سردار سلیمانی

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 57 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ضمن اجرای بیش از ۲۰۰ عنوان برنامه فرهنگی – اجتماعی و ورزشی ۲۳۷ پروژه عمرانی در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

۲۳۷ پروژه عمرانی به مناسبت دهه فجر در کاشان افتتاح و کلنگ زنی می شود

جمعه, 12 بهمن 1397 ساعت 17:01

علی اکبر مرتضایی در نشستی با خبرنگاران کاشان افزود: ۲ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال از طرح های قابل بهره برداری سهم دولت و ۲ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال نیز سهم سرمایه گذاران بخش خصوصی می باشد.

    

    وی با اشاره به کلنگ زنی چند طرح در دهه فجر ۹۷ بیان کرد: ۱۳۰ میلیارد ریال نیز سهم دولت و چهار هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال نیز سهم بخش خصوصی در این طرح ها است.

فرماندار ویژه کاشان عمران شهری و روستایی، بهداشت و درمان، راه و اشتغال زایی را از جمله محورهای این طرح ها برشمرد و اضافه کرد: تلاش شده تا در اجرای طرح ها ظرفیت ها و اولویت ها را در نظر گرفته و عدالت در چهار بخش این شهرستان رعایت شود.

وی عنوان کرد: همه تلاش دولت ها از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون در راستای مجد اسلام و سربلندی ایران بوده و در آستانه چهل سالگی نیز برای ایجاد نشاط و امید بین مردم و تبیین دستاوردها در قالب جشن های ویژه دهه مبارک فجر در شهرها و روستاها این مسیر با قوت ادامه می یابد.

مرتضایی یادآور شد: ۶۰ برنامه کارگروه تشکل های مردمی، ۵۰ برنامه کارگروه جوانان، ۲۵ برنامه کارگروه تبلیغات و اطلاع رسانی، ۹ برنامه کارگروه ایثار و شهادت، ۱۶ برنامه کارگروه علم و فناوری، ۱۹ برنامه کارگروه بهداشت و درمان، ۱۹ برنامه کارگروه فرهنگیان، ۹ برنامه کارگروه بانوان، هفت برنامه کارگروه روستاها و محرومیت زدایی، هشت برنامه کارگروه فرهنگی، ۶ برنامه کارگروه دفاعی و و پنج برنامه گارگروه کارگران و کارفرمایان در دهه فجر برگزار می کنند.

وی با اشاره به اینکه برنامه های مرتبط با چهل سالگی انقلاب محدود به دهه فجر نبوده، افزود: اهمیت جشن ملی ۲۲ بهمن امسال بیشتر است و می تواند برآیندی از اقدام های صورت گرفته در ۴۰ سال گذشته با برکت پیروزی انقلاب اسلامی در کشور باشد و گوشه ای از خدمات صورت گرفته در چهار دهه گذشته را به نمایش بگذارد.

فرماندار کاشان ادامه داد: گرچه نمی توان همه خدمات صورت گرفته را به تصویر کشید یا در قالب آمار ارائه داد اما استفاده از ظرفیت های گوناگون برای نمایش بخشی از آن و شناسایی نقاط قوت و ضعف برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم در سال های آتی در دستور کار است.

وی تشریح کرد: دشمن داخلی از ابتدای پیروزی انقلاب و پس از پیروزی دشمنان خارجی ارزش ها را مورد هجمه قرار داده و با هشت سال جنگ تحمیلی تمامیت ارضی کشور را به خطر انداختند که با جانفشانی رشیدترین جوانان این ملت ناکام ماند.

مرتضایی اضافه کرد: شهرستان کاشان در چهار دهه گذشته پیشرفت های شگرفی در زمینه های نظری و عملی داشته، چنان که افزایش تعداد مرکزهای آموزشی و افزایش تعداد دانش آموختگان دانشگاهی در نهایت به جایی رسید که دانشگاه کاشان در سال ۹۷ در رتبه بندی جهانی جایگاه خوبی به دست آورد.

وی همچنین گفت: کاشان همچنین با وجود برخورداری از مرکزهای تولیدی و خدماتی فعال با بیش از نیمی از استان ها برابری می کند که این جایگاه با تلاش همه مردم این شهرستان محقق شده است.

فرماندار کاشان در ادامه بیان کرد: امروز هم با وجود فشار تحریم های ظالمانه همان راه ادامه دارد و انقلاب در واقع با گذر از این همه سختی به ۴۰ سالگی رسیده و در نقطه ای قرار گرفته که مسائل گوناگون از سیاسی و اقتصادی تا اجتماعی و فرهنگی بدون وابستگی به بیگانه در درون کشور برطرف می شود.

وی افزود: امروز ایران نه تنها در منطقه پرآشوب خاورمیانه که در جهان به عنوان کشوری مطرح حضور دارد که موضعش مد نظر قرار می گیرد اما این جایگاه با سادگی به دست نیامده و بزرگداشت ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز بر این اساس صورت می گیرد.

مرتضایی تاکید کرد: باید با اتکا به باورهای دینی و مذهبی، حفظ استقلال و آزادی با افتخار به گذشته، نگاهی همراه با امید به آینده داشته باشیم که این امر جز با وفاق و وحدت امکان پذیر نیست و امید می رود با همدلی بیشتر دولت و بخش خصوصی بیش از پیش شاهد سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان باشیم.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خواندن 121 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.