جهش تولید

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 214 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

عادل عبدالمهدی گفت: در ساعت های آینده هیات هایی به تعدادی از کشورها از جمله ایران و آمریکا اعزام خواهند شد تا برای نرم کردن مواضع و نیز کاهش تنش تلاش کنند.

نخست وزیر عراق: عراق دو هیات به آمریکا و ایران اعزام می‌کند

سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 20:02

به گزارش جماران؛ نخست وزیر عراق گفت که بغداد بزودی دو هیات به آمریکا و ایران برای پایان دادن به تنش ها میان دو طرف اعزام خواهد کرد.

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق روز سه شنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت که آمریکایی ها و ایرانی ها به ما اطلاع داده اند که رغبتی به جنگ ندارند.

وی خاطرنشان ساخت که عراق برای آرام کردن اوضاع بزودی یک هیات به تهران و هیاتی دیگر به واشنگتن اعزام می کند.

نخست وزیر عراق افزود: در ساعت های آینده هیات هایی به تعدادی از کشورها از جمله ایران و آمریکا اعزام خواهند شد تا برای نرم کردن مواضع و نیز کاهش تنش تلاش کنند. 

عبدالمهدی گفت: تماس ها در عالی ترین سطح در حال انجام است و نگاه بغداد برای حل بحران در منطقه بسیار به نگاه اتحادیه اروپا نزدیک است. 

وی افزود: در مرحله انتقال پیام ها میان تهران و واشنگتن هستیم و برای کاهش سطح بحران میان دو طرف تلاش می کنیم. 

وی به برنامه سفر خود به کویت در روز چهارشنبه اشاره کرد و گفت که در این سفر همکاری و تلاش مشترک با کویت برای کاهش تنش در منطقه را دنبال خواهد کرد. 

نخست وزیر عراق گفت: عراق در قلب طوفان میان آمریکا و ایران قرار دارد و برخی (کشورها و یا گروههای غیر عراقی) هستند که بحرانی کردن اوضاع منطقه را به نفع خود می دانند. 

عبدالمهدی اظهار داشت: مسئولیت ما دفاع از کشور و ملت عراق و دور نگه داشتن آن از خطر جنگ است. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به احتمال بسته شدن تنگه هرمز گفت که کشورش گزینه های راهبردی دیگری را برای ادامه صادرات و واردات خود پیش بینی کرده است. 

نخست وزیر عراق همچنین با اشاره تلویحی به حمله کاتیوشایی به منطقه امنیتی سبز بغداد در یکشنبه شب گذشته تاکید کرد که هیچ گروه عراقی وجود ندارد که بخواهد آمریکا و ایران را به سمت جنگ با یکدیگر سوق دهد.

وی تاکید کرد که همه گروههای عراق بر اهمیت کاهش بحران در منطقه اتفاق نظر دارند.

خواندن 152 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.