fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آیین نکوداشت فقیه مجاهد حضرت آیت‌الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی‎‌فقیه و امام جمعه کاشان به پاس نیم قرن مجاهدت علمی،مدیریتی، فرهنگی، تبلیغی، ایثارگری و جهادی این عالم خدوم و بافضیلت با حضور امام جمعه و استاندار اصفهان و

مراسم نکوداشت آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان

یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 13:43

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مراسم نکوداشت مجاهد مهاجر به پاس یک عمر تلاش و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه بیش از یک دهه همراهی مردم کاشان توسط آیت الله عبدالنبی نمازی در کسوت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه این شهرستان در سالن علامه فیض کاشانی دانشگاه کاشان برگزار شد.

این مراسم با حضور استاندار اصفهان، مدیران کل این استان، فرماندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر، آیت الله عبدالنبی نمازی، مدیران ادارات شهرستان کاشان، حوزویان، دانشگاهیان و عموم مردم دارالمومنین کاشان برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه برگزاری مراسم نکوداشت مجاهد مهاجر به پاس یک عمر مجاهدت آیت‌الله نمازی در عرصه‌های مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: برگزاری این مراسم به پاس مجاهدت آیت‌الله نمازی در دین و اسلام است در حالی که برگزاری مراسم نکوداشت مجاهد مهاجر و امثال آن ریشه در قرآن کریم دارد.

وی با بیان اینکه خداوند متعال بر الگو قرار دادن پیامبر اکرم(ص) تاکید دارند، افزود: یکی از مباحث تربیتی الگو قرار دادن به ویژه برای نسل جوان است تا بدانند انقلاب ما با خدمات این عالمان مجاهد به چنین قدرت و عظمتی رسیده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان با بیان اینکه برگزاری مراسم نکوداشت مجاهد مهاجر گامی مهم در شناسایی عالمان خدوم همچون آیت‌الله نمازی است، ابراز داشت: برگزاری این مراسم و امثال این مراسم‌ها می‌تواند در شناساندن علمای دین و خادمان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش بسزایی داشته باشد.

حجت‌الاسلام مهدی سلیمانی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه بزرگداشت عالمان نشانه بزرگداشت ارزش‌های دینی و اسلامی است، اظهار داشت: نکوداشت ویژه آیت‌الله نمازی نکوداشت شعائر اسلامی و الگوسازی برای جامعه‌ دینی است و بر همین باید ما نگاهمان به این عالمان باشد و راه آنان را بپیماییم.

وی با بیان اینکه آیت‌الله نمازی خصلت‌های نیکوی گوناگونی دارد، افزود: زهد، تقوا، پارسایی و خداترسی از جمله ویژگیهای این عالم مجاهد بوده به نحوی که در طول این مدت یک پارچه خدمت است و در طول بیش از چند دهه خدمت به انقلاب در سنگرهای مختلف خدمت رسانی می‌کرد.

امام جمعه مشهد اردهالی کاشان با بیان اینکه این عالم مجاهد در آخرین مسئولیت خود نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه شهرستان کاشان را بر عهده داشت، ابراز داشت: به لطف خدا بعد از رحلت آیت‌الله مهدی یثربی رهبر معظم انقلاب با درایت خود آیت‌الله نمازی را به این سمت منصوب کردند و این عالم مجاهد نیز به خوبی از عهده این مسئولیت خطیر برآمد.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن اشاره به برگزاری مراسم نکوداشت مجاهد مهاجر اظهار داشت: بر اساس روایات فقها مطیع اوامر مولی و مخالف هوای خود هستند و بر مردم لازم است تا آن افراد را الگوی خود قرار دهند و آیت‌الله نمازی یکی از مصادیق این روایت است.

وی آیت‌الله نمازی را عالمی وارسته و فقیه دانست و افزود: آیت‌الله نمازی در زمینه اخلاق در جایگاه بالایی قرار دارد و در زمینه اطاعت‌پذیری نیز این عالم مجاهد مطیع امر امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

امام جمعه آران و بیدگل آیت‌الله نمازی را سرباز انقلاب دانست و گفت: افتخار مردم کاشان آن است که حدود 12 سال از وجود آیت‌الله نمازی بهره بردند و در طول این مدت شاگردان متعددی را تربیت و خدمات زیادی را به این مردم شریف ارزانی داد و میان نیروهای انقلابی نیز وحدت منسجمی‌ را ایجاد کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا شاه فضل نیز در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه شخصیت آیت‌الله نمازی ارزش برگزاری چنین نکوداشتی را دارد، اظهار داشت: آیت‌الله نمازی در زمینه‌های مختلفی علمی، سیاسی، اخلاقی و غیره جامعیت خوبی دارد به نحوی که در تمامی این زمینه‌ها موفق است.

وی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه و امام جمعه با وجود این ویژگی‌ها می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد، افزود: آیت‌الله نمازی درک خوبی از مسائل اجتماعی دارد، افزود: آیت‌الله نمازی صبوری خاصی در مقابل بحران‌ها دارد به نحوی که با آرام کردن وضعیت موجود می‌تواند مدیریت خوبی داشته باشد و در این چند سال این مهم در کاشان متبلور بود.

دبیر جامعه روحانیت کاشان با بیان اینکه آیت‌الله نمازی زیبنده مردم کاشان است، ابراز داشت: امیدواریم حضور آیت‌الله نمازی در منطقه کاشان مستدام باشد چرا که وجود این عالم مجاهد در این منطقه منشاء خیر و برکت است.

حجت‌الاسلام عبدالصاحب حسینی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه تقوای آیت‌الله نمازی مثال بدنی دست، اظهار داشت: ولایت‌پذیری و تواضع آیت‌الله نمازی نیز از دیگر ویژگی‌های بارز این‌ فقیه مجاهد است که این مهم در ایثارگری‌های این عالم متجلی است.

وی ضمن اشاره به عملکرد مثبت آیت‌الله نمازی در مسئولیت فرماندهی سپاه استان اصفهان افزود: اوصاف آیت‌الله نمازی که زبانزد عام و خاص است باعث شده تا در جامعه عزت پیدا کند و به نیکی از این عالم مجاهد یاد کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان با بیان اینکه امیدواریم نسل امروز از فضائل آیت‌الله نمازی درس بیاموزند، ابراز داشت: آیت‌الله نمازی در عمل آموزه‌های دینی را اجرا کرده و این مهم می‌تواند برای نسل جوان ما الگویی قرار بگیرد.

خواندن 315 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.