fajr 1400 01

انتخابات 1400

  • لغو تحریم سپاه ، نقدی که نسیه شد
    ظریف در صفحه ۴۳ آخرین گزارش مکتوب خود به مجلس درباره واپسین توافق های مذاکرات از پذیرش خروج سپاه از فهرست تحریمی سازمان های تروریستی آمریکا خبر داده بود... دوم تیر ۱۴۰۰ روحانی اعلام کرد: «: اگر به عراقچی اختیار بدهیم، همین امروز تحریم می‌تواند برداشته شود.» اما این فرصت طلایی ملی ، بخاطر مصلحت سنجی های جناحی که معتقد بودند ، امضای تیم روحانی نباید پای توافق نهایی بنشیند و امضای رئیس جمهور اصولگرا باید جایگزین آن شود ، هدر رفت.
  • دولت ناکارآمد فعلی ، خروجی انتخاباتی غیر رقابتی است
    سوای نقد به شخص رئیس جمهور، اکنون باید حامیان او هم پاسخگوی حمایت شان از نامزدی آقای رئیسی باشند زیرا نتیجه حمایت آنان ، استقرار دولتی است که از توانمندی ، تجربه و دانش لازم برای اداره کشور ، بهره مند نیست.
  • تلخی های سال ۱۴۰۰
    از آن‌جا که فقر پدیده‌ای اقتصادی است، به‌طور طبیعی در حوزه اقتصاد آثاری ویران‌گر برجای می‌نهد. این پدیده چنانچه به موقع شناسایی و نابود نشود، چون غده‌ای سرطانی گسترش یافته، جامعه را فرا می‌گیرد و به مرگ اجتماع می‌انجامد

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 86 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تراشیون:امروز اگر با دختران بدحجاب و بد پوشش در جامعه مواجه هستیم، در اثر وقت نگذاشتن و عدم تلاش پدران و مادران در تربیت آنها بوده است.

سخنرانی حجت الاسلام تراشیون درکاشان(17محرم)

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 14:02

حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون، در جمع عزاداران حسینی(ع) در سالن شهدای بسیج شهرستان کاشان،در سخنانی اهمیت تربیت در اسلام را یادآور شد وبااشاره به اینکه سیره عملی و کلامی ائمه اطهار(ع) پرداختن به تربیت نسل است، گفت: تربیت دینی به معنای شکوفا شدن لذت های الهی است که خداوند متعال درخمیر مایه عقل انسان نهفته است وکسانیکه در آینده در رکاب حضرت وبه عنوان خادمان اصلی بقیه الله العظم عج حضور داشته باشند باید از انسانهای تربیت یافته باشند .

این کارشناس مذهبی ، با بیان این که در مقطع فعلی پدران و مادران کمتر به نیازهای اصلی فرزندان خودتوجه دارند، گفت: متاسفانه با توجه به اینکه در جوامع امروزی پدر و مادر بیشتر به دنبال نیازهای اولیه فرزندان خود اعم از پوشاک، خوراک و مسکن هستند و از مسائل تربیتی آنها غافل شده اند، نسل آینده در مسیر تربیتی زیان خواهد کرد.

براساس روایات چه بسا پدرانی که به واسطه فرزندان صالح خود وارد بهشت می شوند، گفت: اگر انسان سرمایه گذاری خوبی را درتربیت فرزندانش داشته باشد، می تواند بهره خوبی برای جامعه و خودش داشته باشد.

وی، افزود: یک مهندس کامپیوتر برای سرویس بهتر دستگاه روشهای مختلفی را آزمایش می کند در حالیکه طرف ما انسان است که به ان توجه نمی شود .

این کارشناس تربیتی، آسیب های فرهنگی، اقتصادی و اعتقادی جامعه را ناشی از تربیت ناصحیح فرزندان دانست و گفت: در هفته گذشته با تفاق جمعی از فعالان تربیت خانواده خدمت مقام معظم رهبری رسیدم عرض کردم مشکل اصلی خانواده نابلدی هست ونمی دانیم با فرزندان خود چگونه رفتار کنیم .         امروز اگر با دختران بدحجاب و بد پوشش در جامعه مواجه هستیم، در اثر وقت نگذاشتن و عدم تلاش پدران و مادران در تربیت آنها بوده است.

این کارشناس تربیتی در ادامه با انتقاد از مهریه های زیاد و با بیان این که پیامبراکرم(ص) مهریه زیاد را موجب افزایش کینه می دانستند، گفت: متاسفانه در جامعه کنونی مادران آن قدری که به مهریه زیاد دختران خود فکر می کنند، به فکر تربیت آنها نیستند.

وی افزود: بیش از ۳۰ درصد طلاق ها در دو سال اول زندگی مشترک زوج های جوان اتفاق می افتد، مهریه بالا، جهیزیه های گران قیمت عامل خوشبختی دختران نیست .

خواندن 435 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.