سردار سلیمانی

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کاشان برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارد/ انتخابات قبلی کاملا موفقیت آمیز برگزار شد/هیئت بازرسی انتخابات مجلس تشکیل شد/ انجام هرگونه تبلیغات خارج از مهلت قانونی جرم تلقی می شود

فرمانداری کاشان برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل وجود دارد

چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 14:16
رییس شورای انتخابات شهرستان کاشان در نشست خبری روز یکشنبه، با اشاره به جلسات مستمر شورای انتخابات کاشان از تمهید مقدمات و آمادگی این حوزه انتخابیه برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای انتخابات شهرستان کاشان، فرماندار ویژه کاشان گفت: با اعلام مهلت قانونی آغاز انتخابات از روز یکشنبه نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس آغاز و تاکنون ثبت نام ۷۳نفر برای حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل درسامانه انتخابات درج شده است. [تعداد ثبت نام کنندگان به ۷۵ نفر رسید وقطعی شد]

مرتضایی، جنسیت، سن، مدرک تحصیلی، شغل و سوابق ایثارگری داوطلبان را تشریح کرد و افزود: انتخابات معنی اش مشارکت در تعیین سرنوشت است و افرادی که احساس کرده اند آمادگی کافی دارند و می توانند در قانون گذاری و نظارت بر امور منطقه و کشور موثر واقع شوند در این بازه زمانی اقدام به ثبت نام کرده اند.

وی اشراف به قوانین و بی طرفی را از شرایط و وظایف برگزار کنندگان انتخابات عنوان کرد و افزود: عوامل اجرایی موظف هستند با اجرای دقیق قانون و برگزاری انتخابات سالم به آراء مردم احترام بگذارند و از آن صیانت کنند.

وی ضمن بیان اهمیت گزارش بازرسی در انتخابات تصریح کرد: مردم با حضور حداکثری و کسب آگاهی فرد اصلح را انتخاب کنند.فردی که از توان لازم برای نمایندگی مردم منطقه و دفاع از حقوق مردم در یک دوره چهار ساله برخوردار باشد.

مرتضایی با اشاره به اینکه تمام هماهنگی ها با دستگاه های اجرایی و استانداری و همچنین وزارت کشور برای برگزاری انتخابات در کاشان انجام شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی کاشان از تمام ظرفیت خود برای برگزاری این انتخابات و حضور حداکثری مردم استفاده می کنند.

مرتضایی طی مراحل برگزاری انتخابات طبق تقویم زمانبندی را مورد اشاره قرار داد و افزود: پس از پایان مهلت ثبت‌نام، هیات اجرایی ظرف یک دوره زمانی ۱۰ روزه صلاحیت داوطلبان را بر اساس استعلامات از مراجع چهارگانه بررسی و نتیجه را به هیات نظارت اعلام خواهد کرد.

انتخابات قبلی کاملا موفقیت آمیز برگزار شد

عباسعلی قپانی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان، با اشاره به داده های حاصل از پایش انتخابات قبل، اذعان داشت: کیفیت استعلام شعب، از فاکتورهای اصلی ارزیابی و پایش انتخابات است که این داده ها نشان می دهد انتخابات قبلی کاملا موفقیت آمیز برگزار شده است.

جانشین شورای انتخابات شهرستان کاشان با اشاره به تعداد شعب انتخابات پیش رو تصریح کرد: هیات اجرایی مسئولیت تعیین شعب را بر عهده دارد که طبق قانون ۹ روز قبل از انتخابات طی یک آگهی تعداد و آدرس دقیق شعب به اطلاع عموم رسانده می شود.

دبیر شورای انتخابات نیزبا بیان اینکه دوره قبل انتخابات ۲۷۰ شعبه اخذ رای کاملا آنلاین بوده است، اذعان داشت: در بحث کد ملی، ۹۴ درصد استعلامات آنلاین انجام گرفته است و ۶ درصد بقیه به محض اتصال به شبکه ارسال شده است.

مهدی هنرمندی اضافه کرد : تا کنون درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک، دستورالعملی از طرف وزارت کشورابلاغ نشده است.

وی اظهار داشت: افراد در هنگام رای دادن می بایست اصل شناسنامه، کارت ملی و یا شماره ملی خود را به همراه داشته باشند.

هیئت بازرسی انتخابات مجلس تشکیل شد

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری کاشان از تشکیل هیئت بازرسی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در کاشان خبر داد و گفت: ریاست این هیئت سه نفره برعهده معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری به عنوان مسوول بازرسی شورای انتخابات است و سعید ابریشمی راد، شهردار کاشان و علیرضا عرب بیگی، رئیس اداره برق کاشان از اعضا این هیات می باشند.

مسعود خاندایی اضافه کرد: دستورالعمل تعداد بازرسان برای شعب اخذ رای تاکنون ابلاغ نشده است ولیکن در سنوات قبل در اکثر شعب نماینده هیئت بازرسی برای حسن برگزاری انتخابات استقرار داشت و برای هر ده شعبه یک سربازرس تعیین می شده است.

انجام هرگونه تبلیغات خارج از مهلت قانونی جرم تلقی می شود

مسوول کمیته حقوقی و رسیدگی به شکایات شورای انتخابات شهرستان کاشان با اشاره به اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی نظیر سخنرانی و انتشار محموله‌های تبلیغاتی به نفع نامزد خاص خارج از مهلت قانونی تبلیغات در فضای پیرامون و فضای مجازی جرم تلقی می شود.

مجید نادعلی اضافه کرد: فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی۸ روز قبل از روز اخذ رأی آغاز و تا۲۴ ساعت قبل از اخذ رأی مجاز می باشد و هر گونه فعالیت انتخاباتی و تبلیغاتی داوطلبان صرفا در این بازه زمانی مجاز خواهد بود.

وی با تاکید بر عدم نشر هرگونه توهین، تهمت، افترا، انتشار اسرار افراد تصریح کرد: نامزدها و طرفداران آنها و افرادی که در فضای مجازی فعالیت تبلیغاتی دارند در صحت مطالبی که منتشر می کنند دقت نظر داشته باشند تا جرم نشر اکاذیب محقق نشود.

 
تعداد بازدید:  

خواندن 32 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.