سردار سلیمانی

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 59 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قرآن کریم برای حضرت مریم(س) و حضرت عیسی(ع) احترام خاصی قائل بوده به نحوی که حضرت مریم(س) معصومه بوده و خداوند برای آن حضرت مائده آسمانی نازل کرده است و بر اساس آیات قرآن نیز خداوند این بانو را در زمان خودش "سیده نساءالعالمین" قرار داده است.

امام جمعه موقت کاشان از گرانی چادر انتقاد کرد

شنبه, 07 دی 1398 ساعت 11:21

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، حجت‌الاسلام محمدرضا اسلامی‌تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان ضمن تبریک به مسیحیان به مناسبت تولد حضرت عیسی(ع) اظهار داشت: قرآن کریم برای حضرت مریم(س) و حضرت عیسی(ع) احترام خاصی قائل بوده به نحوی که حضرت مریم(س) معصومه بوده و خداوند برای آن حضرت مائده آسمانی نازل کرده است و بر اساس آیات قرآن نیز خداوند این بانو را در زمان خودش "سیده نساءالعالمین" قرار داده است.

وی با بیان اینکه در زمان ظهور امام زمان(عج) حضرت مسیح نیز ظهور کرده و به آن حضرت اقتدا می‌کند، افزود: مسیحیان واقعی بدانند که سرلوحه حضرت عیسی(ع) مبارزه با ظلم بوده است و بر همین اساس پیروان آن حضرت باید مبارزه با ظلم را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

امام جمعه موقت کاشان ضمن اشاره به کمک خیران در منطقه کاشان ابراز داشت: بهترین کار خیر کاری است که در پاکسازی جامعه و دفاع از دین و اسلام به کار گرفته شود؛ حجاب یکی از مواردی است که وجود آن در پاک بودن جامعه نقش بسزایی داشته و نبود آن آثار سوء به دنبال دارد.

وی حجاب را یک حکم عقلی دانست و گفت: مظهر حجاب در جامعه چادر و نماد حجاب و مبارزه با دشمن است چراکه شهدا در وصیت‌نامه خود سیاهی چادر را از سرخی خونشان مهمتر دانستند.

اسلامی‌تبار ضمن انتقاد از گرانی قیمت چادر مشکی تصریح کرد: امروزه باید یک چادر مشکی را با قیمت چندصد هزار تومانی تهیه کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا کم کم استفاده از چادر در جامعه اسلامی کم رنگ شود در حالی که مسئولان در قبال این موضوع مسئول هستند و باید برای توزیع چادر با قیمت ارزان تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

بیشتر بخوانید

وی ضمن تاکید بر مشارکت خیران در توزیع چادر ارزان قیمت در جامعه تصریح کرد: ما در آستانه حماسه نهم دی ماه هستیم؛ انقلاب اسلامی با منافع دشمن صد در صد متضاد بود و بر همین اساس دشمن از ابتدا با این انقلاب مبارزه کرد اما موفق نشد و بر همین اساس دشمن تصمیم گرفت تا انفجار در درون کشور ایجاد کند به نحوی که در دهه هفتاد اقداماتی انجام دادند اما موفق نشدند و برای سال 88 برنامه‌ریزی کردند.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه با عنایات خداوند و آگاهی و درایت رهبر معظم انقلاب و حضور به موقع مردم توطئه دشمن با شکست مواجه شد، اذعان داشت: دشمن از توطئه و دسیسه دست بردار نیست و همواره برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند اما به برکت وجود رهبر معظم انقلاب و حضور به موقع مردم تمامی توطئه‌های دشمن خنثی می‌شود.

مسئولان در حل مشکلات مردم مدبرانه عمل کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان اظهار داشت: روز 9 دی روز بصیرت و روز بیعت امت با ولایت بود که صف دشمنان را از مردم جدا کرد.

وی با اشاره به ولادت حضرت زینب(س) افزود: شخصیت حضرت زینب توانست ضمن احیای نام حضرت علی(ع) عاشورا را احیاء و آن را به کل دنیا مخابره کند.

امام جمعه اردستان گفت: دشمنان همیشه در صدد هستند تا زهر خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین کشور ایران بریزند اما با طراحی آشوب‌هایی در چندسال گذشته موفق نبوده و مردم ما با بینایی و بصیرت انقلابی آن را خنثی کرده‌اند.

وی ابراز داشت: فراری‌هایی که در کشور جایگاهی ندارند در زمان بحران‌ها فعالیت خود را از سر گرفته و در رویاهایشان به فکر این هستند که روزی در کشور جایگاهی پیدا کنند در حالی که مردم انقلابی ما پاسخ آنان را داده‌اند.

حجت‌الاسلام دهشیری تصریح کرد: درصورتی که مسئولان مدبرانه در رفع مشکلات معیشتی مردم عمل کنند و مردم نیز در تمامی مراسم‌ها با بصیرت شرکت کنند می‌توانیم از مشکلات عبور کرده و به همان هدفی که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است برسیم.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: شمارش برای برگزاری یک انتخابات مهم آغاز شده در حالی که این انتخابات از هر سالی برای کشورمان مهم بوده اما دشمنان در صدد هستند که با فعالیت‌ها و آشوب‌هایی آن را تحت‌الشعاع قرار دهند که مردم انقلابی همیشه در صحنه هوشیار خواهند بود.

خواندن 49 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.