fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مهر آئین در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وضعیت جامعه امروز ایران اشاره کرده وافزود: چرا در این وضعیت ایده خدا وایده عدالت نجات بخش جامعه ما نیست .

تعزیت آفتاب وسخنرانی دکترمصطفی مهر آئین(26محرم)

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 14:36

   درسیزدهمین ویژه برنامه تعزیت آفتاب که ازسوی کانون فرهنگی هنری امام حسین ع در مسجد میرنشانه کاشان برگزار شد,دکتر مصطفی مهرآئین ناصر مهدوی درسخنانی گفت : چرا ایده خدا نتوانست امام حسین ع را نجات دهد, امام حسین ع در روز عاشورا بارهابا مخالفان خوداز ایده خدا ونسبتش با پیامبرخدا ص سخن می گویداما مخالفان او با هیچ ترسی از خدا وپیامبرش او را به شهادت می رسانند ومی کشند پرسش من این است که در چه وضعیتی ایده متعالی خداوند وتوسل به خدا نمی تواند ما را نجات دهد .

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وضعیت جامعه امروز ایران اشاره کرده وافزود: چرا در این وضعیت ایده خدا وایده عدالت نجات بخش جامعه ما نیست .

بگفته وی این روزها میتوان افراد زیادی به ویژه کارگران را دید که ما را به خدا قسم می دهند واز ظلم رفته به خود سخن می گویند اما ما بی اعتنا از کنار ان میگذریم وتنها خوشخالیم وشاکر خدائیم که خود مان گرفتار این وضعیت نیستیم .

این استاد دانشگاه پرسش بعدی خود را اینگونه مطرح کرد که چرا التماس وگریه کردن نجات بخش نیست وگریه ودرد دیگران هیچ تحولی در ما ایجاد نمی کند این چگونه جامعه ایست که رنج دیگران تبدیل به امری طبیعی ومعمولی کرده است .

در آخرین شب ویژه برنامه تعزیت آفتاب که باموضوع مرگ حسین , نجات حسین که توام با نمایشگاه کتاب درکانون فرهنگی امام حسین ع میرنشانه برگزار شد قشرهای مختلف از علاقمندان به خصوص تشکلهای اصلاحطلب حضور داشتند .

خواندن 841 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.