fajr 1400 01

انتخابات 1400

  • پینگ پنگ اصلاح قانون انتخابات میان دولت و مجلس
    ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: مجلس از نظرات و پیشنهادات دولت در خصوص لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات استقبال می کند.
  • ببینید | انتقاد سلیمی نمین از شورای نگهبان در خصوص رد صلاحیت لاریجانی
    عباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفتگو با برنامه برنامه "دستخط" گفت: جایگاه شورای نگهبان را بسیار مهم و تعیین‌کننده برای نظام می‌دانم اما در عین حال معتقد خطای انسانی هستم.
  • ببینید | آیت الله مصباحی مقدم: از عدم احراز صلاحیت لاریجانی تعجب کردم
    مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص و مجلس خبرگان رهبری گفت: علی لاریجانی ۳دوره رئیس مجلس بود و همچنین نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی بوده است و هم‌اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رهبری است؛ شورای نگهبان کسی را با این سوابق تایید صلاحیت نکند برای من تعجب آمیز است. واقعا برخورد آقای لاریجانی در این موضوع بسیار خوب بود. من تحلیلم این بود که رهبری نسبت به اتفاقی که رخ داد ناخوشنود هستند؛ برداشت من این بود که واکنش رهبری به اصل عدم احراز صلاحیت لاریجانی بود. در موضوع عدم احراز صلاحیت آقای لاریجانی، رهبر انقلاب ضرورت ندانستند که حکم حکومتی بدهند. منبع: خبرفوری

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

و جامعه مبلغان کشور انقلاب اسلامی را انقلاب فامیلی ندانست و گفت: هیچ مسؤولی نمی‌تواند به دلیل رد صلاحیت فامیل خود، انقلاب اسلامی را با انقلاب فامیلی اشتباه بگیرد.

حجت الاسلام صابری:انقلاب اسلامی، انقلاب فامیلی نیست

پنج شنبه, 10 بهمن 1398 ساعت 21:31
ه گزارش پورتال خبری کاشان به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام محمدحسین صابری اراکی سه شنبه شب در شب شهادت حضرت فاطمه (س) هیات شهدای درب یلان کاشان که در منزل حاج ناصر شماعی خیابان شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به اینکه اقتصاد کور بیمار است، گفت: در کشور‌های توسعه یافته چیزی بنام سپرده‌های کوتاه و بلند مدت وجود ندارد.
وی افزود: در کشور‌های اروپایی برای نگهداری پول در بانک باید هزینه نگهداری پول به بانک پرداخت کرد تا ازپول شما در بانک نگهداری کنند.
حجت الاسلام صابری اراکی در ادامه با اشاره به اینکه چیزی به بنام اصولگرا و اصلاح طلب و حزب و جناح نداریم، گفت: امروز انقلابی یا غیر انقلابی، آرمانی یا لیبرالی هستند.
وی افزود: امروز مردم کشور قدردان مدیران جهادی و میدانی و انقلابی هستند و مدیران هواپرستی که به بیت المال دست درازی کنند را نمی‌خواهند.
استاد حوزه علمیه با اشاره به رد صلاحیت ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی چرا باید وکلای مردم در مجلس به دلیل مسائل اقتصادی رد صلاحیت شوند.
وی گفت: امروز در خانه ملت نمایندگان انقلابی و متدین زیادی داریم که چندین دوره از سوی مردم حوزه انتخابیه خود به مجلس آمده اند و زندگی ساده‌ای دارند و با مردم و همراه با مردم هستند.
حجت الاسلام صابری اراکی با تأکید بر اینکه درب اتاق مسؤولان به روی ارباب رجوع باید باز باشد، گفت: امروز به جای پراختن به موضوعات جناحی و حزبی و هوای نفس شیطانی باید به مردم خدمت کرد و قلم و قدم ما فقط برای رضایت خدا باشد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلاب فامیلی نیست افزود: همه ملت ایران با یکدیگر برادر و خواهر هستند و هیچ مسؤولی نمی‌تواند به دلیل رد صلاحیت برادر و فامیل خود، انقلاب اسلامی را با انقلاب فامیلی اشتباه بگیرد.
حجت الاسلام صابری اراکی گفت: در اوایل انقلاب آیت الله مشکینی، آیت الله محمدی گیلانی و آیت الله حسنی امام جمعه ارومیه حکم اعدام پسران خود را امضاء کردند که امر بیانگراین است که انقلاب ما انقلاب فامیلی نیست.
خواندن 306 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.