fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

در چهارمین روز هفته بزرگداشت دولت طرح های عمرانی برگزیده بخش برزک با صرف ۱۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال اعتبار با حضور فرماندار ویژه کاشان، بخشدار برزک و جمعی از مسوولان شهرستان کاشان بهره برداری شد.

طرح های عمرانی برگزیده بخش برزک به بهره برداری رسید

جمعه, 08 شهریور 1398 ساعت 15:02

در چهارمین روز هفته بزرگداشت دولت طرح های عمرانی برگزیده بخش برزک با صرف ۱۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال اعتبار با حضور فرماندار ویژه کاشان، بخشدار برزک و جمعی از مسوولان شهرستان کاشان بهره برداری شد.

علی اکبر مرتضایی، فرماندار ویژه کاشان پروژه های عمرانی برگزیده در بخش برزک را زیر مجموعه حوزه های گردشگری، آبخیزداری، بهسازی و عمران شهری و روستایی دانست و گفت: اقامتگاه بوم گردی گلاب، رونمایی از سیسیتم مکانیزاسیون شهرسازی و صدور پروانه الکترونیکی تک‌برگی،کف فرش معابر بافت قدیم شهر برزک، میدان و بلوار ورودی و منبع ذخیره آب های سطحی روستای آزران، ساختمان دهیاری و بوستان کودک روستای ویدوج از جمله این طرح های می باشد.

مرتضایی اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری در جلوگیری از ورود سیلاب به روستاهای منطقه، ذخیزه آب و همچنین تغذیه سفره‌ آبهای زیرزمینی را بیان کرد و اظهار داشت:طرح تجمیعی و استخر ذخیره آب کشاورزی روستای تجره، بند سنگ و ملات آبخیزداری آرمزگان برای تحقق این اهداف در این بخش به بهره برداری رسید.

وی گفت: برای بازسازی و مرمت و تجهیز اقامتگاه بوم گردی سعدآباد برزک ۴.۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است و این اقامتگاه زمینه اشتغال مستقیم برای ۱۰ نفر را فراهم می کند.

فرماندار کاشان تصریح کرد: برای یک هزار مترمربع کف فرش معابر بافت قدیم شهر بزرک نیز افزون بر یک میلیارد ریال از اعتبارهای شهرداری صرف شده است.

به گفته وی احداث دهیاری ویدوجا، در زمینی به مساحت ۳۷۰ مترمربع و با زیر بنای ۴۰۰ متربع حدود ۴ میلیارد ریال از محل اعتبارهای دولتی هزینه بر داشته است.

مرتضایی هزینه ساخت بلوار و میدان ورودی و همچنین هزینه مخزن ذخیره آبهای سطحی روستای آزران را هم ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال بیان کرد و گفت: برای ساخت و تجهیز بوستان کودک روستای ویدوج نیز ۲ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.

در ادامه عملیات اجرایی طرح آبخیزداری و پخش سیلاب آرمزگان سده و ساخت پارک بزرگ این شهربرزک نیز آغاز شد.

فرماندار کاشان گفت: برای طرح آبخیزداری و پخش سیلاب منطقه آرمزگان شامل سه بند به طول ۴۹۰ متر با ذخیره‌سازی ۳۵۰ هزار مترمکعب آب، ۱۸ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

مرتضایی بیان کرد: احداث پارک بزرگ شهر بزرک نیز با اعتبار اولیه ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارهای شهرداری در زمینی به مساحت ۶ هکتار پیش بینی شده است که شامل آمفی تئاتر روباز، دریاچه مصنوعی، سوله مدیریت بحران، باغ ایرانی، بازارچه و پارک جنگلی می باشد.

خواندن 746 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.