fajr 1400 01

انتخابات 1400

  • پینگ پنگ اصلاح قانون انتخابات میان دولت و مجلس
    ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: مجلس از نظرات و پیشنهادات دولت در خصوص لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات استقبال می کند.
  • ببینید | انتقاد سلیمی نمین از شورای نگهبان در خصوص رد صلاحیت لاریجانی
    عباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفتگو با برنامه برنامه "دستخط" گفت: جایگاه شورای نگهبان را بسیار مهم و تعیین‌کننده برای نظام می‌دانم اما در عین حال معتقد خطای انسانی هستم.
  • ببینید | آیت الله مصباحی مقدم: از عدم احراز صلاحیت لاریجانی تعجب کردم
    مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص و مجلس خبرگان رهبری گفت: علی لاریجانی ۳دوره رئیس مجلس بود و همچنین نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی بوده است و هم‌اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رهبری است؛ شورای نگهبان کسی را با این سوابق تایید صلاحیت نکند برای من تعجب آمیز است. واقعا برخورد آقای لاریجانی در این موضوع بسیار خوب بود. من تحلیلم این بود که رهبری نسبت به اتفاقی که رخ داد ناخوشنود هستند؛ برداشت من این بود که واکنش رهبری به اصل عدم احراز صلاحیت لاریجانی بود. در موضوع عدم احراز صلاحیت آقای لاریجانی، رهبر انقلاب ضرورت ندانستند که حکم حکومتی بدهند. منبع: خبرفوری

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برخلاف تبلیغات دشمنان انقلاب اسلامی که در صدد القای کم رنگ شدن جایگاه روحانیت در جامعه هستند واز حاکمیت آن خسته شده اند ،

مردم ایران همچنان به روحانیت اعتماد دارند

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 22:05

برخلاف تبلیغات دشمنان انقلاب اسلامی که در صدد القای کم رنگ شدن جایگاه روحانیت در جامعه هستند واز حاکمیت آن خسته شده اند ، معذلک عموم مردم ایران روحانیت شیعه را امانت دار خوبی برای خود تلقی کرده ودر این انتخابات به روحانی جلیل القدری رای دادند ، که رهبر معظم انقلاب اسلامی از ایشان به عنوان شخصیتی  با تجربه ، مدیریتی پخته ، عاقلانه ، متین ، کارآمد واز فعالان مفید و دلسوز نظام یاد کردند وشخصیتهائی چون آقایان هاشمی رفسنجانی وسید محمد خاتمی و سید حسن خمینی نیز بر توانمندیشان برای تصدی این مسئولیت در این شرائط حساس تاکیدکردند .

دکتر حسن روحانی از جمله شخصیتهای نظام است که هم به عنوان مظهر اسلامیت نظام در مجامع بین المللی شناخته می شود و هم جمهوریت نظام به او ابراز علاقه کرده است .

اگر چه برخی جریانات تندرو مذهبی با بهانه های مختلف سعی در جدا کردن روحانیت از متن جامعه دارند ولی باید بپذیریم که اکثریت جامعه اسلامی مان مسلمان وحتی اقلیتهای مذهبی هم با ارزشهای دینی مان اهمیت داده واین هنر روحانیت شیعه بوده،که توانسته است درلایه های مختلف جامعه نفوذداشته و معارف اسلامی وسیره اهلبیت (س) را براساس افکارشان تامین کند .

روحانیتی که قادر است در آئینهای مختلف مذهبی جمع کثیری از مردم را تحت تاثیر قرارداده ویا برخی افراد را منقلب وبه هدایت راهنمائی کند ، قادر است درمجامع بین المللی هم با بیانی محکم وانعطاف پذیر وبرگرفته ازمعارف دینی حقانیت جمهوری اسلامی را به جهانیان معرفی کند ونظراتشان را با سیاستهای نظام ورهبری همسو سازد .

اگرچه در سالهای اخیربرخی با بد دفاع کردن از نظام وولایت ، و منحرف شدن از موازین قانونی ، اخلاقی و شرعی اصولگرائی راتخریب وبخشی ازافکار جامعه را به نفع خود مصادره وبخش وسیعی از جامعه را مخالف نظام ورهبری معرفی کرده اند ظلم فاحشی به جایگاه اسلامیت وتوانمندی جمهوریت نظام کرده اند، باید بداننداین رفتارها ، علاوه براینکه خود به خود به نارضایتی عمومی منجرمی شودوفتنه خاموش را فعال کرده وموجب خساراتی جبران ناپذیر درصحنه سیاسی ، اقتصادی می شوند .

در عین حال با تدبیر هوشمندانه مقام عظمای ولایت حضرت آیت اله خامنه ای که امسال را سال حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی نامگذاری کرده اند ، روند انتخاباتی را هم با حضور دیدگاههای مختلف سیاسی هموار تامردم بتوانند با حضور گسترده در این انتخابات ضمن خنثی کردن توطئه های دشمنان ،حماسه سیاسی را محقق وزمینه وحدت و همدلی همه علاقمندان به نظام را فراهم وزمینه اجرای حماسه اقتصادی را که جز با رفع دلخوری های خانواده درون نظام میسر نمی شود به نمایش بگذا رند . تاریخ نگارش26 خرداد92

خواندن 316 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.