83147304 72739563
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: رسانه ای مانند صدا و سیما می تواند با اعتمادسازی، جذب مخاطب و همراهی با مردم بویژه در بحث آب، آنها را به سوی خود برگرداند.
محمدی با بیان این که امروزه چالش اصلی درباره آب، نگرش ها و باورهای نادرست اجتماعی و تقابل فرهنگی بین مردم است، اضافه کرد: بحران از خود آب فراتر رفته و تبدیل به بحران اجتماعی و تقابل بین بهره برداران زاینده رود شده است.
وی با تاکید بر اینکه این پدیده حاصل نگاه نادرست به آب است، تصریح کرد: ما باید در این بخش، وجوه مشترک و ارتباطات بومی هم وطنان را در نظر داشته باشیم.
محمدی با طرح این پرسش که ما بحران آب داریم یا بحران مدیریت آب، گفت: هنوز مشخص نیست دانشگاهیان در کجای مساله آب قرار دارند و آیا این همه نشست و همایش، در تصمیم سازی ها تاثیرگذار بوده است.
وی ادامه داد: اگر نشست ها و همایش های دانشگاهی به خوبی مدیریت و تبدیل به یک نهضت می شد می توانست نقش بسزایی داشته باشد.
استاد علوم ارتباطات دانشگاه آزاد اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه برخی انتظار نقش ' ابَر قهرمان ها ' را از رسانه ها در حل مشکلات آب دارند، گفت: رسانه ها باید مردم را جذب و اعتماد آنها را جلب کنند.
فائزه تقی پور با اشاره به اینکه رسانه های ما در زمان حاضر در بحث آب، یکپارچگی ندارند، افزود: رسانه های خصوصی بهتر می توانند در این بخش کار کنند.
وی به جای خالی استادان دانشگاه و روزنامه نگارها در شبکه های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: بسیاری از هنرمندان و بازیگران در شبکه های اجتماعی درباره مسائل مختلف از جمله آب اظهار نظر می کنند و مورد توجه مردم قرار می گیرد.
این استاد دانشگاه، حرکت به سمت مطالعه روزنامه نگاری آب را برای رسانه ها ضروری خواند و گفت: اهالی رسانه باید گونه شناسی مخاطب آب داشته باشند.
عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اصفهان در این نشست تاکید کرد: اگر جلسه ها و همایش هایی که تا کنون در دانشگاه ها درباره آب و زاینده رود برگزار شده است، فایده داشت باید اکنون کوه صفه اصفهان زیر آب می بود.
ناصر حاجیان با انتقاد از برخی نشست ها که آنها را تعریف و تمجید خواند، افزود: برخی دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها از متخصصان کشورهای دیگر مانند آلمان برای حل مشکلات حوضه آبریز زاینده رود دعوت کرده اند اما امثال ما و دیگر استادان خبره دانشگاه های استان، دعوت نشدند.
وی مساله کاهش بارش ها را در بروز مشکلات موجود برای حوضه آبریز زاینده رود چندان دخیل ندانست و خاطرنشان کرد: بین سال های 81 تا 87 ، ما 6 سال، تَر سالی داشتیم اما نتوانستیم آن را به خوبی مدیریت کنیم.
احمدرضا فیاض بخش پژوهشگر آب و محیط زیست گفت: وقتی دستگاه های اجرایی بالا دست در بخش آب، سیاستگذاری مشخصی در این زمینه ندارند به رسانه ها نیز محتوای درست و کافی نمی رسد.
نشست ' نظام چالش های آب در ابعاد فرهنگی و اجتماعی ' با حضور استادان و کارشناسان برخی دستگاه های اجرایی روز سه شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد.

خواندن 231 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.