fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 55 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

به مناسبت هفتمین روزدرگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمد مدنی یادگار برومند آیت الله العظمی مدنی کاشانی ورئیس حوزه علمیه معظم له مراسمی در مسجد ومدرسه علمیه آن مرحوم در مسجد میانچال این شهر با شکوه خاصی برگزار شد .

هفتمین روز رحلت آیت الله زاده مدنی کاشان تاریخ:25/11/97

سه شنبه, 07 خرداد 1398 ساعت 18:25

در این مراسم نمایندگانی ازدفتر آیا ت عظام , حضرات آیات امامت , یثربی , علما وروحانیون کاشان وشهرهای اطراف , فرماندار , نماینده مردم کاشان وآران وبیدگل ودیگر قشرهای مختلف مردم حضور داشتند پس از مدیحه سرائی مداحان اهلبیت س حجت الاسلام سید رضا حسینی در سخنانی از مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدمدنی به عنوان شخصیتی مجاهد و وارسته یاد کرد و گفت: این عالم ربانی در زمان ستم شاهی طاغوت سنگر تعلیم و تربیت دینی جوانان و نوجوانان را نه به عنوان یک شغل و درآمد بلکه با یک هدف والا و ارزشمندانتخاب کرد.

وی افزود: مرحوم مدنی برای روشنگری جوانان در مسجد کارهای نوین فرهنگی از جمله گروه های سرود و نمایش را راه اندازی که در زمان خودش بی نظیر بود چون از طریق هنر نوجوانان و جوانان را با اعتقادات، احکام و معارف دینی آشنا می کرد .

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: آیت الله زاده مدنی با وجودی که طلبه جوانی بیش نبود، همواره دغدغه تربیت دینی نسل جوان جامعه را داشت و با کمک و حمایت بی دریغ پدرش این اقدامهای فرهنگی را برای تبیین و تبلیغ دین اسلام انجام می داد .

وی ایجاد مجموعه مدرسه و کتابخانه به عنوان پایگاهی برای تبلیغ دین اسلام برای جوانان و نوجوانان را از جمله اقدام های بیت مرحوم آیت الله مدنی برشمرد و گفت: مدرسه میانچال و مسجد آیت الله العظمی مدنی در سال های 54، 55، 56 و 57 پایگاه انقلاب اسلامی در کاشان مورد توجه جوانان بود به گونه ای که حرکتها، راهپیمایی ها و تظاهرات از آنجا شروع می شد.

او همچنین یادآور شد: بیت آیت الله مدنی برای شهادت آیت الله غفاری در همین مسجد, آئین ترحیم برگزار کرد که مدتها گرفتار ماموران ساواک بود

حجت الاسلام سید رضا حسینی با تاکید براینکه مرحوم مدنی در دوران جوانی حقیقا یک طلبه ولایی و انقلابی بود، تصریح کرد: وجه تمایز این عالم مجاهد با دیگران این بود که اهل تظاهر، خودنمایی و ریا نبود .

وی ساخت پارک بزرگ آیت الله مدنی را از جمله دیگر اقدامات این بیت برشمرد و گفت: پس از گذشت ربع قرن از ارتحال آیت الله العظمی مدنی، حجت الاسلام حاج محمد مدنی هنوز چراغ خانه مرجعیت را روشن نگهداشته است .

استاد حوزه علمیه همچنین پایه گذاری یک موسسه تحقیقاتی بسیار بزرگ با 90 درصد پیشرفت فیزیکی را از دیگر فعالیت های ارزنده حجت الاسلام حاج محمدمدنی بیان و تاکید کرد: این عالم جلیل القدر در عصر خلوتی و غربت دین و بی رونقی مجالس مذهبی برای روشن گری جوانان کمر همت بست و در این راه کارهای هوشمندانه، ماندگار و اثربخشی را از خود به یادگار گذاشتند .

به گفته وی در بیت هرکدام از مراجع عظام یک عنصر امین، صالح، وارسته، شایسته و صادق وجود دارد که مرحوم آیت الله زاده از جمله این افراد بود که سلامتی نیم قرن گذشته بیت آیت لله العظمی مدنی را تضمین کرد .

حجت الاسلام سید رضا حسینی در بخش دیگری از سخنانش کار تبلیغ دین را با عظمت و بسیار مهم دانست و گفت: تبلیغ دین کاری هنرمندانه، باظرافت، تخصصی و در عین حال پرخطر، سنگین و پر مسئولیت است که هر کسی نمی تواند مبلغ دین باشد چون گاهی کار تبلیغ دین مانند زمان طاغوت جرم محسوب می شود و خطرات، جانی و مالی نیز به همراه دارد .

وی با تاکید بر علم و دانش اندوزی، بیان کرد: قرآن تمام انسانها را با هم برابر دانسته مگر دو گروه از آنها را ، کسانی که اهل تقوا، مومن و با ایمان هستند و کسانی که دارای علم و دانشمند هستند .

این استاد دانشگاه علم را فضیلت و برتری هر انسانی برشمرد و افزود: در بعد اهمیت علم همین بس که حضرت محمد (ص) به ابوذر فرمودند همنشینی با اهل علم نزد خداوند متعال برتر از شرکت در تشیع پیکر پاک یک هزار شهید است .

به گفته وی حضرت رسول اکرم ص در حدیث دیگری نیز فرموده است درک ساعتی از محضر علم افضل تر از هزار ختم قرآن است .

وی اظهار کرد: متاسفانه امروز در جامعه به علت جوسازی های فراوانی که علیه چهره های مراجع و بزرگان دین می شود، ذهنیت مردم نسبت به این ستارگان درخشان علمی خراب شده است .

حجت الاسلام حسینی افزود: در جامعه امروزی اگر یک فرد روحانی در جایی خطا کرد آنقدرآن را بزرگ نمایی می کنند که ذهنیت مردم نسبت به علما و مراجع خراب شود واگر ذهنیت مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان نسبت به مرجعیت عظام، علما و روحانیان و امام جماعت خراب شود، در اعتقادات دینی و مذهبی او تاثیر می گذارد چون علما نماد و مظهر دین در اسلام هستند.

وی تاکید کرد: دشمن تضعیف ولایت فقیه و این جایگاه مهم را با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بین جوانان و نوجوانان تشدید کرده است در حالی امام راحل فرمودند که اسلام را ولایت فقیه پایدار نگه داشته است .

استاد دانشگاه وپژوهشگر مسائل فرهنگی وراهبردی با بیان اینکه تضعیف و تخریب ولایت فقیه دست ساخته دشمن است، گفت: باید با بصیرت افزایی به خصوص نوجوانان و جوانان را از تلاش پیاده نظام های دشمن در داخل کشور نیز برای جلوگیری از تخریب چهره های علما جلوگیری کنیم .

وی تصریح کرد: دشمن امروز برای تضعیف و تخریب اعتقادات جامعه شیعه به اهل بیت (ع) و به خصوص سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و مقوله ایثار و شهادت حمله می کند .

در مراسم هفتمین روز در گذشت استاداخلاق حوزه علمیه آیت الله مدنی کاشانی وامام جمعه کاشان , امام جمعه آران وبیدگل ,ونمایندگانی ازدفتر آیا ت عظام , حضرات آیات امامت , یثربی , علما وروحانیون کاشان وشهرهای اطراف , فرماندار , نماینده مردم کاشان وآران وبیدگل واساتید حوزه ودانشگاه بازایان واصناف دیگر قشرهای مختلف مردم حضور داشتند .

                                                                               فیلم عکس وصدا دارد

خواندن 835 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.