جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 113 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با دعوت دکتر ساداتی نژاد خبرنگاران و اهالی رسانه‌های مجازی و مکتوب کاشان و آران و بیدگل روز گذشته(18 دی ماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافتند.

خبرنگاران رسانه های گروهی کاشان وآران وبیدگل در مجلس

شنبه, 22 دی 1397 ساعت 13:43

شرکت در نشست علنی مجلس، دیدار و گفتگو با نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل و تعدادی از نمایندگان، شنیدن نطق میان دستور دکتر ساداتی نژاد، حضور در مدرسه عالی شهید مطهری و دیدار با آیت الله امامی کاشانی و بازدید از موزه مجلس از برنامه‌های این سفر یک روزه بود.

 


 نماینده مردم در حاشیه حضور اهالی رسانه منطقه در مجلس در نشستی با آنان حاضر شد و به سؤالات خبرنگاران در مورد فضای مجلس، روال کاری آن و قوانین اجرایی برای نمایندگان پاسخ و توضیحاتی ارائه داد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در سومین نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:105130
 انقلاب اسلامی ایران علیرغم توطئه های استکبار جهانی با توکل بر خداوند، ایستادگی ملت ایران و رهبری مقتدرانه حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری با سرافرازی پیش رفته است و امسال 40 سالگی اش را جشن می گیرد.
 موفقیت های چشمگیر مختلف سیاسی، فرهنگی، نظامی، علمی و صنعتی، پزشکی علیرغم تحریم های ظالمانه توانسته است یک الگوی جدید را فراروی ملت های آزادی خواه قرار دهد.
 امروز مولفه های جمهوری اسلامی شامل موشکی، هسته ای و اقتدار منطقه ای تبدیل به کابوسی برای دشمنان این کشور شده است و تمام رؤسای جمهور آمریکا اعم از آنکه باهوش و باادب خوانده شده و ترامپ بی ادب ؛در قفل کردن این مولفه های قدرت تفاوتی با یکدیگر ندارند.
 تنها تفاوت آن ها در این است که اوباما به دنبال برجام های مجزا برای قفل کردن مولفه های قدرت بوده و ترامپ به دنبال قفل کردن هر سه مولفه قدرت جمهوری اسلامی در یک برجام است؛اما زهی خیال باطل.
 امروز جنگل های موشکی جمهوری اسلامی قد کشیده است، دادن کدهای غلط و آدرس های نادرست، حرکت در مسیر آمریکا است و مقایسه ایران اسلامی با کشورهای فروپاشیده بازی در زمین دشمن است و تحلیل های غلط به دنبال تضعیف قدرت نظامی ما است؛اگر قدرت موشکی ما نبود معلوم نبود دشمن چه بر سر ما می آورد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در سومین نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:
 در لایحه بودجه 98 موارد زیر موجب تعجب و نگرانی است. 1- کاهش 40 درصد اعتبارات علم و فناوری معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری 2- نبود اعتبار لازم برای نظام رتبه بندی معلمان و اختصاص 2 هزار میلیارد تومان در سقف دوم بودجه (که این عملا یعنی عدم اجرای نظام رتبه بندی معلمان) 3- عدم توجه به همسان سازی حقوق و متناسب سازی آن برای کارکنان کشوری و لشگری و کارگری 4- عدم شفاف سازی بودجه به ویژه بودجه نفت 5- تعیین افزایش حقوق کارکنان دولت به صورت 20 درصد.
 جناب آقای رئیس جمهور؛ چرا قانون ساماندهی نیروهای حق التدریس، خرید خدمت آموزشی پیش دبستانی و نهضت سوادآموزی جهت اجرا مستقیما به دستگاه مربوطه که آموزش و پرورش است،ابلاغ نشده است تا ناچارا ریاست محترم مجلس این مهم را انجام داد.
 آقای روحانی؛بفرمایید چرا در تدوین آئین نامه داخلی آن ممانعت به عمل می آید، انتظار است به فوریت در این موضوع اقدام لازم معمول شود تا انتظار 10ها هزار معلم زحمت کش به سر آید.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در سومین نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی به مسائل ومشکلات مردم این منطقه  آشاره کرد واظهار کرد:
