جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 118 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان اظهار داشت: محرم وعاشورا تنها محدود به زمان خاصی نیست بلکه محرم عاشورا متعلق به همه زمان‌ها است و امروز ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان شمر‌های زمان و عصر حاضر هستند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی درجمع مبلغان منطقه کاشان

جمعه, 08 شهریور 1398 ساعت 14:19

حجت الاسلام سید عبدالصاحب حسینی در همایش بزرگ حوزویان و مبلغان و ائمه جماعات شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل که در حسینیه شهدای پاسدار ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان برگزارشد، گفت: ماه محرم ماه جهاد و رشادت و شهادت است.

به گزارش خبرگزاری رسا وی رجرز‌ها و خطبه‌های امام حسین (ع) را پیام رسان عاشورا دانست و افزود: ماه محرم ماه پیاده کردن فرهنگ اسلام ناب و فرهنگ عاشورا است و پیام‌های عاشورا، پیام‌های معنوی، اخلافی، اعتقادی و سیاسی است که امام حسین (ع) در عمل آن را به اثبات رسانید.

حجت الاسلام حسینی همچنین از پیام‌های احساسی و عاطفی به عنوان یکی دیگر از پیام‌های عاشورا نام برد و افزود: متاسفانه برخی از ما تنها به یکی از پیام‌های عاشورا توجه داریم و از دیگر پیام‌های عاشورا غافل شده ایم.

به گفته وی امروز به شدت به پیام‌های اعتقادی و اجتماعی و سیاسی قیام امام حسین (ع) نیازداریم و جوانان باید با حرکت و فرهنگ عاشورا آشنا شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان اظهار داشت: محرم وعاشورا تنها محدود به زمان خاصی نیست بلکه محرم عاشورا متعلق به همه زمان‌ها است و امروز ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان شمر‌های زمان و عصر حاضر هستند.

حجت الاسلام حسینی حسینی انقلاب اسلامی را برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا دانست و گفت: امروز تبیین ابعاد سیاسی و فرهنگی و اجتماعی عاشورا بر عهده روحانیت است.

وی هدف از برگزاری این همایش را تبیین فرهنگ عاشورا و آشنایی با این فرهنگ غنی دانست و اظهار داشت: امروز که دشمن در تهاجم سنگین فرهنگی خود جوانان را به سوی کفر هدایت می‌کند، رسالت مبلغان و ائمه جماعات سنگین‌تر از گذشته است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان گفت: امروز دشمن در تهاجم فرهنگی خود به دنبال برگزاری عزاداری‌های سکولار منهای سیاست وعزاداری که تنها به سینه زدن و گریه کردن بسنده شود و حرفی از سیاست و اهداف قیام عاشورا زده نشود.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: اسلام انگلیسی امروز جوانان را به خود زنی و قمه زنی تشویق می‌کند و برای ترویج چنین اسلامی آمریکا و انگلیس با راه اندازی سیزده ماهواره هزینه می‌کنند.

وی با تأکید بر توجه به پیام‌های عاشورا و ایجاد وحدت بین همه آحاد جامعه، ابراز داشت: امروز دشمن با ایجاد اختلاف بین مسلمانان برای رسیدن به اهداف خودش تلاش می‌کند تا جوان‌ها از عقاید خود دست بکشند.

رییس اداره تبلیعات اسلامی کاشان بی توجهی به پیام‌های اصلی عاشورا را سبب خنثی شدن عزاداری‌ها و ترویج عزاداری سکولار دانست و گفت: اگر محرم و عاشورا و عزاداری‌ها بی تأثیر باشد هیچ دستاورد‌های نخواهد داشت.
حجت الاسلام حسینی تبیین فرهنگ عاشورا را رسالت روحانیت دانست و اظهارداشت: خروجی و دستاورد فعالیت و عزاداری حدود ۷۰۰ تا یکهزار هیات مذهبی در شهرستان کاشان باید بررسی شود.

خواندن 47 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.