fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 280 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

در آستانه فرا رسیدن ماه عزای حضرت ابا عبدالله الحسین ع همایش ویژه ائمه جمعه وچماعات کاشان وآران وبیدگل در سالن شهدای بسیج کاشان با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی برگزار شد برگزار شد.

نشست مبلغان وائمه جمعه وجماعات کاشان وآران وبیدگل

جمعه, 08 شهریور 1398 ساعت 13:43

دراین مراسم پس از تلاوت آیات آسمانی وسرود جمهوری اسلامی ابتدا حجج الاسلام حسینی وفرجی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ورئیس حوزه علمیه کاشان بترتیب مطالبی را بیان داشتند ,

به گزارش خبرگزاری رسا آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در سخنانی این همایش را اجتماعی صنفی روحانیت دانست که باید کمال استفاده را ازآن داشته باشیم و خطبا بایداز ظرفیت و فرصت طلایی ماه محرم بیشترین بهره برداری را برای تبلیغ موضوعات مهم داشته باشند.

وی افزود: در گذشته خطابه تنها به منبرمحدود بود، اما امروز دو حوزه رسانه‌های شنیداری و دیداری و خطابه در عرصه فضای مجازی است که بر حوزه‌های خطابه منبرافزوده شده است که اگر مهمتر نباشند به اندازه خطابه منبراست .

آیت الله خاتمی گفت: متأسفانه در جامعه اینگونه تصور می‌شود که خطابه دهان گرمی است و هرکس توان گرم کردن مجلس را داشته باشد خطیب است در حالیکه خطابه یک فن است و نیاز به آموزش فنون خطابه دارد .

امام جمعه موقت تهران درادامه به جایگاه متفاوت خطابه و مداحی اشاره کرد و افزود: مداحی هوی خطابه نیست و این دو برادر یکدیگر هستند و هم خطابه و هم مداحی و ذکر فضائل اهل بیت (ع) مخاطبان زیاد و خاص خودش را دارد.

وی با بیان اینکه یک بخش از خطابه صورت است و یک بخش محتوا است، گفت: خطابه برای دو ماه محرم و صفر باید راهبرد داشته باشد و برای رسیدن به این راهبرد نیازمند توجه به چهار راهبرد است .

آیت الله خاتمی از تقویت ایمان و عاطفه مردم به امام حسین (ع) به عنوان راهبرد نخست خطابه نام برد و افزود: سخنان خطیب باید به گونه‌ای باشد که مخاطب تصمیم بیعت با امام حسین (ع) بگیرد و راه خدا را برود و روضه بتواند ارتباط عاطفی مخاطب را با امام حسین (ع) فراهم کند.وی احیای فرهنگ دین و ابلاغ فرهنگ حسینی را راهبرد دوم مبلغان دانست و ادامه داد: در رابطه با فرهنگ حسینی چهار مطلب، فرهنگ فدا شدن در راه خدا، احیا غیرت دینی وامر به معروف و نهی از منکر و مطرح شدن گسترده معروف‌ها و منکر‌های افتصادی، گرانفروشی‌ها و اختلاس‌ها در دستور کار مبلغان باشد .

امام جمعه موقت تهران تن به ذلت دادن در برابر دشمن را منکر سیاسی و بدحجابی‌ها و بی حجابی‌ها را منکر فرهنگی اخلاقی دانست و در اقلیت قرار گرفتن چادر را برای کشور خطرناک دانست و گفت: ترویج چادر مشکی باید از راهبرد‌های ما باشد .

آیت الله خاتمی ازاستکبار ستیزی و معرفی یزیدیان عصر حاضر را راهبرد سوم خواند و افزود: بهترین مکان برای معرفی یزدیان عصرحاضر منبر‌های مجالس عزاداری امام حسین (ع) است.

وی ادامه داد: در مجلس امام حسین (ع) باید سیمای جنایتکارانه ترامپ به عنوان یزد عصر حاضر معرفی شود چرا که نهضت امام حسین (ع) نهضت استکبار ستیزی است و فرهنگ استکبار ستیزی در مجالس عزاداری امام حسین (ع) باید ابلاغ شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری از پیوند بیشتر مردم با نظام اسلامی به عنوان سومین راهبرد نام برد و ابراز داشت: امروز تنها نظام اسلامی ایران است که بعنوان تابلو و راهنمای ارودگاه عاشورای امام حسین (ع) مطرح است .

به گفته وی نظام و حکومت آل سعود به سمت شیب کامل سکولار در حال پیشروی است و الگوی آل سعود این است که مکه و مدینه و حجاز را به مرکز فساد شبیه آنچه در کشور‌های اروپایی است تبدیل کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: در راس نظام اسلامی ایران یک مجتهد، عارف و زاهد شب زنده دار شجاع و مبارز قبل و بعد از انقلاب است که امروز علم و پرچم اسلام ناب محمدی به دست ایشان است و با عزت کشوررا اداره و از پیچ‌های سخت عبور می‌دهد.

آیت الله خاتمی تقویت نظام، حامی ناصح از مسؤولان و بیان نقاط قوت و ضعف آنها، دعوت به حضورمردم درصحنه از جمله در انتخابات و رای به نمایندگان انقلابی و سخت کوش و شیفته خدمت و همچنین تقویت ولایت را ازمهمترین مؤلفه‌های تقویت نظام معرفی کرد و گفت: انقلاب اگر به چهل سالگی خودش رسید به دلیل پشتبانی ولایت فقیه از انقلاب اسلامی است .

خواندن 179 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.