سردار سلیمانی

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 255 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

دراخرین شب این مراسم که با مدیحه سرایی کربلایی ابوالفضل شاه نجفی وسخنرانی حجت الاسلام شیخ رضا زهره زارع توام بود قشرهای مختلف مردم با حضور دراین مجلس سالروز شهادت امام علی ابن موسی الرضا ع به فرزند برومندش امام جواد ع تسلیت گفتند.

عزاداری هئیت امام محمد تقی الجوادع کاشان

یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 20:38

به مناسبت ایام سوگواری رحلت جانگداز پیامبرعظیم الشان اسلام حضرت محمد ابن عبدالله ص وشهادت جانسوز دوسبط گرانقدرش امام حسن مجتبی ع وامام رضا ع مراسمی به مدت سه شب در عزاخانه این هئیت با شکوه خاصی برگزار شد .

دراخرین شب این مراسم که با مدیحه سرایی کربلایی ابوالفضل شاه نجفی وسخنرانی حجت الاسلام شیخ رضا زهره زارع توام بود قشرهای مختلف مردم با حضور دراین مجلس سالروز شهادت امام علی ابن موسی الرضا ع به فرزند برومندش امام جواد ع تسلیت گفتند.

به گفته حاج اکبر یوسف پور یکی از خدمتگزاران واز موسسین هئیت ,این تشکل مذهبی علاوه بر برگزاری مراسم در مناسبتهای مختلف عزاداری محرم وصفر به ویژه سالروز شهادت امام جوادع برنامه عزاداری در این خیمه امام جواد برپا کرده است .

   وی همچنین افزود: این هئیت طبق سنوات گذشته در دهه اول محرم به مدت ده شب عزاداری داشته است . این مراسم از شب اول محرم شنبه نهم شهریور 98 تا شام روز عاشورا با مدیحه سرائی کربلائی مرتضی کرمی , کربلائی وحید جساس ورضا وحیدی نژاد وسخنرانی حجت الاسلام شیخ رضا زهره زارع وحجت الاسلام رفیعی برگزارشد ودر روزتاسوعا نیزدربازارتاریخی کاشان ودر روز در زیارت سلطان عطابخش س به سینه زنی ونوحه خوانی پرداختند ..

حاج اکبر یوسف پور تاریخ تاسیس هئیت را 1340 شمسی اعلام کرد وگفت : این تشکل مذهبی همچون دیگر تشکلهای مذهبی درآگاه سازی مردم به ویژه درمقابله با رژیم ستمشاهی وپیروزی انقلاب اسلامی وحفظ وحراست ازدست آوردهای انقلاب و پشتیبانی درهشت سال دفاع مقدس با تقدیم بیش از دهها شهید نقش موثری داشته است .

برپایه این گزارش مراسم عزاداری سالروز شهادت امام جواد ع با حضور گسترده ارادتمندان آن حضرت از هفتم مردادماه به مدت 5 شب درخیمه گاه آن حضرت برپا شد .دراین مراسم معنوی پس از سخنرانی حجت الاسلام صدیقی حاج محمود شریفی به مدیحه سرائی ونوحه خوانی پرداخت ودر روز شهادتش عزاداران در بازار کاشان به سینه زنی ونوحه خوانی پرداختند .

گفتنی است ازدواج حضرت امام جواد (ع) با ام‌فضل دختر مامون از مسائلی است که بعضا مورد سئوال قرار می گیرد چرا مامون اصرار داشت دخترش با حضرت جواد (ع) ازدواج کند و به اصرار و اجبار این مسأله صورت گرفت. مامون از این ازدواج دو هدف کوتاه مدت و بلندمدت داشت. پس از شهادت حضرت رضا (ع) شیعه آماده قیام علیه حکومت عباسی شده بود. مأمون دخترش را به حضرت جواد (ع) داد و گفت که ما خصومتی نداریم و همانطور که حضرت رضا (ع) را ولی‌عهد کردم، دخترم را نیز به ازدواج حضرت جواد (ع) درآوردم. این هدف کوتاه مدت مأمون بود. مأمون هیچگونه اعتقادات دینی نداشته، اما می‌دانست وعده پیامبر حق است و طبق فرموده پیامبر، دوازدهمین جانشین پیامبر، صاحب حکومت جهانی خواهد بود. مأمون می‌دانست این مسأله تحقق پیدا می‌کند و دنبال این بود که یکی از مادران آن آقایی که قیام خواهد کرد، دخترش باشد و از بنی‌عباس باشد تا به خیال خودش بنی‌عباس هم در آن حکومت سهمی ببرند.

حضرت جواد (ع) فرزندان زیادی دارند؛ یکی از آنها حضرت موسی مبرقع در قم است؛ حضرت امام هادی (ع) و دیگر فرزندان امام به اراده الهی از ام الفضل صاحب فرزند نشدند و نقشه‌های مامون خنثی شد. امام جواد (ع) پس از ازدواج با ام الفضل، کاخ‌ها را رها کرد و به سمت مدینه حرکت کرد تا اثبات کند که این ازدواج به اجبار بوده است که در نهایت منجر به مسموم شدن و شهادت حضرت جواد (ع) می‌شود.           

خواندن 86 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.