جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 218 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سخنگوی انجمن اسلامی معلمان اصفهان گفت: فرهنگیان بازنشسته و شاغل استان اجرای کامل قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت را خواستار هستند.

فرهنگیان اجرای کامل نظام هماهنگ پرداخت را خواستار هستند

دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 14:28

حیدر علی حجتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این قانون که از زمان دولت اصلاحات تصویب شد پیش بینی شده که معلمان باید از حقوق و مزایای ویژه ای همانند سایر کارکنان دولت برخوردار باشند.


وی اضافه کرد: اما در سال‌ های گذشته هر بار به بهانه‌های مختلف اجرای این قانون برای فرهنگیان به تعویق می افتاد به طوری که در زمان حاضر این حس برای معلمان ایجاد شده که بین آنها و سایر کارکنان دولتی تبعیض وجود دارد.n83151579 72746696
سخنگوی انجمن صنفی معلمان استان اصفهان اضافه کرد : بر این اساس معلمان از فقر ناراضی نیستند بلکه نسبت به فرق در جامعه اعتراض دارند و این تفاوت ها تنها با اجرای کامل قانون نظام هماهنگ پرداخت قابل رفع است.
حجتی یادآور شد: بر این اساس فرهنگیان استان در سالهای اخیر به ویژه در سال جاری بصورت خودجوش و بدون دعوت از هیچ حزب و گروهی و صرف رسیدگی و رفع مشکلات حقوقی و صنفی خود در مقابل آموزش و پرورش به عنوان خانه خود جمع شدند تا صدای آنها بهتر شنیده شود.
وی تصریح کرد: فرهنگیان هیچگاه اجازه ندادند که اینگونه تجمع به خشونت بینجامد واز روش و منش فرهنگی خارج شود.
حجتی با انتقاد به برخوردی که در اجتماع اخیر این صنف در روز ششم دی ماه امسال با فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان صورت گرفت ، گفت: این برخورد قهری، متفاوت و غیر عادی بود.
وی خطاب به نیروی های نیروهای امنیتی و انتظامی ادامه داد : شکستن حرمت معلم غیر قابل جبران است و باید سعه صدر بیشتری در اینگونه موارد داشته باشند.
سخنگوی انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان به فرهنگیان استان توصیه کرد که در بیان خواسته های خود صرف تبعیض ناروای اعمال شده بر خود مطالبه گر باشند و ابزار و آلت هیچ گروه و جمعیتی در داخل و خارج کشور نباشند.
وی با تاکید بر اینکه باید مراقب هویت دعوت کنندگان به تجمع بود، گفت: بر پایی پی در پی و حساب نشده تجمعات، ممکن است مورد بهره برداری افرادی قرار گیردکه هیچ علاقه ای به معلمان (کارگران و سایر اقشار زحمتکش کشور) ندارند و ممکن است سمت و سوی حرکتهای صنفی، مدنی را تغییر دهند.
انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان در پی آخرین اجتماع آنها در پنجشنبه هفته گذشته بیانیه ای صادر و از استاندار و مسوولان آموزش و پرورش درخواست کرد تا به مطالبات بحق معلمان و بازنشستگان رسیدگی کنند.
در این بیانیه تاکید شد که انجمن اسلامی معلمان ایران در سطح ملی و منطقه ای در استان ، پیوسته مدافع حقوق معلمان کشور بوده و از تبعیض موجود بین فرهنگیان و سایر کارمندان شکایت دارند و برپایی تجمع آرام و مسالمت آمیز را حق شهروندی خود می دانند.
استان اصفهان دارای 50 هزار فرهنگی و 30 هزار معلم بازنشسته است.
اکنون بالغ بر یک میلیون و 14 هزار نفر فرهنگی شاغل و 800 هزار نفر بازنشسته فرهنگی در کشور وجود دارد.

خواندن 198 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.