جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 106 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان روز پنجشنبه در آیینی با حضور مسئول امور استان های آستان و جمعی از مسئولان شهرستانی راه اندازی شد.

دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان گشایش یافت

دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 14:38

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسئول امور استان های آستان قدس رضوی در آیین راه اندازی دفتر نمایندگی کاشان هدف از راه اندازی این دفتر را اعزام زائران اولی، جذب خادم (خادمیار)، کمک به افراد مستمند و بی بضاعت با مشارکت خیران، توسعه فرهنگ وقف و نذر عنوان کرد.


سید وحید موسویان گفت: دفترهای نمایندگی در 20 ماه گذشته در استان ها راه اندازی شده اما رویکرد توسعه ساختاری در شهرستان ها نیست و باید همه فعالیت ها و برنامه ها مردمی و داوطلبانه باشد.n83109398 72675477
وی افزود: نزدیک به 900 هزار نفر از سراسر کشور در یک سال و نیم گذشته از زمان فعالیت جریان زیارت اولی ها با کمک آستان و افراد نیکوکار به زیارت آستان حضرت امام رضا (ع) مشرف شدند.
مسئول امور استان های استان قدس رضوی با اشاره به سیاست توسعه فعالیت های فرهنگی و مذهبی آستان قدس رضوی در سراسر کشور به دور از مسائل سیاسی بیان کرد: زائران افراد کم برخورداری هستند که پیش تر به دلیل ناتوانی مالی موفق به زیارت آستان حضرت امام رضا (ع) نشده بودند.
وی اضافه کرد: فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی معنوی و مردم محور است و کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند، باید از تمایل به افراد، جناح ها، جریان ها و القاهای بیرونی پرهیز کنند.
موسویان برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در دهه کرامت را بزرگترین فعالیت فرهنگی در جهان اسلام دانست و یادآور شد: آستان قدس در فعالیت های اجتماعی نیز ورود دارد و مهمترین اقدام های صورت گرفته رسیدگی به محرومان و مستضعفان می باشد.
یک هزار و 100 زائر اولی از سال 91 تا کنون از شهرستان کاشان به مشهد مقدس اعزام و 170 خادم (پزشک، معلم و ...) جذب آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) شدند.
کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

خواندن 182 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.