fajr 1400 01

انتخابات 1400

  • پینگ پنگ اصلاح قانون انتخابات میان دولت و مجلس
    ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: مجلس از نظرات و پیشنهادات دولت در خصوص لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات استقبال می کند.
  • ببینید | انتقاد سلیمی نمین از شورای نگهبان در خصوص رد صلاحیت لاریجانی
    عباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفتگو با برنامه برنامه "دستخط" گفت: جایگاه شورای نگهبان را بسیار مهم و تعیین‌کننده برای نظام می‌دانم اما در عین حال معتقد خطای انسانی هستم.
  • ببینید | آیت الله مصباحی مقدم: از عدم احراز صلاحیت لاریجانی تعجب کردم
    مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص و مجلس خبرگان رهبری گفت: علی لاریجانی ۳دوره رئیس مجلس بود و همچنین نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی بوده است و هم‌اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رهبری است؛ شورای نگهبان کسی را با این سوابق تایید صلاحیت نکند برای من تعجب آمیز است. واقعا برخورد آقای لاریجانی در این موضوع بسیار خوب بود. من تحلیلم این بود که رهبری نسبت به اتفاقی که رخ داد ناخوشنود هستند؛ برداشت من این بود که واکنش رهبری به اصل عدم احراز صلاحیت لاریجانی بود. در موضوع عدم احراز صلاحیت آقای لاریجانی، رهبر انقلاب ضرورت ندانستند که حکم حکومتی بدهند. منبع: خبرفوری

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو طرز تفکر در جامعه اسلامی مان وجود داشته و خواهد داشت، یکی حوزوی و دیگری دانشگاهی که هر کدام از این دو قشر دارای

تحلیلی ساده بر جریانات سیاسی

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 22:38

با گرامیداشت یادو خاطره سالروز رحلت بنیانگزار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) وسالروز قیام 15 خرداد ، و در آستانه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شناخت جریانات سیاسی کشور برای همه مردم ضروریست ، تا بتوانند با آگاهی بیشتر در اینگونه مسائل موضعگیری وتصمیم گیری نمایند .

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو طرز تفکر در جامعه اسلامی مان وجود داشته و خواهد داشت، یکی حوزوی و دیگری دانشگاهی که هر کدام از این دو قشر دارای توانمندی خاص خود بوده و به عنوان دو بال نظام یکی اسلامیت و دیگری جمهوریت نظام و درقالب اصول گرایی و اصلاح طلبی و با دو نهاد قانونی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام ،از سوی ولی فقیه مورد تایید بوده و خواهد بود .

دراین دو قشر حوزوی و دانشگاهی تفکرات مختلفی همچون انقلابیون سنتی ومدرن، دگر اندیشان و منتقدین وجود دارد که در شرایط انتخاباتی یا با هم ائتلاف می کنند ویا به طورمجزا به رقابت می پردازند . درانتهای این دو جریان سیاسی تندروهای مذهبی (انحراف )و غیر مذهبی(فتنه) قرار گرفته اند که تحمل رقیب را نداشته و تمایل دارند بانفوذ درنهاد های ارزشی اسلامیت و یا جمهوریت نظام را غیر فعال ونقشه جدائی دین از سیاست دشمن را محقق سازند .

درعین حال طی چند سال گذشته ، جریان تند روی مذهبی موفق شد ،با بهره گیری از احساسات مذهبی مردم ، با بی تقوائی تمام ، بخش وسیعی ازجمهوریت نظام را حذف وبه ضد انقلاب بچسباند ، واخیرآ هم تلاش کرد اصولگرایان سنتی را با همین روش در گیر وبه نحوی منزوی کند .

این اقدامات که با بددفاع کردن از نظام ورهبری توام بود، بجای تقویت نظام وجذب حداکثری ، بطور غیر مستقیم ولایت فقیه را تضعیف ، معنویت جامعه را تخریب ،اتحاد ملی را خدشه دار و ضد انقلاب و فتنه راکه سالها انتظار بروزاین اختلافات راداشتند ، با زیر پا گذاشتن موازین قانونی ، اخلاقی ودینی فعال وتوانمندی اقتصادی نظام را هم دربرابر تحریم دشمنان انقلاب اسلامی زیر سئوال بردند .

اینک که به فضل خداوندبزرگ وبا تدبیرو هدایتهای مقام معظم رهبری (مدظله)این توطئه ها خنثی و شخصیت های سیاسی مذهبی نظام توانستند با دیدگاههای مختلف دریازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور یابند ملت ایران هم با وحدت و همبستگی خود و حضورآگاهانه برگ زرینی برانقلاب اسلامی خواهند افزود .

باید بدانیم که اکثریت ملت ایران مسلمان وحتی اقلیتهای مذهبی هم به ارزشهای دینی ما پای بندد، وفرق تفکرات اصیل وانحرافی را می شناسند . در صورتیکه رفتار سیاسی ما ن منطبق با سیره رسول گرامی اسلام (ص) و اهلبیت (س) قرار گرفت یقینآ شعار اتحاد ملی ،انسجام اسلامی ،‌ جذب حداکثری و حماسه سیاسی و اقتصادی مقام معظم رهبری محقق خواهد شد . تاریخ نگارش 14/03/92

خواندن 399 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.