fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 37 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

همتی: با بی‌سابقه‌ترین تحریم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران مواجه هستیم که علیه کشور وضع شده است، دشمن با تحریم‌ها تلاش می‌کند تا منابع درآمدی، نقل و انتقالات پولی و ارزی ما را تحت کنترل بگیرد

ثبات اقتصادی هدف مهم بانک مرکزی

جمعه, 22 آذر 1398 ساعت 21:46

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، عبدالناصر همتی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری افزود: با بی‌سابقه‌ترین تحریم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران مواجه هستیم که علیه کشور وضع شده است، دشمن با تحریم‌ها تلاش می‌کند تا منابع درآمدی، نقل و انتقالات پولی و ارزی ما را تحت کنترل بگیرد اما ما تاب‌آوری خود را در برابر تحریم افزایش داده‌ایم  و سیاست‌های ارزی در اختیار بانک مرکزی است.

وی با بیان این که برخی کشورها  هم همچنان در حال تلاش هستند تا اقتصاد و سیستم ارزی ما را دچار مشکل کنندگفت: ثبات اقتصادی هدف مهم بانک مرکزی است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: اختصاص ارز جهار هزار و 200تومانی مربوط به کالاهای اساسی، سهم دولت و مابقی ارز در بازار ثانویه یا همان نیما بر اساس تعادل عرضه و تقاضا است از این رو بانک مرکزی کمک می‌کند تا نوسانات ارزی صورت نگیرد.

همتی گفت: تلاش ما کنترل تورم است، بانک مرکزی نرخ ارز و نقدینگی را در چهارچوب این فشار سنگین باید کنترل کند تا این مهم منجر به تورم نشود.

وی افزود: باید در نظر داشت که دشمن شکست خورده است اما طبقات پایین تحت فشارهستند و تولیدکنندگان هم با سختی‌هایی روبرو شده‌اند.

رئیس کل بانک مرکزی کمک به اشتغال و تولید را هدف بعدی بانک مرکزی بیان کرد.

همتی از اجرای طرح "گام" خبر داد و  افزود: در این طرح تولیدکننده نیاز به نقدینگی ندارد و طی آن با ارائه راهکارهایی، زنجیره تولید تامین می‌شود.

وی خطاب به صادرکنندگان و شرکت‌های تولیدی حاضر در جلسه با تاکید بر این مهم که کشور در ریل رونق تولید قرار گرفته و صادرات خود را پیش گرفته است، گفت: کشور به صادرات تولید‌کنندگان نیاز دارد و باید این مسیر را ادامه بدهد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات شوم آمریکا و متحدین این کشور علیه ایران اسلامی گفت: آمریکا به دنبال این بود تا جمهوری اسلامی ایران، 22بهمن سال97 را نبیند که این اتفاق صورت نگرفت.

 همتی در بخش دیگری از سخنانش هم گفت: از ابتدای سال آینده سیستم امهال بانکی بر اساس نظر شورای فقهی بانک مرکزی و مصوبه شورای پول و اعتبار به گونه‌ای طراحی می‌شود که دغدغه علما در زمینه با بانکداری اسلامی رفع شود.

خواندن 715 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.