جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 191 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سفیر روسیه در بیروت:

اتهام‌زنی‌ها به حزب‌الله درباره تشکیل دولت لبنان، سخیف است

یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 18:34

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، 227 روز از مأمور شدن «سعد الحریری» به تشکیل کابینه جدید دولت لبنان می‌گذرد و این امر هنوز محقق نشده است. برخی طرف‌ها در لبنان اتهاماتی علیه حزب‌الله مطرح کرده و مدعی شده‌اند اصرار این جنبش بر مشارکت سنی‌های مستقل (+) در دولت جدید عامل پیچیده تر شدن وضعیت شده است.

 

 

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، در همین راستا «الکساندر زاسپکین» سفیر مسکو در بیروت اعلام کرد: در نتیجه تحریم‌های آمریکا علیه لبنان، (برخی) گمان می‌کنند که حزب‌الله (روند) تشکیل دولت را پیچیده کرده و این حتما نادرست است. اینها تبلیغاتی سخیف است و اصلا اعتقادی به آن ندارم. بهتر آن است که در صحبت‌ها پیرامون اینکه چه کسی تشکیل دولت را به تأخیر انداخته،‌ عمیق نشویم زیرا موضوع نیازمند توافق برای تشکیل دولت است (اکنون فقط حصول این توافق، مهم است).  13970610000596 Test PhotoN

وی در گفت‌وگویی رادیویی افزود؛ موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هم‌اکنون مطرح نیست و روسیه همواره مخالف لغو عضویت سوریه در این اتحادیه بوده است؛ این تصمیم، منفی بود و در مسائل بسیاری در منطقه تأثیر گذاشت.

زاسپکین در ادامه تصریح کرد؛ بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نباید مشروط باشد زیرا در اصل، لغو این عضویت، بد بود و سوریه با ایستادگی خود تأکید کرد تصمیم مذکور برای دولت‌هایی که آن را گرفتند، زیان‌بار بوده است.

وی در پایان گفت: بازگشت آوارگان سوری به کشورشان به دلیل مواضع برخی کشورهای غربی و (حاشیه) خلیج (فارس) تضمین‌نشده است و نمی توان تصور کرد کسانی که در تحقق شروط نظامی خود شکست خورده‌اند امروز تحت شعارهای بازسازی، آنها را محقق کنند، این امری محال است. وی تاکید کرد که برخی پیش‌شرط‌هایی درباره اوضاع آوارگان برای راه‌حل سیاسی تحمیل می‌کنند اما (ما) خواهان بازگشت آوارگان و بازسازی قبل از تسویه سیاسی هستیم.

بر اساس اعلام «کمیته عالی امدادرسانی سوریه» در سال گذشته میلادی (2018 ) حدود 4 میلیون و 200 هزار نفر از آوارگان سوری به کشور خود بازگشته‌اند.

خواندن 413 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.