fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نا آرامیهای اخیر که به بهانه مطالبات اقتصادی مردم دربرخی از نقاط کشور آغاز واز سوی فرصت طلبان به هنجار شکنی واغتشاش تبدیل شد, از لحاظ سیاسی اجتماعی واقتصادی در ابعاد مختلف قابل بررسی است .

تحلیلی بر مطالبات مردمی و فتنه 96

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 20:56

نا آرامیهای اخیر که به بهانه مطالبات اقتصادی مردم دربرخی از نقاط کشور آغاز واز سوی فرصت طلبان به هنجار شکنی واغتشاش تبدیل شد, از لحاظ سیاسی اجتماعی واقتصادی در ابعاد مختلف قابل بررسی است .

ازلحاظ داخلی بی تقوائی سیاسی ونارسارئیها وبی توجهی به مطالبات قانونی مردم مخصوصآ برای قشرکم درآمد ومستضعف وازسوی دیگرحاکم شدن انقلاب اسلامی در منطقه که منجر به عصبانیت استکبارجهانی ازدیگرعوامل است که می توان به آن اشاره کرد .  

وقتیکه پس ازحدود 40 سال حاکمیت دینی درکشور توجه چندانی به قشرهای ضعیف وکم درآمد جامعه نشده است .

وقتیکه با بد دفاع کردن از نظام ورهبری جامعه را دوقطبی می کنند واسلامیت وجمهوریت نظام را مقابل هم قرار می دهند .

موقعیکه مراجع وشخصیتهای علمی مذهبی را بی بصیرت می نامند ونسبت به آنها توهین وجسارت می کنند .

موقعیکه برگزیدگان قانونی نظام ورهبری را فاسد ومخالف نظام و ولایت معرفی می شوند .

وقتیکه صدا وسیمای که باید در راستای محقق ساختن وحدت ملی وانسجام اسلامی وجذب حداکثری باشد اکثرآ یک دیدگاه را تبلیغ وبه تخریب و لجن پراکنی رقیب می پردازد .

موقعیکه مقابله با دولت قانونی احمدی نژاد مخصوصا بعد از حکم تنفیذ تولید فتنه می کند ولی مقابله با دولت قانونی روحانی با بصیرت قلمداد می شود .

وقتیکه رقابتهای سیاسی با بی تقوائی وبرای کسب قدرت , ثروت وشهرت توام می شود نه برای خدمت , علیرغم حکم تنفیذ ولی فقیه کینه ودشمنی همچنان ادامه می یابد چون در رقابت سیاسی سالم که برای خدا باشد کینه وفساد وجود ندارد .

موقعیکه برخی خواسته ویا ناخواسته خود را صاحب تخصص می پندارند ودر امور علمی , مذهبی , ویا سیاسی دخالت می کنند .

وقتیکه در مناظرات انتخاباتی , بجای تبین برنامه های خود همدیگر را دزد وخائن معرفی می کنند .

وقتیکه نهادهای ارزشی نظام بجای وحدت وهماهنگی در جهت حل مشکلات مردم,مقابل یکدیگر صف آرائی می کنند وهمدیگر را عامل مشکلات مردم معرفی می کنند .

موقعیکه با رهبری ولی فقیه , حمایت مالی دولت, واقدامات بسیج وسپاه دست نشانده آمریکا واسرائیل داعش ازمنطقه ریشه کن می شود .

موقعیکه با دیپلماسی جمهوری اسلامی کشورهای همجوار در حال خدا حافظی با آمریکا هستند .

موقعیکه بزرگترین قدرت جهانی آمریکا در برابر جمهوری اسلامی ناتوان می شود و چاره ای جز بدعهدی به تعهدات بین المللی خود ندارد .

وقتیکه فرزندان جوان ما که نسل سوم انقلاب هستند وباید پاسدار دست آوردهای انقلاب اسلامی باشند احساس می کنند, روحانیت ما با دیدگاههای مختلف , فاسد و برخلاف منافع عمومی مردم تلاش می کنند .

     طبیعی است که استکبارجهانی با کمک رسانه های غربی واروپایی همانطوریکه درکودتای 28 مرداد با کمک ارازل واوباش آن زمان دولت مصدق را سرنگون ورژیم ستمشاهی را برای 25 سال بر ملت تحمیل کرد امروز نیز دشمنان انقلاب اسلامی , با سرکردگی آمریکا وسعودی واسرائیل ونوکران حلقه بگوششان اعم از منافقین , سلطنت طلبان , واماندگان رژیم بعثی عراق با بهره گیری ازفضای مجازی ,وبرجسته کردن کاستی ها ومطالبات طبیعی وبرحق مردمی , زمینه ایجاد اختلاف وفعال شدن فتنه جدید را که اخیرآرهبر معظم انقلاب اسلامی ازآن به عنوان اپوزاسیون یاد کرده اند فراهم می کند . تاریخ نگارش 29/10/96

خواندن 136 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.