fajr 1400 01

انتخابات 1400

  • پینگ پنگ اصلاح قانون انتخابات میان دولت و مجلس
    ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: مجلس از نظرات و پیشنهادات دولت در خصوص لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات استقبال می کند.
  • ببینید | انتقاد سلیمی نمین از شورای نگهبان در خصوص رد صلاحیت لاریجانی
    عباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفتگو با برنامه برنامه "دستخط" گفت: جایگاه شورای نگهبان را بسیار مهم و تعیین‌کننده برای نظام می‌دانم اما در عین حال معتقد خطای انسانی هستم.
  • ببینید | آیت الله مصباحی مقدم: از عدم احراز صلاحیت لاریجانی تعجب کردم
    مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص و مجلس خبرگان رهبری گفت: علی لاریجانی ۳دوره رئیس مجلس بود و همچنین نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی بوده است و هم‌اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رهبری است؛ شورای نگهبان کسی را با این سوابق تایید صلاحیت نکند برای من تعجب آمیز است. واقعا برخورد آقای لاریجانی در این موضوع بسیار خوب بود. من تحلیلم این بود که رهبری نسبت به اتفاقی که رخ داد ناخوشنود هستند؛ برداشت من این بود که واکنش رهبری به اصل عدم احراز صلاحیت لاریجانی بود. در موضوع عدم احراز صلاحیت آقای لاریجانی، رهبر انقلاب ضرورت ندانستند که حکم حکومتی بدهند. منبع: خبرفوری

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 113 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

درآستانه سی وهشتمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم که ملت ایران با تاسی از دوقشر مورد اعتماد مردم حوزه ودانشگاه وتبعیت از ولی امرزمان حضرت امام خمینی ره

میزان را گم نکنیم, وحدت در میزان است

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 22:24

   درآستانه سی وهشتمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم که ملت ایران با تاسی از دوقشر مورد اعتماد مردم حوزه ودانشگاه وتبعیت از ولی امرزمان حضرت امام خمینی ره , برنامه انقلاب را که با شعار " نه شرقی , نه غربی ؛ استقلال, آزادی وجمهوری اسلامی," اعلام وبا وحدت کلمه وهمراه با ایثار وفداکاری به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید , جشن گرفتند .

   این شعار از آنجهت اهمیت دارد که طی سالهای اخیرگفتمانهائی در گوشه وکنار ودر محافل سیاسی کشور با بی تقوایی تمام صورت گرفته ومی گیرد که اگر چه ظاهری زیبا وحق طلبانه در دفاع از انقلاب به نظر می رسد ولی در حقیقت به تضعیف نظام , رهبری وتخریب شخصیتهای سیاسی مذهبی , از جمله برگزیدگان ملت و ولی فقیه , و نهادهای قانونی و نیز بی اعتمادی وکاهش روحیه مردم در رسیدن به مطالبات مردمی می شودو زمینه سوء استفاده دشمنان انقلاب وفعال شدن جریانهای فتنه گراعم از غربگرا ومتحجرین که بنیانگزار جمهوری اسلامی در این خصوص هشدار داده اند می انجامد .

دوست عزیز هر حرف وحدیثی که از هر فرد ویا گروه ویا شخصیتی عنوان می شود جز با میزان وبصیرتی که خالق انقلاب آن را مطرح کرده است نباید سنجید .

حضرت امام خمینی ره حفظ نظام را از اوجب واجبات دانسته و سه عنصر رای مردم , قانون و ولایت فقیه را به عنوان میزان معرفی کرده وبر پای بندی مردم به این اصول که برپایه عقلانیت , مقبولیت ومشروعیت در نظام اسلامی استوارشده مورد تاکید قرارداده است .

براین اساس هر فرد حقیقی ویا حقوقی بر اساس دیدگاه خود , شخصیتهای سیاسی مذهبی ویا مدیران نهادهای انقلاب را متهم ویا مورد هجمه تخریبی وتضعیف قرار دهد , که نتوان آنرا در محاکم قانونی به اثبات برساند, برخلاف سیره واقعی انقلاب عمل کرده که این بی تقوایی جز با ایجاد تشویش اذهان عمومی وتضعیف مردم سالاری دینی در حاکمیت ولایت فقیه چیزدیگری به ارمغان نخواهد داشت .

این سخن بنیانگزار جمهوری اسلامی است " عده ای پشت سر این آقا حرف می زنند ویا آن آقارا با تهمت و غیبت متهم می کنند ویا سعی می کنند دیگری را حذف کنند , اگر این افراد آدم سالمی هستند بدانند که خیانت می کنند به اسلام وانقلاب , واگر هم از شیاطین هستند مردم هواسشان جمع باشد که پشت سر این قضیه شیاطین هستند , موقعی که خود ما با هم خوب نباشیم آیامی خواهید دیگران با ما خوب باشند , سالها زحمت کشیده شده این انقلاب به پیروزی رسیده است .تاریخ نگارش20/11/94

خواندن 312 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.