 آقای رحمانی وزیرصنعت؛ بیش از 10 سال از تصویب منطقه اقتصادی کاشان می گذرد و شرکت ایمیدرو هیچ اقدامی در خصوص اقدام زیرساخت سرمایه گذاری انجام نداده است، از شما درخواست دارم در این زمینه اقدام عاجل بفرمایید،
 علیرقم قول جنابعالی در کاشان کارگروه ریسندگی و مشکلات صنایع ریسندگی و بافندگی کاشان و واگذاری اختیارات و تصمیم گیری در این حوزه انجام نشده است
 اختصاص ارز و خریدهای اعتباری و یوزانس صنایع منطقه همچنان معطل مانده است، انتظار رسیدگی عاجل و جدی را داریم.
 ششم فرودگاه کاشان از نظر پدافند غیرعامل در استان اصفهان یک ضرورت است
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل افزود: آقای مهندس اسلامی،وزیر راه و شهرسازی؛ فرودگاه کاشان از نظر پدافند غیرعامل در استان اصفهان یک ضرورت است،لذا دستور تسریع در تحویل گرفتن آن توسط شرکت فرودگاه های کشور را صادر فرمایید.
 جاده‌های بخش برزک، سفیددشت، ابوزیدآباد، بادرود، قم، نوش آباد، مشکات به کاشان همچنان حادثه آفرین است، آزادراه قم- کاشان به دلیل نداشتن روشنایی دائما دچار سانحه رانندگی است که از جنابعالی درخواست رسیدگی عاجل به این مشکل را دارم.
 دکتر ساداتی نژاد در بخش دیگر اظهار داشت : جناب آقای روحانی برای سومین بار است که موضوع کاهش تعرفه برق منطقه در دولت طرح و تصویب نمی شود
 وی خطاب به وزیر سازمان تامین اجتماعی افزود"جناب آقای شریعتمداری، بعد از 16 سال هنوز بیمارستان تامین اجتماعی کاشان که مطالبه 250 هزار نفر خانواده تامین اجتماعی است بر زمین مانده است، چرا به قول خود عمل نمی کنید.
 جناب آقای روحانی برای 3 بار است که موضوع کاهش تعرفه برق کاشان از 4 گرمسیری به 3 گرمسیری در دولت طرح و تصویب نمی شود
 ما مشکل کمبود آب شرب داریم، 7.5 میلیارد لیتر آب در کولرهای آبی تبخیر می شود، تغییر سیستم سرمایش از کولر آبی به گازی راه حل درمان آب شرب و مشکلات آن است که با تغییر تعرفه برق حل می شود.
ظرفیت های یک استان با مرکزیت کاشان می تواند در خدمت توسعه جمهوری اسلامی قرار گیرد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در سومین نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:
 در پایان از نمایندگان مجلس انتظار دارم لطفا طرح کارشناسی شده اینجانب را که تحت عنوان ایجاد یک استان مستقل در شمال استان اصفهان در سامانه قوانین مجلس با همکاری اداره کل قوانین تصویب و به ثبت رسانده ام را امضا فرمایید.
 با ایجاد این استان با مرکزیت کاشان، ظرفیت های این منطقه که می تواند در خدمت توسعه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد و متأسفانه امروز در بند بروکراسی پیچیده استان گرفتار شده است، شکوفا گردد.
 کشاورزان زحمتکش در این شرایط اقتصادی چه گناهی دارند که گرفتار دعواهای تخصصی دو وزارتخانه شده‌اند
 نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در سومین نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:
آخرین  تذکرم به وزیر جهاد کشاورزی و نیرو؛کشاورزان زحمتکش در این شرایط اقتصادی چه گناهی دارند که گرفتار دعواهای تخصصی این دو وزارتخانه شده اند.
 تبدیل پروانه چاه های کشاورزی و ساعت کارکرد این چاه ها لازم است با تمهیدات معیشتی برای کشاورز و آموزش کشت جایگزین مناسب انجام شود و تصمیمات جزیره ای در هر دو وزارتخانه راه به جایی نخواهد برد.

 

خواندن 158 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.