جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

درآخرین شب این مراسم شرکت کنندگان درسوک هشتمین امام معصوم س حضرت علی ابن موسی الرضا ع به سینه زنی و نوحه خوانی پرداختند .

عزاداری جان نثاران امام حسن مجتبی ع درشام شهادت امام علی ابن موسی الرضا ع

سه شنبه, 07 آبان 1398 ساعت 23:03

به مناسبت فرا رسیدن دهه آخرصفر, ماه عزای پیامبرعظیم الشان اسلام ص ودو سبط گرانقدرش امام حسن مجتبی ع وامام رضا ع مراسم سوگواری درعزا خانه این هئیت کوی بابا شیخ بیت الحسن ع واقع درخیابان ملا محسن کاشان با شکوه فراوان برگزار شد .

این مراسم که به مدت ده شب و با مدیحه سرائی کربلائی مهدی عبدالرحیم زاده وکربلائی حسن شالبافان وسخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رحمان سعیدی پور توام بودوقشرهای مختلف مردم با حضوردراین مجلس عشق وارادت خود را نسبت به خاندان رسالت ابراز داشتند .

درآخرین شب این مراسم شرکت کنندگان درسوک هشتمین امام معصوم س حضرت علی ابن موسی الرضا ع به سینه زنی و نوحه خوانی پرداختند .

گفتنی است آخر ماه صفر بنا به نقلي مصادف با سالروز شهادت حضرت شمس الشموس علي بن موسي الرضا عليه آلاف في التحيه و الثناء مي باشد، درخصوص نحوه به شهادتش نقل شده است که مأمون به یکی از خدمتکاران خویش دستور داده بود تا ناخن‌های دستش را بلند نگه دارد و بعد به او دستور دادتا دست خود را به زهر مخصوصی آلوده کند و در بین ناخن‌هایش زهر قرار دهد و اناری را با دستان زهر‌آلودش دانه کند و او دستور مأمون را اجابت کرد. مأمون نیز انار زهرآلوده را خدمت حضرت گذارد و اصرار کرد که امام ازآن انار تناول کنند.اما حضرت از خوردن امتناع فرمودند و مأمون اصرار کرد تا جایی‌که حضرت را تهدید به مرگ نمود و حضرت به جبر, قدری از آن انار مسموم تناول فرمودند. بعد از گذشت چند ساعت زهر اثر کرد و حال حضرت دگرگون گردید و صبح روز بعد در سحرگاه روز 29 صفر سال 203 هجری قمری امام رضا ( علیه السلام )درحالی که 55 سال از عمر مبارکشان می گذشت به شهادت رسیدند .

به قدرت و اراده الهی امام جواد ( علیه السلام ) فرزند و امام بعد از آن حضرت به دور از چشم دشمنان, بدن مطهر ایشان را غسل داده وبر آن نماز گذاردند و پیکر پاک ایشان با مشایعت بسیاری از شیعیان و دوستداران آن حضرت در مشهد دفن گردید و قرنهاست که مزار این امام بزرگوار مایه برکت و مباهات ایرانیان است

خواندن 59 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.