fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 28 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

جهانگیری در کاشان:کشور در مسیر توسعه با سرعت خوبی جلو می‌رود/ ناامید کردن مردم، هدف آمریکایی‌هاست/ آمریکا در جنگ اقتصادی با ایران ناکام ماند

سخنان اسحاق جهانگیری در دانشگاه کاشان

دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 21:14

معاون اول رئیس جمهور گفت: مسیر توسعه کشور با سرعت خوبی جلو می رود، روند کارهایی که در حال اجراست و اقداماتی که در توسعه کشور شکل می گیرد مثبت و امیدوارکننده است.
       

1127اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور پس از سفر به کاشان و افتتاح چند پروژه گفت: مسیر توسعه کشور با سرعت خوبی جلو می‌رود، روند کار‌هایی که در حال اجراست و اقداماتی که در توسعه کشور شکل می‌گیرد مثبت و امیدوارکننده است.
جهانگیری عنوان کرد: نسبت به مشکلات واقف هستیم، اما این که فقط سیاهی نشان دهیم درست نیست، آمریکایی‌ها حتما یکی از اصلی‌ترین کارهایشان این است که مردم ایران را نسبت به آینده کشور مایوس کنند، به خصوص حرکت و اقدام‌های برخی افراد انجام می‌دهند ناخواسته بازی کردن در زمین آمریکاست.
جهانگیری ایران را کشوری قدرتمند و توانمند دانست و افزود: آمریکایی‌ها تصور می‌کنند با اعمال تحریم‌ها می‌توانند ایران را به زانو دربیاورند و یک جنگ اقتصادی علیه ایران به وجود بیاورند، اما به فضل خدا ناکام ماندند.
جهانگیری ادامه داد: ایران را نباید با کشور‌های اروپایی مقایسه کرد بلکه با کشور‌های نفتی منطقه قیاس شود. وی افزود:: مردم وقتی بشنوند که سطوح مختلف را فساد گرفته، کار‌هایی کشور که پیش نمی‌رود و آمریکایی‌ها هم که دست از دشمنی‌شان بر نمی‌دارند، با خود چه فکری می‌کنند؟ در چنین شرایطی نباید با دشمن همکاری کرد.
وی یادآور شد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم، نظام اسلامی با وجود دشمنی‌هایی که بوده و مشکلاتی که برای ایجاد کردند و برای این که به دنبال آرمان‌هایی همچون استقلال، آزادی بوده، نمرات قابل قبولی را به دست آورده به شرطی که با نگاه منصفانه ببینیم.
جهانگیری با انتقاد از انتقاد‌های سطحی از دولت گفت: برخی ذره‌بین می‌گذارند در اسناد مربوط به صادرات و واردات که مثلاً سنگ‌قبر وارد شده! حالا یک شرکت خصوصی رفته محصولی را وارد کرده، این می‌شود مسأله‌ای که سر و صدا ایجاد می‌کند و طوری نشان می‌دهد که این کشور هنوز سنگ‌قبر یا دسته بیل و کلنگ وارد می‌کند.
معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: ایران در حال صنعتی شدن است و در حال حاضر هیچ طرح بزرگ صنعتی نمی‌توان گفت که از زمان طراحی تا ساخت و بهره‌برداری در داخل کشور انجام نشود، روزگاری در این کشور نیروگاه را می‌آوردند، نصب می‌کردند و می‌رفتند.
وی با اشاره به حرکت کشور در راه صنعتی شدن اضافه کرد: هیچ طرح بزرگی در ایران صنعتی نشده مگر این که از نظر طراحی، مهندسی و محاسبات همه به دست متخصصان داخلی انجام شده است.
ایران  یکی از کشور‌های سازنده نیروهای برق // معاون رییس جمهوری اظهارداشت: ما سازنده نیرو‌های برق هستیم و در مناقصه‌های بین المللی برای ساخت نیروگاه‌ها در سراسر جهان شرکت می‌کنیم.  وی ایران را یکی از کشور‌های نیروگاه ساز دانست و گفت: امروزه در کشور کارخانه فولاد و سیمان به بهره برداری می‌رسد و این کارخانه‌ها نیز در کشور‌های دیگر توسط ایرانیان به بهره برداری می‌رسد. جهانگیری عنوان کرد: امروز می‌رویم در کشور‌های دیگر کارخانه‌های فولاد و سیمان احداث می‌کنیم، برای ساخت سکو‌های نفتی بالای ۲ هزار تن محدودیت داشتیم، اما برای سکویی ۲۰ هزار تنی که قرار شد احداث شود، وقتی مسؤولان توتال آمدند و بازدید کردند؛ اعلام کردند بدون مناقصه هم بخواهیم واگذار کنیم باید بدهیم به ایران، مناقصه برگزار کردند و شرکت‌های ایرانی برنده شدند.
آمریکایی ها در جنگ اقتصادی با ایران ناکام ماندند
با اشاره به دشمنی‌های آمریکا علیه ایران اظهار کرد: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند عرصه را برای ما تنگ کنند اقتصاد ما از هم می‌پاشد، نفت ما را می‌خواستند صفر کنند، نتوانستند؛ می‌خواستند جلوی واردات به کشور را بگیرند نتوانستند؛ آمریکایی‌ها گرفتار شدند که با ایران باید چه کنند!
معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: ۸ ماه اخیر جنگ اقتصادی تمام عیار راه انداختند تمام تحریم‌هایی که می‌توانستند را آغاز کرده و بعد از آن شرکت‌ها را تهدید کردند که با ایران همکاری نکنند، اما امروز به این نتیجه رسیدند که در کشوری اروپایی همایش ضد ایرانی برگزار کنند.
جهانگیری خطاب به آمریکایی‌ها گفت: راه‌های اشتباهی که رفتید را برگردید درست می‌شود، آمریکایی‌ها باید یک بار دیگر مدیریت کشور ما را ببیند، ما هم باید با همدلی این دوره سخت را پشت سر بگذاریم.
وی یادآور شد: ببینیم چگونه می‌شود روشی پیش گرفت که اقتصاد و زندگی مردم را مدیریت کرد و آمریکایی‌ها سر جایشان بنشینیم، بخشی از این کار همانی است که امروز انجام شد و همین پروژه‌هایی که امروز افتتاح کردیم.
معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: مدیران پروژه‌ها امروز غالباً مدیران صنعتی هستند که در گذشته در دولت بوده‌اند و امروز جدا شده‌اند.
جهانگیری با بیان این که کاشان در منطقه کویری است و مسأله اصلیان آب است، گفت: برای ایران آب یک محدودیت است، تصفیه آب و بازچرخانی آب از اصلی‌ترین پروژه‌های وزارت نیرو است، امروز این مدل تصفیه‌خانه کاشان که با ظرفیت و فناوری قابل توجهی هست می‌تواند کمک کند تا صنعت با این آب کار خود را به پیش ببرد.
وی در پایان تأکید کرد: هیچ آبی برای صنعت مطمئن‌تر از بازچرخانی آب تصفیه شده فاضلاب نیست و هر بخش صنعت می‌تواند با همکاری وزارت نیرو از این منبع مطمئن بهره‌مند شود.
منبع: خبرنگاران جوان

خواندن 529 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.