جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 272 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

حمله نظامی ترکیه و مزدورانش به نزدیکی اردوگاه عین عیسی که شامل هزاران خانواده داعشی است،‌ نزدیک می‌شود، برخی بعد از حمله هوایی ترکیه گریخته‌اند و این در راستای حمایت مجدد از احیای داعش است.

نگهداری داعشی‌ها دیگر اولویت کردها نیست

یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 22:49

اداره خودمختار کردها در شمال و شرق سوریه گفت، تخلیه اردوگاه عین عیسی را امروز، یکشنبه در پی فرار خانواده‌های مسلح وابسته به داعش به دنبال حمله نظامی ترکیه شروع کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، اداره خودمختار کردها در بیانیه‌ای خطاب به جامعه جهانی و سازمان‌های حقوق بشری اعلام کرد، حمله نظامی ترکیه و مزدورانش به نزدیکی اردوگاه عین عیسی که شامل هزاران خانواده داعشی است،‌ نزدیک می‌شود، برخی بعد از حمله هوایی ترکیه گریخته‌اند و این در راستای حمایت مجدد از احیای داعش است.

اداره خودمختاری کردها از شورای امنیت، ائتلاف ضد داعش، اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا و نهادهای حقوق بشری خواست به مسؤولیت خود عمل کرده و فورا برای ممانعت از وقوع فاجعه وارد عمل شوند، زیرا پیامدهای این فاجعه تنها سوریه را دربرنمی‌گیرد بلکه اگر اوضاع از کنترل خارج شود به دروازه‌های شما نیز خواهد رسید.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد، حدود ۱۰۰ تن از اردوگاه عین عیسی گریخته‌اند که زنان و کودکان اعضای داعش هستند.

مروان قامشلو، مسؤول نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد، نیروهای امنیتی کردها تعداد کافی نگهبان برای محافظت از اردوگاه عین عیسی ندارند. و ده‌ها تن از داعشی‌ها از ابتدای حملات گریخته‌اند.

وی به خبرگزاری رویترز گفت، نگهبانان اردوگاه عملات به دلیل استقرار در خطوط مقدم جنگ ضعیف شده‌اند و امروز به محض اصابت چندین خمپاره به این اردوگاه نگهبانان باقی مانده هم گریختند و محافظت از اردوگاه بسیار ضعیف شده است.

نیروهای کرد سوریه می‌گویند، ‌۷۸۵ عضو خارجی داعش از این زندان گریخته‌اند.

در این راستا یک مقام ارشد نیروهای دموکراتیک سوریه در پیامی تلویزیونی گفته است: نگهداری از داعشی‌ها دیگر اولویت ما نیست، کسانی که نگران هستند بیایند و کاری انجام دهند.

خواندن 106 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.