fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 59 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

:این افراد با سطحی نگری،خود را به جامعه تحمیل می کنند. اینها همه مدیران کشور را فاسد ومجموعه مدیریتی انقلاب را غیر اسلامی معرفی می کنند.

بصیرت از دیدگاه سید محمد خاتمی سال 84

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 21:20

این جریان قطعآ در مقابل رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهد ایستاد .

این جملات را سید محمد خاتمی دراولین سخنرانی عمومی پس از پایان دوره ریاست جمهوری وواگذاری این مسئولیت به دکتر محمود احمدی نژاد در مشهد مقدس عنوان کرد .

بیست وهفتم مردادماه 84 که به زیارت حضرت رضا (ع) مشرف شدم ، در آئین ویژه جشن میلاد امیر مومنان علی (ع) که در صحن جامع رضوی برگزار شد ، حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در سخنانی نسبت به انحراف از راه امام ورهبری هشدار داد .

وی در جمع هزاران نفر از زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) اظهارداشت: آنهائی که دمی با امام سر آشتی نداشتند، تحت نام راه امام به نابودی آرمانهای امام وانقلاب کمر بسته اند،آنها که در زمان حضرت امام(ره) انقلاب را انحراف می نامیدند،امروزابزارشان خشونت،تهمت وترور شخصیت افراد است .

وی افزود:این افراد با سطحی نگری،خود را به جامعه تحمیل می کنند. اینها همه مدیران کشور را فاسد ومجموعه مدیریتی انقلاب را غیر اسلامی معرفی می کنند.

خاتمی تصریح کرد:امروز همان جریان تحجر ومقدس مابی وضدیت با پیشرفت کشور، باکمک تحلیلهای فلسفی ویا سفسطه های زیبا ،جوانان عزیزرا به خود جذب کرده ومتاسفانه قربانیان این جریان احساسات پرشورافرادی است را که حاضرند در راه نظام فداکاری کنند .

وی تاکید کرد: هیچ تردیدی ندارم اگر این روال ادامه یابد ، این جریان قطعآ در مقابل رهبرمعظم انقلاب اسلامی خواهد ایستاد .

آقای خاتمی این جریان را مشگل جهان اسلام دانست وگفت: این جریان در دیگر کشورهای اسلامی به صورت القاعده و طالبان ظهورکرده است واین مکتب فکری فلسفی تغذیه کننده دشمن خارجی است.

موسس مجمع جهانی گفتگوی تمدنها دشمن خارجی را دومین تهدید کننده جهان اسلام خواند و افزود: اگر امروز اسلام را منشاء خشونت می دانند وبرای نابود کردن آن تلاش می کنند با استفاده از دشمنان داخلی است .

خاتمی خاطر نشان کرد : حضرت امام (ره) اسلام ، ایمان، اخلاق وآزادی خواهی واسلام پیشرفت را مطرح کردند تا ازجمهوری اسلامی الگوئی بسازند که دنیای شرق وغرب وجهان اسلام را به خود جلب کنند .

رئیس جمهور سابق افزود : همانگونه که حضرت علی (ع)قربانی جهالت شد، امروز اگر جامعه ما قربانی می خواهد باید با کمال میل این قربانی را پذیرفت، چه قربانی آبرو وحیثیت باشد و چه قربانی جان . امروز به یاری خداوند و به خاطر موضعگیریهای درستی که شده است اسلام خشونت از اسلامی که از متن انقلاب بود جدا شد و افراطیون ومقدس مابان نمی توانندتنها اسلام را ، اسلام خشونت بدانند.

آقای خاتمی همچنین ادامه داد : از بزرگترین افتخارات دولت من این است که توانستیم در وضعیتی قرار بگیریم که چشم انداز 20 ساله کشور تهیه ودر مجمع مصلحت نظام تصویب وبه تائید رهبر معظم انقلاب اسلامی برسد . وی ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور جدید(آقای احمدی نژاد) گفت : این مناصب ، مناصب زود گذر است وآنچه می ماند خدمت به این ملت است که باید از حیثیت وشرافت او دفاع کرد . آقای خاتمی با گرامیداشت میلاد با سعادت امیر مومنان علی (ع) ایشان را مظهر عدالت خواند وگفت: امام در برابر فقر وتبعیض بی تاب بود وهمواره برای از بین بردن آن واستقرار عدالتی فراگیر تلاش کرد .

این مطالب از آنجهت حائز اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره برنفی تندرویهای سیاسی که جز نتایج منفی در جامعه ندارد هشدار داده اند واخیرآدر جمع میهمانان کنفرانس اسلامی جریان تکفیری را خطری بزرگ برای دنیای اسلام دانسته وتصریح کردند :این جریان این دستور پروردگار را نادیده گرفته وبا تقسیم مسلمانان به مسلمان وکافر آنها را به جان هم می اندازند . ایشان همچنین مهمترین مسئله دنیای اسلام را وحدت دانسته و نخبگان سیاسی ، علمی ودینی را به وحدت فرا خواندند . در عین حال مردم کشورمان در انتخابات 24 خرداد با رویکردی جدید در فضای سیاسی کشور، شعارهای اتحاد ملی ، انسجام اسلامی وجذب حداکثری مقام معظم رهبری را محقق وحماسه سیاسی را رقم زدند .

تاریخ نگارش دوم بهمن 92

خواندن 755 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.