چاپ کردن این صفحه

تولیت آستان قدس رضوی که برای شرکت در آئین بیست و ششمین سالگرد ارتحال آیت الله حاج رضا مدنی کاشانی به این شهر دعوت شده بود ضمن دیدار با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه وامام جمعه کاشان در جمع فعالان فرهنگی , اجتماعی وسیاسی اصولگرای این شهر حضوریا

تولیت آستان قدس رضوی درکاشان تاریخ:04/04/97

شنبه, 11 خرداد 1398 ساعت 13:52

وی درمراسم سالگرد آیت الله العظمی مدنی کاشانی گفت: پس از گذشت نزدیک به سه دهه از ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران راه، هدف و انقلاب اسلامی زنده و پویاست و امروز همه جوانان راه، مقصد و انقلاب حضرت امام را در تبعیت از رهبری ادامه می دهند.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی افزود: حیات حضرت امام خمینی (ره) به جسم آن بزرگوار نبود بلکه معمار کبیر انقلاب اسلامی به راه، هدف و اندیشه والای او وابسته است.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین با توجه به تهدیدهای دشمن، ضرورت کشور و نظام را حفظ وحدت و انسجام ملی دانست و یادآوری کرد: همه اعم از دولت، ملت و تمام جریانهای سیاسی باید با احساس مسئولیت و با تعاون و همکاری در کنار یکدیگر برای برطرف کردن مشکلات کشور و پیشرفت و آبادانی و رسیدن به نقطه تعالی کمک کنند.

وی همت و تلاش امروز دشمن را ایجاد یاس و نامیدی در دل مردم بیان کرد و افزود: مدیران و مسئولان با هر گرایشی باید برای ایجاد امید در کشور با مجاهدت تلاش کنند.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: ملتی که در جنگ تحمیلی شجاعانه ایستاد، با تشکیل جبهه متحدی علیه تکفیری ها و داعش مقاومت کرد و منطقه از لوث وجود آنها پاک و امن ساخت، می تواند در مقابل تمام مشکلاتی که دشمن برای کشور ایجاد کرده، مقاومت و آنها برطرف کند.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله مدنی کاشانی، گفت: این عالم ربانی شاگردان زیادی برای تبلیغ دین سلام تربیت کرد و نظریه ولایت فقیه، کتابهای فقهی و اصولی و آثار دیگر او همواره در جامعه پویا و زنده خواهند ماند.

وی از آیت الله مدنی کاشانی به عنوان شخصیتی دشمن شناس و دشمن ستیز یاد کرد و افزود: روحیه خدمت به مردم و احساس مسئولیت نسبت به دشمنان دین از جمله ویژگیهای برجسته این عالم جلیل القدر و چهره انقلابی بود.    

حجت الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسی همچنین در جمع فعالان فرهنگي اجتماعي و سياسي اصولگرا که در حسينيه حضرت علي اكبر(ع) اين شهربرگزار شد گفت: اعتقاد و باور ما اين است هر كسی با هر نوع سليقه اي كه دلداده به انقلاب و نظام و ولايت و در جبهه انقلاب و ارزش ها و تبعيت از ولايت باشد بايد حضور مجاهدانه براي رفع مشكلات زندگي و معيشت مردم داشته باشد.

وي با اشاره به اينكه هركسی حضور مجاهدانه براي رفع مشكلات زندگي و معيشت مردم داشته باشد در جبهه انقلاب و ارزش ها و تبعيت از ولايت قرار دارد، افزود: رهبر معظم انقلاب به عنوان مقتداي بصيرت آفرين ما همواره به همه ما توصيه و تأكيد دارد كه نيروهاي انقلاب و ارزشي انقلابي باشند و انقلابي بمانند.

عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان بر انديشه انقلابي و عمل انقلابي تأكيد كرد و اظهار داشت: اقتضاي انديشه انقلابي و عمل انقلابي آن است كه جامعه را بشناسيم و اقتضائات جامعه را بدانيم و متناسب با نيازها و اقتضائات جامعه ايفاي نقش كنيم.

وي بر شناخت زمان تأكيد كرد و ادامه داد: طلاب، دانشجويان و بازاري ها بايد بدانند امروز در چه وضعيت و شرايط اقتصادي و سياسي قرار داريم و آگاه و عالم به زمان و ابعاد مختلف جامعه باشيم و با نيازهاي جامعه آشنا باشيم و متناسب با نيازهاي جامعه ايفاي نقش داشته باشيم.

