جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 114 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

جزییات خسارات بارندگی های اخیر تشریح شد.

جزییات خسارات بارندگی های اخیر تشریح شد.

یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 12:20

مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث؛ وضعیت جوی و خسارات ناشی از بارندگی های اخیر در شهرستان کاشان را تشریح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان؛ مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان کاشان گفت: پیرو اطلاعیه هواشناسی و آماده باش اداره کل مدیریت بحران استان مبنی بر ورود سامانه بارش زا به سطح استان مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان نسبت به صدور ۲ اعلام آماده باش کتبی و ۵ اخطاریه پیامکی در دو سطح عمومی و دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کاشان در طی ایام نوروز اقدام نمود.

جواد مزرعی افزود: بر اثر این بارندگی ها ، میزان بارندگی ها در سطح بخش ها و شهر های شهرستان طی ۱۳ روز ابتدای سال جاری به شرح جدول ذیل بوده است.

 
 
ردیف منطقه میزان بارندگی(MM)
۱ کاشان ۳۳.۷
۲ قمصر ۶۸.۵
۳ دهزیره ۱۱۲
۴ برزک ۷۸.۲
۵ نیاسر ۹۲
۶ جوشقان قالی ۸۶.۵
۷ کامو و چوگان ۱۲۵
۸ قهرود ۹۸
۹ رحق ۱۵۷.۵
۱۰ مشکات ۳۸.۲


وی یادآور شد که در ساعت ۰۱:۰۰ بامداد روز ۱۳ فروردین ۹۸ نیز طوفانی با شدت ۶۴.۸ کیلومتر بر ساعت از شهرستان کاشان عبور نمود که بر اثر پیش بینی های صورت گرفته اعلام آماده باش به دستگاه های امداد و خدماتی از صبح روز دوازده فروردین ماه اعلام گردیده بود.

مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان کاشان افزود : بر اثر بارندگی های اخیر در سطح شهرستان خساراتی به تاسیسات شهری و روستایی و همچنین املاک وارد شده است.

 

جواد مزروعی با اشاره به تخریب دو دستگاه پل در شهرهای برزک و قمصر گفت:۶۴ باب املاک دچار آبگرفتگی شده که نیازمند تعمیرات است و به تاسیسات و معابر شهرهای کاشان، قمصر، کامو و چوگان، جوشقان قالی، برزک بر اثر آبگرفتگی دچار خسارت وارد شده است.

مزروعی با اعلام تخریب و شکستگی بندهای آبخیزداری خاکی احداث شده در اطراف املاک و تاسیسات کشاورزی گفت: ۲۰ رشته قنات با کاربری های کشاورزی و ۶ رشته قنات با کابری شرب و همچنین کانال های انتقال آب کشاورزی و ۲۰ درصدی شبکه آبیاری های نوین تجمیعی در سطح شهرستان تخریب شده است.

وی؛ تخریب دیوارهای باغات و راه های دسترسی بین مزارع، شکستگی خطوط توزیع آب و گاز در روستاهای قزاآن و دره، تخریب جاده ها و پلها در محور کاشان قهرود را به عنوان دیگر خسارات ناشی از سیل اخیر برشمرد.

مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان با بیان خسارت به تاسیسات و معابر روستاهای جوینان، قهرود، قزاآن، اسحاق آباد، غیاث آباد، تتماج، دهزیره، شجاع آباد، نشلج، کله، ارمک اذعان داشت: میزان برآورد مالی خسارات توسط دستگاه های ذیربط در گزارش ثانویه ارائه خواهد شد.

تعداد بازدید:  
خواندن 144 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.