سردار سلیمانی

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 180 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

همتی: با بی‌سابقه‌ترین تحریم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران مواجه هستیم که علیه کشور وضع شده است، دشمن با تحریم‌ها تلاش می‌کند تا منابع درآمدی، نقل و انتقالات پولی و ارزی ما را تحت کنترل بگیرد

ثبات اقتصادی هدف مهم بانک مرکزی

جمعه, 22 آذر 1398 ساعت 21:46

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، عبدالناصر همتی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری افزود: با بی‌سابقه‌ترین تحریم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران مواجه هستیم که علیه کشور وضع شده است، دشمن با تحریم‌ها تلاش می‌کند تا منابع درآمدی، نقل و انتقالات پولی و ارزی ما را تحت کنترل بگیرد اما ما تاب‌آوری خود را در برابر تحریم افزایش داده‌ایم  و سیاست‌های ارزی در اختیار بانک مرکزی است.

وی با بیان این که برخی کشورها  هم همچنان در حال تلاش هستند تا اقتصاد و سیستم ارزی ما را دچار مشکل کنندگفت: ثبات اقتصادی هدف مهم بانک مرکزی است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: اختصاص ارز جهار هزار و 200تومانی مربوط به کالاهای اساسی، سهم دولت و مابقی ارز در بازار ثانویه یا همان نیما بر اساس تعادل عرضه و تقاضا است از این رو بانک مرکزی کمک می‌کند تا نوسانات ارزی صورت نگیرد.

همتی گفت: تلاش ما کنترل تورم است، بانک مرکزی نرخ ارز و نقدینگی را در چهارچوب این فشار سنگین باید کنترل کند تا این مهم منجر به تورم نشود.

وی افزود: باید در نظر داشت که دشمن شکست خورده است اما طبقات پایین تحت فشارهستند و تولیدکنندگان هم با سختی‌هایی روبرو شده‌اند.

رئیس کل بانک مرکزی کمک به اشتغال و تولید را هدف بعدی بانک مرکزی بیان کرد.

همتی از اجرای طرح "گام" خبر داد و  افزود: در این طرح تولیدکننده نیاز به نقدینگی ندارد و طی آن با ارائه راهکارهایی، زنجیره تولید تامین می‌شود.

وی خطاب به صادرکنندگان و شرکت‌های تولیدی حاضر در جلسه با تاکید بر این مهم که کشور در ریل رونق تولید قرار گرفته و صادرات خود را پیش گرفته است، گفت: کشور به صادرات تولید‌کنندگان نیاز دارد و باید این مسیر را ادامه بدهد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات شوم آمریکا و متحدین این کشور علیه ایران اسلامی گفت: آمریکا به دنبال این بود تا جمهوری اسلامی ایران، 22بهمن سال97 را نبیند که این اتفاق صورت نگرفت.

 همتی در بخش دیگری از سخنانش هم گفت: از ابتدای سال آینده سیستم امهال بانکی بر اساس نظر شورای فقهی بانک مرکزی و مصوبه شورای پول و اعتبار به گونه‌ای طراحی می‌شود که دغدغه علما در زمینه با بانکداری اسلامی رفع شود.

خواندن 34 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « اثرات تحریم بر اقتصاد ایران

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.