حجت الاسلام والمسلمين رئيسی گفت: اگر شهدا هاديان ما هستند براي اين است كه زمان خود را خوب شناختند و به نيازهاي زمان خود آگاه بودند و براساس اين آگاهي نقش آفريني كردند و براي همين است كه شهدا همچنان جاويد و باقي هستند.

به گفته وي، دانشمنداني كه بقا دارند بقاي آنها به دليل شناخت آنها از عرصه هاي اجتماعي است و آگاه به زمانه تنها اختصاص به روحانيت ندارد، بلكه دانشجو و كارگر و كارمند و كشاورز و فرهيخته عالم به زمان بايد نيازهاي امروز جامعه را بشناسد.

وي با اشاره به فرمايشات راهبردي اخير رهبر معظم انقلاب در حرم امام خميني(ره) و در ديدار با مسؤولان در ماه مبارك رمضان، يادآور شد: بخش هاي مختلف كشور بايد خود را موظف به اجراي فرمايشات راهبردي معظم له كه نيازهاي امروز كشور است بدانند.

حجت الاسلام والمسلمين رئيسی انديشه انقلابي و عمل انقلابي را امر مهمي دانست و ابراز داشت: وظيفه امروز همه چهره هاي انقلابي آن است كه متناسب با آنچه كه نياز امروز جامعه است ايفاي نقش كنند.

عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان در ادامه با تأكيد بر اينكه امروز هيچ مشكلي در كشور بدون راه نيست و راه حل مشكلات امروز در دستان تواناي سرمايه هاي عظيم نيروي متراكم انساني فرهيخته كشور است، گفت: دشمن براي ايجاد مشكلات كشور تلاش زيادي داشته اما براي برون رفت از مشكلات راهكارهاي زيادي وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمين رئيسی افزود: همانگونه كه ملت قهرمان ايران در 8 سال دفاع مقدس با وجود تمام مشكلات اقتصادي و تحريم ها و بدون تجهيزات جنگي و نظامي توانست در برابر دشمن به پيروزي برسد امروز نيز مي تواند با مشكلات مقابله كند.

به گفته وي، هرچه دشمنان اسلام و نظام عرصه را بر ما تنگ كنند نيروهاي پا به ركاب امام و رهبري محكم و استوار ايستاده اند و مطمئن باشيد با اتكا به خدا و اعتماد به نفسي كه امام به ما آموخت راه هاي برون رفت از همه مشكلات را طي خواهيم كرد.

توليت آستان قدس رضوي با تأكيد بر اينكه هيچ مشكل حل نشدني و هيچ بن بستي در كشور و اداره كشور نداريم، عنوان كرد: راه هاي برون رفت از همه مشكلات وجود دارد چرا كه ما در نظام ولايت فقيه هيچ مشكل حل نشدني و هيچ بن بستي در كشور و اداره كشور نداريم.

حجت الاسلام والمسلمين رئيسی با اشاره به اينكه با حضور ولي فقيه در رأس نظام تمام گره ها گشوده مي شود، ابراز داشت: هركسی به ميزان مسؤوليت و كاري كه بر عهده دارد بايد با حضور قدرتمندانه و عزتمندانه تلاش خستگي ناپذير براي باز كردن گره و حل مشكلات داشته باشد.

وي در ادامه كار جبهه فرهنگي و مقابله با جنگ نرم دشمن را سخت و دشوار دانست و افزود: امروز در جنگ نرم دشمن تمامي داشته ها و عقايد ما به شدت مورد هجوم دشمنان اسلام و نظام قرار گرفته است و در اين راه وظيفه متوليان فرهنگي و مرزبانان فرهنگي جامعه پاسداري از مرزهاي فرهنگي است تا نگذارند مرزهاي فرهنگي مورد هجوم دشمن قرار بگيرد.

عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان گفت: نقش آفرينان انقلاب و ارزش ها در عرصه هاي مختلف با وجود تمامي فراز و فرودها با ثبات قدم و ايستادگي و مقاومت نقش آفريني دارند و دشمن در تلاش است تا فعالان اين عرصه را نا اميد و مأيوس كند

خواندن 254 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)