fajr 1400 01

انتخابات 1400

  • اعضای هیات رئیسه سال دوم شورای شهر مشهد مشخص شدند
    با رای اعضای شورای شهر، انتخابات هیات رئیسه سال دوم فعالیت شورای شهر انجام و «حسن موحدیان» به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ابقاء شد.
  • این تب؛ سیاسی  نیست
    واقعیت این است که مردم در پیگیری  مطالباتشان حتی از احزاب هم که زمانی مدعی ریل گذاری برای کنشگری اجتماعی بودند پیش افتاده اند و بعضا احزاب را به تبعیت از مطالباتشان وا می دارند... روندی که حق اعتراض و مطالبه گری را رسما وارد دایره لغات سیاسیون سنتی جناح راست کرده و حتی طیف محافظه کار این جریان را به حمایت و پشتیبانی از آن وادار کرده است .
  • عصبانیت روزنامه دولت از پزشکیان: محبوبیت رئیسی 70 درصد بود
    روزنامه ایران نوشت: مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات و نماینده مجلس مدعی شده است در صورتی که انتخابات 1400 رقابتی بود آقای رئیسی به ریاست جمهوری نمی‌رسید.

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو طرز تفکر در جامعه اسلامی مان وجود داشته و خواهد داشت، یکی حوزوی و دیگری دانشگاهی که هر کدام از این دو قشر دارای

تحلیلی ساده بر جریانات سیاسی

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 22:38

با گرامیداشت یادو خاطره سالروز رحلت بنیانگزار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) وسالروز قیام 15 خرداد ، و در آستانه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شناخت جریانات سیاسی کشور برای همه مردم ضروریست ، تا بتوانند با آگاهی بیشتر در اینگونه مسائل موضعگیری وتصمیم گیری نمایند .

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو طرز تفکر در جامعه اسلامی مان وجود داشته و خواهد داشت، یکی حوزوی و دیگری دانشگاهی که هر کدام از این دو قشر دارای توانمندی خاص خود بوده و به عنوان دو بال نظام یکی اسلامیت و دیگری جمهوریت نظام و درقالب اصول گرایی و اصلاح طلبی و با دو نهاد قانونی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام ،از سوی ولی فقیه مورد تایید بوده و خواهد بود .

دراین دو قشر حوزوی و دانشگاهی تفکرات مختلفی همچون انقلابیون سنتی ومدرن، دگر اندیشان و منتقدین وجود دارد که در شرایط انتخاباتی یا با هم ائتلاف می کنند ویا به طورمجزا به رقابت می پردازند . درانتهای این دو جریان سیاسی تندروهای مذهبی (انحراف )و غیر مذهبی(فتنه) قرار گرفته اند که تحمل رقیب را نداشته و تمایل دارند بانفوذ درنهاد های ارزشی اسلامیت و یا جمهوریت نظام را غیر فعال ونقشه جدائی دین از سیاست دشمن را محقق سازند .

درعین حال طی چند سال گذشته ، جریان تند روی مذهبی موفق شد ،با بهره گیری از احساسات مذهبی مردم ، با بی تقوائی تمام ، بخش وسیعی ازجمهوریت نظام را حذف وبه ضد انقلاب بچسباند ، واخیرآ هم تلاش کرد اصولگرایان سنتی را با همین روش در گیر وبه نحوی منزوی کند .

این اقدامات که با بددفاع کردن از نظام ورهبری توام بود، بجای تقویت نظام وجذب حداکثری ، بطور غیر مستقیم ولایت فقیه را تضعیف ، معنویت جامعه را تخریب ،اتحاد ملی را خدشه دار و ضد انقلاب و فتنه راکه سالها انتظار بروزاین اختلافات راداشتند ، با زیر پا گذاشتن موازین قانونی ، اخلاقی ودینی فعال وتوانمندی اقتصادی نظام را هم دربرابر تحریم دشمنان انقلاب اسلامی زیر سئوال بردند .

اینک که به فضل خداوندبزرگ وبا تدبیرو هدایتهای مقام معظم رهبری (مدظله)این توطئه ها خنثی و شخصیت های سیاسی مذهبی نظام توانستند با دیدگاههای مختلف دریازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور یابند ملت ایران هم با وحدت و همبستگی خود و حضورآگاهانه برگ زرینی برانقلاب اسلامی خواهند افزود .

باید بدانیم که اکثریت ملت ایران مسلمان وحتی اقلیتهای مذهبی هم به ارزشهای دینی ما پای بندد، وفرق تفکرات اصیل وانحرافی را می شناسند . در صورتیکه رفتار سیاسی ما ن منطبق با سیره رسول گرامی اسلام (ص) و اهلبیت (س) قرار گرفت یقینآ شعار اتحاد ملی ،انسجام اسلامی ،‌ جذب حداکثری و حماسه سیاسی و اقتصادی مقام معظم رهبری محقق خواهد شد . تاریخ نگارش 14/03/92

خواندن 501 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.