fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اولین دوره بین المللی اسلام اعتدالی و اسلام تکفیری دوره مشترک دانشگاه کاشان و دانشگاه ادیان و مذاهب

کنفرانس بین المللی اسلام اعتدالی و اسلام تکفیری در دانشگاه کاشان

سه شنبه, 29 مرداد 1398 ساعت 22:39
اولین دوره بین المللی اسلام اعتدالی و اسلام تکفیری دوره مشترک دانشگاه کاشان و دانشگاه ادیان و مذاهب

کنفرانس بین المللی اسلام اعتدالی و اسلام تکفیری با همکاری دانشگاه کاشان و دانشگاه ادیان و مذاهب با حضور اساتیدی از دانشگاههای اروپایی در پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر به زبان انگلیسی و ایتالیایی  برگزار شد.

در این کنفرانس یک هفته ای مباحثی از قرآن کریم و روایات در مورد دیدگاه  مذهب شیعه نسبت به دین اسلام توسط اساتید متخصص ایرانی مطرح گردیده و سپس حاضران، نظرات خود را در مورد موضوعات مطرح شده ابراز می دارند.

اساتیدی که در این کنفرانس حضور دارند متخصص در رشته های ادیان مختلف می باشند و هدف ، آن است که با اندیشه های اسلامی بویژه مذهب شیعه آشنا شوند.
رئیس دانشگاه کاشان نیز در جلسه بعد از ظهر روز پنجشنبه حضور یافته و با اساتید حاضرگفتگو کرد.در این جلسه وضعیت تحقیق و تدریس رشته های دینی و الهیات در دانشگاههای ایران و اروپا مورد بحث قرار گرفت.

نکته جالب توجه در گزارش یکی از مدعوین، آن بود که یکی از دانشگاههای دینی ایتالیا که زیر نظر کلیسا اداره می شود با یکی از دانشگاههای لاییک و غیر دینی آنجا دوره مشترکی را اجرا می کنند تا دانشمندان دو طرف دیدگاههای تخصصی خود را در مورد لزوم یا عدم لزوم دینداری و تاثیر آن در زندگی شخصی و اجتماعی افراد، مطرح و مورد بحث قرار دهند تا بتوانند یکدیگر را اقناع نمایند.
در این جلسه گزارشی از دانشگاه کاشان و دانشگاههای خارجی ارائه گردید و مقرر شد در مورد همکاری های علمی میان دانشگاه کاشان و دانشگاههای ایتالیا و لهستان رایزنی هایی صورت گیرد.

همچنین در گفتگو با رئیس دانشکده فلسفه و مسوولان دانشگاه ادیان و مذاهب مقرر گردید همکاری های بیشتری برای اجرای دوره های مشابه انجام شود.
این دوره تا روز جمعه در قمصر ادامه خواهد یافت و شهردار کاشان نیز با حضور در این نشست از حاضران برای بازدید از اماکن تاریخی کاشان دعوت نمود.

 
 

کلید واژه ها: دوره بین المللی اسلام اعتدالی و اسلام تکفیریدانشگاه کاشان

خواندن 810 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.